Layyen Layyen komentáře u knih

Kruh Kruh Bernard Minier

Výborné jako zatím vše od Miniera :-)

02.07.2023 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Opravdu povedená detektivka, jediný malý mínus je za povinnou dávku leseb a gayu ale holt doba je zlá..

30.05.2023 5 z 5

Třikrát Maigret a neochotní svědkové Třikrát Maigret a neochotní svědkové Georges Simenon

Měl jsem obavu, že to nebude dobré a nakonec jsem zkončil u celé série, je to psané podobně jako případy Scherlocka Holmese, určitě doporučuju všem, kterým Scherlock sedl :-)

07.04.2023 5 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Velmi zajímavá kniha, sice jsem čekal, že tam bude i něco ze života autora, ale i tak velmi dobré a poutavé včetně velmi detailních zážitku zíměných osob, doslova na kost.

10.12.2022 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Občas maličko né tak poutavé, ale jak se děj rozjede tak to začne stát za to :-)

18.09.2022 4 z 5

Šílená hra Šílená hra Sebastian Fitzek

Výhodně promyšlené, autor tvoří jedno povedené dílo za druhým, konec je velmi zajímavý :-)

10.09.2022 5 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Škoda, že si Alina nenechala vrátit zrak od Dr. SUCKERA :-) Jinak super čtení.. A ten konec...

03.09.2022 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tak to byla jízda a ten konec, tak to bych vážně nečekal :-) mooc dobrá detektivka

21.07.2022 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Výborné, promyšlené, první kniha tohoto autota kterou čtu :-) stálo to za to až do konce :-) závěr překvapil :-)

16.07.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Výborné jako celá série s Josefem Bergmanem, výborná a napínavá četba s hluboce promyšlenými zaplatkami a zvraty :-)

08.07.2022 5 z 5

Nebojte se nepracovat Nebojte se nepracovat Ernie J. Zelinski

Kniha na podobné téma jako od Českého autora Tomáše Hajzlera _ Práce nebo život, velmi dobrá myšlenka, doporučuji všem, sám usiluji o možnost dřívějšího odchodu z práce..

07.05.2022 4 z 5

Karlaz: Cesta člověka Karlaz: Cesta člověka Tomáš Gavlas

Zajímavé čtení, často velmi dobré myšlenky, ale občas až moc pobožné, i tak doporučuju

21.04.2022 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Výborné, České, na Jo Nesba to nemá ale i tak je to další super kousek od Klevisové, konec mohl být složitější ale i tak jsem nečekal zrovna tuto osobu v pozici vraha :-)

10.04.2022 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Začátek super, prostředek super, konec už byl slabší, ale dost to odpovídá moderní společnosti kde sex je na prvním wc na disco nebo klubu, všechno na jedno použití a nic se nepravuje.. Smutné

26.03.2022 5 z 5

Sedm principů spokojeného manželství Sedm principů spokojeného manželství John Gottman

Kniha je fajn, dává dost praktických rad, ale občas jde k feministickému stylu řešení problémů.. Chlap by se měl chovat spíše jako žena a to vyřeší problémy, můži musí být citliví atd.. Je to lehce jednostranné ale i tak má kniha co nabídnout.. Pro páry kde je žena v domácnosti a vyhovuje jí to, tato kniha určitě není x protože jiný než vyrovnaný a citlivý přístup v knize není doporučován..

10.03.2022 3 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Toto by si měl přečíst každý, kdo se cítí být znudeny, nebo nešťastný. Takhke vypadá opravdové peklo a neštěstí, KLDR měla dávno přestat existovat, bohužel priority jsou jinde. Velmi zajímavé a drsné čtení.

30.01.2022 4 z 5

Dobrej úlet, člověk se zasměje, ala krvavé kalhotky panny které lákají jednorožce a další specialitky :-) určitě stojí za to přečíst v rámci odpočinku

07.08.2021 4 z 5

Investiční strategie pro třetí tisíciletí Investiční strategie pro třetí tisíciletí Pavel Kohout

Na knihu jsem narazil náhodou zde na bazaru když jsem hledal jiné investiční tituly, přináší celkem tradiční pohled na svět investic, včetně příkladů z minulosti, sou časnosti a občas i výhled do budoucna který se v lecčem vyplnil (mám původní neaktualizované vydání) Za plnou cenu bych jí nekupoval, ale když ji uvidíte na bazaru za pár desetikorun tak určitě stojí za to.

30.05.2021 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další povedená kniha od této detektivní autorky, je to taková česká Peter May, nebo Jo Nesbo, příběh od začátku do konce plný překvapení, z části vystihuje České prostředí a místní povahu ale zápletka má kvalitu světových krimi. Určitě stojí za to přečíst i další díly s detektivem Bergmanem.

30.05.2021 5 z 5

Peníze, nebo život? Peníze, nebo život? Tomáš Hajzler

Pakliže se nechcete upracovat k smrti, hnnát se za karierním uspěchem, ale naopak žít, dělat co Vás baví a nikam nepospíchat, je to kniha přesně pro Vás, hodně z toho už určitě víte, kniha následně potvrzuje, že má smysl žít teď a né až jednou, nebo čekat na důchod. Knihu jsem dlouho chtěl, ale nebyl jsem rozhodnut si ji koupit, pak jsem ji dostal od manželky, a to mi udělalo fakt radost, nyní je bohužel k sehnání jen e-book. Tištěná verze již jen po bazarech. Určitě doporučuji všem, v nynější uspěchané době to je určitě potřeba.

23.05.2021 5 z 5