Lavastan Lavastan komentáře u knih

Naše motocykly. VI. díl, JAWA 1/2 1929-1954 Naše motocykly. VI. díl, JAWA 1/2 1929-1954 Libor Marčík

Libor Marčík nasadil před víc než 20 lety vysokou laťku a drží se jí dodnes. Jeho knihy jsou na vysoké úrovni co se týče informací i dokumentů a fotografického materiálu. Nová kniha Jawa - 1. díl je toho důkazem.

12.12.2023 5 z 5

Heraldika v souvislostech Heraldika v souvislostech Henry Camillo Pohanka

Autora prakticky nikdo nezná a nikdy nepublikoval článek v odborném tisku. Bohužel kniha je napsaná velmi neodborně a je plná chyb, nepravd a překlepů. Neprošla žádnou kontrolou zkušeného heraldika, což je škoda. Negativní recenze od odborníků lze nalézt na internetu. Uživatel "bejan" není odborník, jak sám píše, proto nechápu, proč se vyjadřuje k této knize - "obsáhlá, dobře napsaná a nepostradatelná"? Je to bohužel velmi nebezpečné pro laické zájemce o heraldiku, že si osvojí špatné návyky. Částečně je kniha použitelná, ale spíše vnese nejasnosti.

10.03.2023 odpad!

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Kniha přetavuje filosofii Tomáše Bati do dnešní doby s ukázkami jeho názorů, citátů a myšlenek. Výborně a krásně napsaná kniha, čte se opravdu svižně a je poučná. Kdyby žil pan Baťa, jistě by byl pyšný, jak jsou jeho myšlenky krásně zpracovány. Opravdu skvělá kniha!

03.08.2022 5 z 5

Erich Roučka Erich Roučka Blahomil Grunda

Fenomenální osobnost naší historie. Bohužel o takové osobnosti se vůbec neučí a je to chyba. Pan Erich Roučka byl neuvěřitelně všestranný a geniální. 850 patentů a vynálezů hovoří za vše. Ve svých 70 letech emigroval do Německa a začal pracovat ve firmě AEG.

12.04.2022 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Na mušce lovce - zatím nejlepší kniha na téma válka co jsem četl. Hnusná, nechutná, zarážející. Už jsem četl hodně o druhé světové válce, ale takto vylíčit život vojáka na frontě? Klobouk dolů. Měla by to být povinná četba. Nedokážu posoudit jak se to blíží realitě, ale realita podle mě bude ještě horší. Zde jde především o příběh německého odstřelovače Josefa „Seppa“ Allerbergera a jeho popis událostí. Moc se s tím nepáře, spíše se v tom vyžívá a popisuje i každodenní život nebo běžné lidské potřeby. Silná káva ale probudí vás a ukáže válku jak jste jí neviděli.

05.11.2021 5 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Každá kniha sepsaná vojákem Velké vlastenecké války je důležitým zdrojem informací. Wehrmacht představoval obrovskou vojenskou sílu, nejlepší armádu té doby a tvrdě vpadnul do Sovětského svazu. Proti tomu bojovat byl boj o všechno. Rudá armáda to dokázala a vyhrála. Zajcev byl špičkovým snajperem a ve Stalingradu likvidoval se svými spolubojovníky Němce. Právě o tom je tato kniha. Ještě lepší je však kniha Na mušce lovce - z druhé strany fronty.

05.11.2021 5 z 5

Záškodník Záškodník Marek Chlíbek

Velice zajímavá a čtivá kniha. Autor zde popisuje situace, které nejsou běžné a jinde se o nich takto nedočtete. Nenávistné hejty na Marka Chlíbka jsou dílem lidí, kteří si myslí, že jsou chytří ale nejsou. Měl jsem možnost s panem Chlíbkem jednat a byl férový a slušný.

11.09.2021 5 z 5

Baťa na všech kontinentech Baťa na všech kontinentech Zdeněk Pokluda

Kniha se četla opravdu svižně. Je plná faktů a zajímavých informací. Vše je pečlivě zpracované s množstvím obrazového materiálu. Jsem nadšený a pokud někoho zajímá fenomén Baťa, měl by si jí pořídit do knihovny.
Je až neuvěřitelné jak z malé firmy vznikne kolos celosvětového významu a působení. Baťu znají po celém světě, někde dokonce pro botu používají slovo Bata. Jsou dokonce města jako Batanagar, Batapur a další. Baťa je globální firma s českými kořeny, buďme hrdí že Tomáš Baťa, Jan Antonín Baťa a Tomáš Baťa junior vybudovali firmu se svými spolupracovníky k užitku všem na světě.

