Laurel Laurel komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Musím říct, že jsem ráda, že jsem nedala na názor svého přítele a knížku si přečetla. Krysař pro mě byl jen "další knížka k maturitě", ale chytlo mě to hned od začátku. Není to nijak těžké ke čtení, autor krásně popisuje okolí a děj. Postavu Krysaře jsem si ihned oblíbila.

13.06.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Řekla bych, že je knížka dost o zamyšlení. Je to o tom, jak dokáže být osud k lidem krutý, jak je to všechno o jednom velkém štěstí. Asi nemusím říkat, jak mě konec dostal, to tady asi každého z nás. A přesto jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

13.06.2017 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

I když jsem se snažila číst co nejpomaleji, zhltla jsem knížku strašně rychle. Kam se hrabe první díl! Tahle autorka mě vždycky dokáže dostat do kolen. Prostě ten Rhys! A ten konec! Jdu si sednout do kouta s horkým čajem a velkou depresí z toho, že nemám další díl.

13.05.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Ať jsem se snažila sebevíc, ať jsem to odkládala kdykoliv to šlo, konec se stejně přiblížil hodně rychle. Na Sama jsem si zvykla až moc dobře. Líbilo se mi, že oproti naší současné Celaeně (Aelin), se tahle chovala dost zbrkle a nezkušeně. Víc jsme poznali Arobynna- hada podsvětského! Sakra, jak mohla být Celaena tak hloupá a věřit mu!

Ok, u čeho nejvíc padaly slzy? Poslední věc, kterou Sam řekl Celaeně byla ta, že jí miluje. A u věty: "My name is Sam Cortland and I will not be afraid."

06.04.2017 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knížku jsem přečetla kvůli povinné četbě. A musím říct, že mě chytla hnedka ze začátku. Věděla jsem, jak příběh končí, jen jsem si celou dobu říkala, že se to určitě změní, jak se budu blížit ke konci. A ono nic. No, nevadí. Rozhodně všem doporučuji.

29.01.2017 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Potřebuju pár minut, než to pořádně rozdýchám... Co to plácám? Ani pár dnů by mi nestačilo na rozdýchání. Knížku jsem dočetla asi před hodinou a stále mám husí kůži.
Připadá mi, že tehle díl byl z celé série nejlepší. A těch slz, co padlo. Hlavně u epilogu. Fakt jsem nemohla. Neumím to se slovy tak dobře, jako Tessa; neumím svá slova vyjádřit ani jako Will skrz poezii, i když tvrdí, že to neumí; a ani nedokážu svá slova vyjádřit hudbou, jako to umí jen Jem. Takže doufám, že snad bude stačit jen to, když řeknu, aby si to každý povinně přečetl, a ne jenom jednou.
Sbohem lidičky, jdu si poplakat.

*Moudro na závěr: Vyhýbejte se démonímu syfilisu!

14.01.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Taky tolik nesnášíte, když čekáte na 1 zatracenou knížku půl roku, pak se vám dostane do ruky, vy jí zblajznete za pár "vteřin" a jste zase tam, kde jste byli? Fakt? Já taky.
Myslela jsem si že se autorka vyšvihla tak vysoko, že další její díl bude propadák. Ale Sarah nám opět dokázala pravý opak.
Po Dědičce ohně, kde mě kapitoly Manon celkem nudily, jsem se jich tady nemohla nabažit. A ten jejich souboj... Jedna z mých nejoblíbenějších kapitol!
Rowan/Jeřáb... no... Musím něco dodávat? Řekněme, že když porovnám své shipy v předchozích dílech a tady, haha, no... Situace nabrala, pro mě, velmi překvapivý směr :D A fakt se mi líbí :3 Miluju jejich pošťuchování se! Nemůžu se toho nabažit! #zlatá (you know what I mean ;D )
Mimochodem, i během poslední kapitoly jsem nedýchala, protože jsem čekala, že se něco strašlivě zmrví (pardón, já vím, já vím) tak, jak to má autorka ve zvyku. :D
A asi si vytrhám všechny vlasy z hlavy při nekonečném čekání na další díl... Íííp! ♥

21.12.2016 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Víc otázek, než odpovědí... Co se dá dělat. Potřebuju další díl.
Nevěřím tomu, že by byl Konstantin tím, za koho ho všichni (kromě Bryn) mají. To nedává smysl. Co se týče Ridleyho, mám smíšené pocity. Opravdu nevím, co si o něm mám myslet.
Celkově byla knížka zajímavá, vážně se mi líbila. Škoda jen, že je tak krátká :D Akce, trošička lovestory, tajemno. Prostě paráda.

