Laviedete Laviedete komentáře u knih

Kraniosakrální terapie Kraniosakrální terapie Gert Groot Landeweer

Dobře napsaná kniha pro terapeuty nebo čtenáře jiných podobných publikací, kteří zkušenost s kraniosakrální terapií mají. Pro úplného laika může být nesrozumitelná.

26.12.2022 5 z 5

Osteopatie Osteopatie Christine Tsolodimos

Výborná a srozumitelně napsaná kniha o obecných základech a principech osteopatie.

26.12.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velmi silná kniha. První polovina byla pomalejší, ale v druhé části bylo těžké se odpoutat.

27.04.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Na knížku jsem se těšila, bohužel zatím nejslabší ze všech knih P. Hartla. Nevadí, příští bude třeba lepší.

15.12.2021 2 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Naprostá spokojenost s letní knížkou, se kterou vyplujete na moře a romanticky si to užijete.

06.08.2021 5 z 5

Posilování stresem: Cesta k odolnosti Posilování stresem: Cesta k odolnosti Pavel Kolář

Zajímavá a přínosná kniha, i přes odbornější pasáže, kterým laik nemusí úplně přesně rozumět. Na druhou stranu tím podává i medicínský základ praktických doporučení, které se v této době rozhodně hodí. Bohužel také musím potvrdit jediné negativum, vazbu knihy. Rozpadla se v polovině četby. To se opravdu nepovedlo. Jinak doporučuji 100%

21.07.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Romantika, romantika, romantika. Odlehčené, zamilované, knížka pro pohodu a dobrou náladu.

03.07.2021 4 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Přečetla jsem za dva dny. Nějak jsem pořád čekala, že se objeví příběh, i když je to téma hluboké a děsivé, přeci jen je přepsáno jako beletrie. To se nestalo a tak to bylo takové rychlé pročtení faktů o velkém neštěstí a beznaději. Potenciál tématu se dal určitě zpracovat lépe.

03.07.2021 3 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, kterou jsem si přála mít v knihovně a konečně se povedlo. Tato kniha se nedá rozebírat ani hodnotit, na tu musí mít čtenář náladu a jen si jí užít.

26.04.2021

Tejpování pevnými a pružnými tejpy Tejpování pevnými a pružnými tejpy Stanislav Flandera

Použitelná tak polovina knihy. Jsou podstatně lepší publikace. Spíš si jí nechám jako doplnění k vlastním zkušenostem.

26.04.2021 3 z 5

Minerální soli Dr. Shüsslera - Brána k tělesnému a duševnímu zdraví Minerální soli Dr. Shüsslera - Brána k tělesnému a duševnímu zdraví Christine Kellenberger

Skvělá publikace, velmi praktická. Rozsah naprosto dostačuje běžnému pochopení využitelnosti Schusslerových solí.

21.04.2021 5 z 5

Léčení Dornovou metodou Léčení Dornovou metodou Dieter Dorn

Kniha výborně doplňuje kurz Dornovy metody a knihu “I ty můžeš” Prouzová, Púry. Zmiňuje podrobnosti, které jsou pro metodu velmi přínosné a rozšiřují přehled terapeuta. Není úplně vhodná pro laiky, kteří zatím neprošli žádným proškolením (kurzem nebo předvedením cviků od svého terapeuta).

21.04.2021 5 z 5

Dornova metoda ... I ty můžeš! Dornova metoda ... I ty můžeš! Zuzana Prouzová-Lehrmann

Vynikající kniha, skvělá metoda a perfektní kurz Zuzky a Jožka. Velmi doporučuji!

17.04.2021 5 z 5

Tajemství zdravé páteře Tajemství zdravé páteře Eva Rychlíková

Zajímavá, poučná a inspirativní kniha.

07.03.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Opravdu ponurá a temná kniha, zároveň velmi poučná. Tuto část historie je nutné připomínat, i když zde se jedná o román. Rozhodně přečteno na jeden nádech.

27.02.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Kniha na dovolenou, která splní svůj relaxační účel. Žádný složitý příběh, sem tam drobná zápletka, těšíte se na happy end, jako u romantické komedie. Potěší, neurazí. Spokojenost, na příští dovolenou opět od autorky něco zařadím.

24.02.2021 4 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Naprosto skvělá kniha! Doporučuji každému, kdo se jen trochu zajímá o své zdraví. Většina fungujících principů je velmi jednoduchých, ale musí se někdy připomenout. Za mě 100% a knížku si ráda nechám ve své knihovně!

16.02.2021 5 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

První slovo, které mě po dočtení knihy napadá je “temný”. Ale zároveň plný napětí, odhodlání, vášně, lásky, strachu. Až do poslední stránky napínavý román z doby válečného Německa. Hodně hluboký příběh, kdy atmosféra a jednotlivé okamžiky děje přebíjí rozsáhlost. Kniha se četla úplně sama.

29.01.2021 5 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Lehce plynoucí romantika, zasazená mezi pobřeží v Cornwallu a rušný Londýn. Pár napínavějších okamžiků, kdy ale tušíte, že zas tak velké drama to nakonec nebude. Někdy je příjemné se úplně vypnout a ponořit do nenáročného příjemného příběhu. Mně se kniha líbila, přečteno za víkend a jako relaxační četbu doporučuji.

24.01.2021 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Knihu jsem si tentokrát vybrala podle vysokého hodnocení. Bohužel to nebyla správná volba. Neseděl mi styl psaní, příběhy příliš natahované, prakticky od začátku se dalo rozklíčovat jak všechno dopadne. Za sebe dávám kolem 60% a knihu ráda přenechám někomu dalšímu.

16.01.2021 3 z 5