04.09.2021 5 z 5

Myšlenky Tomáše Bati Myšlenky Tomáše Bati Tomáš Baťa

Geniální podnikatel a vizionář Tomáš Baťa v knize, kterou přečtete jedním dechem. Letos je 145 let od narození tohoto významného moravského podnikatele, a kniha představuje jeho nejznámější názory na podnikání a život. Nadčasové a stále aktuální.

17.08.2021 5 z 5

Cesta Františka Čuby z Březové k JZD Slušovice Cesta Františka Čuby z Březové k JZD Slušovice Karel Nedbálek

Velice zajímavá a čtivá kniha, napsaná spolupracovníkem pana Františka Čuby. Nové a zatím nikde nepublikované informace. Potěší i rodokmen rodu Čubů, který je vlastně zveřejněn vůbec poprvé. Autor také vypočítává teoreticky ušlý zisk, způsobený likvidací JZD AK Slušovice. Názory neznalců, že by družstvo neobstálo v kapitalismu jsou však liché. Nástupnické firmy mají dnes obraty v desítkách miliard, a dávají práci mnoha lidem na Slušovicku. Další důkaz že pan Čuba byl opravdu jedinečný podnikatel a vizionář!!!

11.08.2021 5 z 5

Mossad: Izraelské tajné války Mossad: Izraelské tajné války Ian Black

Velice podrobně popsaná historie izraelských tajných služeb. Popisuje jak úspěšné akce, např. únos a odsouzení A. Eichmanna, tak i problémy a nepovedené akce. Pokud vás toho téma zajímá, tak si určitě knihu vychutnáte.

05.02.2021 5 z 5

Soutěž Malou dohodou 1937 Soutěž Malou dohodou 1937 Jan Tuček

Velice zajímavá kniha o závodě přes Československo, Rumunsko a Jugoslávii v roce 1937 za účásti závodníků a závodnic z těchto tří států. Určitě by stálo za to zopakovat a připomenout blízké vztahy našich zemí, protože oba státy byly při nás, když nám bylo nejhůř - okupace.

05.02.2021 5 z 5

Stalingrad Peklo na Volze Stalingrad Peklo na Volze Guido Knopp

Výborná kniha a patrně nejlepší od Guido Knoppa. Autor zde rozjede popis bitvy, která byla opravdu peklem. Používá archivních materiálů i ze SSSR/Ruska a tak dokresluje brutalitu a zoufalství města na Volze. Zasahování Hitlera do vojenského tažení znamenalo ztrátu statisíců mužů wehrmachtu. Sověti zde poprvé ukázali, že umí vyhrávat i když za cenu obrovských ztrát.

05.01.2021 5 z 5

Hitlerovi válečníci Hitlerovi válečníci Guido Knopp

Další zajímavá kniha od Guido Knoppa popisující šest osobností kolem Hitlera - Rommel, Keitel, Manstein, Paulus, Udet a Canaris. Autor popisuje život těchto mužů, kteří zaprodali svou duši nacistickému Německu.

05.01.2021 5 z 5

Věrnost je mou ctí Věrnost je mou ctí Gordon Williamson

Zajímavá kniha, která seznamuje s příslušníky zbraní SS. Je jasné že mezi milionem mužů, kteří bojovali pod Waffen SS bylo mnoho slušných vojáků, tak i zabijáků a šílenců. Navíc v nelehké a kruté době, kterou druhá světová válka byla, byl vítězem ten, kdo přežil.

Werwolf Werwolf Charles Whiting

Jedná z mála knih, která se věnuje tématu werwolf - partyzánských oddílů - záškodníků - německé říše.

26.12.2020 4 z 5

Démon z jiného světa Démon z jiného světa Manfred Jensen (p)

Slabší kniha plná nepodložených spekulací. Jednou jsem ji četl, ale už bych se k ní nevrátil. Někomu to snad něco může dát, ale jsou lepší a kvalitnější tituly.

26.12.2020 1 z 5

Konec jedné legendy - Rommel Konec jedné legendy - Rommel Ralf Georg Reuth

Kniha o životě lišky pouště - maršála Erwina Rommela. Stojí za přečtení pokud vás zajímá téma Rommel.

26.12.2020 3 z 5

Němečtí výsadkáři Němečtí výsadkáři Chris McNab

Kniha popisuje vznik a boje německých výsadkářů za druhé světové války, tzv. Fallschirmjäger. Po úspěšném využití na západě Evropy, přes krvavé krétské tažení až po boje o Monte Cassino a jejich nevhodné využití v dalších bojích.

26.12.2020 4 z 5

Rommel - Tajná válka v Africe 1941-1943 Rommel - Tajná válka v Africe 1941-1943 Janusz Piekalkiewicz

Kniha od polského historika Janusze Piekalkiewicze, věnující se tématu severní Afriky za druhé světové války a osobě Erwina Rommela. Množství vyobrazení.