29.11.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Musím říct, že když se mi knížka dostala do ruky, říkala jsem si: "Á, autorka chce ze série vytřískat co nejvíc peněz..." Ale stejně jsem neodolala. A udělala jsem dobře. Nejvíc mě zaujal příběh Marlee a Druhé výročí. Dokonce i Celesta mě překvapila, trošku. I jak to bylo tenkrát mezi Clarksonem a Amberly. Sem tam i ta slza ukápla :33

30.10.2016 4 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Prostě boží! Typický Riordanovský styl! Určitě doporučuju ;)

27.10.2016 5 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Po první dílu jsem se na tenhle hrozně těšila.
Řekněme, že mě to zklamalo. Postavy mi připadali hrozně "dokonalý", děj byl hodně podobný 1. dílu, hrozně předvídatelný... Začátek mi připadal fajn, ale pak se to začalo zhoršovat, na chvilku jsem to i odložila, a konec... Slaďárna!Nebylo to víceméně úplně špatný, ale zklamalo mě to. Jediný, co mě na tom vždycky zaujalo, byli sex-scénky. Pardon, já musela :D

11.09.2016 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nevím, jak to Sarah dělá, ale ta ženská je fakt neuvěřitelná! Když jsem knížku dostala do ruky, chvilkama jsem si říkala, jestli autorka nedala všechno do Skleněného trůnu a tohle bude... blábol. Jen Kotlík ví, jak šíleně jsem se spletla! :D
Nemám slov. Prostě a jednoduše- kdo to nečetl, mazejte, nebo si pro vás přijdu!

31.08.2016 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Potřebuju další díl. :/
Nemohla jsem se vůbec odtrhnout! Jem? Will? Noták, lidiiii. Beztak jsem asi tým Herondale :D

17.08.2016 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Vždycky jsem si chtěla přečíst Romea a Julii. Knížka se mi líbila a tak jsem se rozhodla přečíst si další Shakespearovi díla. A určitě jsem neprohloubila. Chvilku mi trvalo, než jsem se napojila na jazyk, kterým je knížka psaná. Ale děj byl rozhodně zajímavý. Určitě se vrhnu i na další knihy.

20.07.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Super díl! Jsem ráda za nové postavy- Jeřáb/ Rowan ♥ . Konec, jako vždycky, plný zvratů. Všécko se to podě...kazilo :D Nemůžu se dočkat dalšího dílu, až se všechno vyřeší. Tolik otázek a tak málo odpovědí...

29.05.2016 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Moje kamarádka prohlásila, že tohle je nejhorší a zároveň nejlepší díl ze všech. Nejhorší na tom je, že musím naprosto souhlasit. Ani nedokážu říct proč "nejhorší", ale má to něco do sebe :D V tomhle díle bylo tolik zvratů a překvapení, že je nedokážu spočítat ani na 10 rukách :D Ale smekám před Richelle, že to uměla naplánovat do takových detailů. Konec... No... Ne málo překvapivý :D Podotýkám, že jsem u nějakých částí dokonce brečela smíchy :D No, ne jenom smíchy. Jsem ráda, že skončila s Dimitrijem, i když jsem si někdy říkala: "Né, Adrian je nej!". Fakt jsem v tom měla děsnou motanici :D
A musím říct... Tahle série mi bude děsně chybět :'( :3

22.04.2016 5 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Taková pohodová, oddechová knížka. I když musím říct, že mě chvílema hrozně deptalo fňukání hlavních postav. Pořád se to opakovalo, chvílema byl děj nejasný a celkově se nic nedělo. Neříkám, že je to špatná knížka, jen, že jsem četla i lepší :)

13.04.2016 3 z 5

Rozhodující bitva Rozhodující bitva Rick Riordan

Další konec další skvělé série :(
Musím říct, že mě to nezaujalo tolik jako Percy Jackson (no jo, CHB forever), ale i tak to bylo bombový! Nejvíc se mi asi líbily kapitoly z pohledu Sadie. A napětí mezi Waltem a Anupem... Anup je prostě top! *-* Takže když to dopadlo takhle... No... Páni :D A Carter se Ziou :3 Jsem ráda za našeho Bese :3
Mám depku z toho, že nemám po ruce žádnou další Riordanovskou šílenost :( Potřebuju prostě další! (A podle konce to tak i vypadá :D )

06.04.2016 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Prostě boží!
Děj, námět, postavy... To všechno se mi hrozně líbilo. Ale co nejvíc- že se to opravdu váže na Nástroje smrti. Will který je neuvěřitelně podobný našemu Jaceovi (vím, že to je naopak), ten jeho sarkasmu miluju (i když občas je to trochu přes čáru), Magnus a Camille, Kostelník (konečně vím, kde se ten prašivec vzal:D), a hlavně- konečně jsem poznala Tessu (která mi chvílema lezla na nervy- pořád "Nate sem a Nate tam". To jsem jí měla sto chutí praštit železnou tyčí po hlavě!). Ale jinak nemám absolutně nic, co bych vytkla. Autorka je prostě Andělská! :D

10.03.2016 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Knížku jsem právě přečetla po 2. Skvělá oddechovka a ten Archer... Mňamí. Rozhodně doporučuju ;)

21.02.2016 5 z 5