Laughtubbe Laughtubbe komentáře u knih

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Dlouhé čekání je u konce. V prvním mystery YA čtu boxu byla tato kniha. Velmi mě potěšila a hned jsem odložila rozevřenou knihu a začínám číst tuhle překvapivou novinku.

04.02.2022

Jako kolibřík Jako kolibřík Barbora Škovierová

První polovinu knihy byla hlavní hrdinka na ránu pěstí ,ale po chvíli jsem se spíš vrátila do puberty. Bylo to fajn ale ve 13 by mi ta kniha udělala větší radost.

26.01.2022 2 z 5

Gryf, který neuměl létat Gryf, který neuměl létat Tereza Janišová

Tato , nazvala bych to ,bonusová kapitola byla milým překvapením. Čtenář si doplní mezery v příběhu z knihy Erilian I. Seznámíme se s minulostí jak Lyraze tak s krutým osudem Gryfa. Kdyby to bylo součástí první knihy, tak by se také nic nestalo. Avšak jsem ráda, že mám sérii kompletní. Autorku mám velmi ráda a její tvorbu podporují a už se nemohu dočkat další knihy (snad už se nějaká píše ;) )

22.11.2021 5 z 5

Štěstí má moje jméno Štěstí má moje jméno Radka Zadinová

Už se nemůžu dočkat až si ji přečtu. Je to o dívence kterou znám osobně. Úžasná holčina.

12.11.2021

Noční kraj Noční kraj Melissa Albert

Vydání této knihy mě jaksi minulo. Zdálo se mi,že se o ní v knižní komunitě moc nemluvilo. Dozvěděla jsem se o ní až když vyšla a proto jsem se pro ni okamžitě vydala.

26.07.2021

Zase se shledáme Zase se shledáme Madeleine Goldstein

Knih s touto tématikou je mraky ,ale nevím proč,tato se mi zdá jiná.

02.07.2021

Nejkrásnější pohádky o strašidlech Nejkrásnější pohádky o strašidlech kolektiv autorů

Na tuto knížečku jsem málem zapomněla. Přinesla mi ji maminka,když jsem se odstěhovala. S chutí jsem si ji znovu přečetla. Doporučuji něco ala O statečném kováři.

24.05.2021

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem dlouho odkládala. Ani jsem vlastně nevěděla proč. Teď jsem se k němu dostala a jsem mile překvapená. Je tam spousta věcí nad kterými se můžeme zamyslet a tak trošku přehodnotit vlastní život.

26.04.2021 4 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

Opět jsem se přesvědčila ,že Češi opravdu umí psát. Bylo to něco úžasného. Obálka mě zlákala a já jí za to děkuji. Obohatila mi dva dny a bývalá bych ji přečetla na jeden zátah. Elfryd jsem si oblíbila. Nerada bych Vám popisovala co se mi na příběhu líbilo a tak. Doporučuji jít do ní aniž víte o čem je. Je to pak o to větší zážitek.

25.04.2021 4 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Jak já miluji Grinche. Je to má nejoblíbenější pohádka. Taková povinná vánoční tradice. Přiznám se,že je fajn si ji přečíst i když jste smutní. Zabírá s hrnkem kakaa na jedničku. Grinch je prostě legenda.

25.04.2021 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Jsem celkem smutná ,že má tato kniha tak špatné ohlasy. Upřímně jediný problém je,že je kniha pořád porovnávána se selekcí. Ale ač jsem ji dala jen 3 hvězdy, tak se mi kniha velmi líbila. Pravda, svět byl celkem neprobádaný. Ale čtení jsem si užila. Konec mě velmi překvapil,zarmoutil i potěšil. Nebo spíše navnadil na další díl. Snad i přes kritiku další díl vyjde. K obálce se nemusím ani vyjadřovat ,že. Dejte knize šanci.

25.04.2021 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

P.S. Můj názor na knihu byl před přečtením takový ... zapeklitý. Kniha mě lákala ale ne natolik abych ji z knihkupectví odnesla. Vždy jsem si ,už po xté, přečetla anotaci a zase ji vrátila zpět. Ale díky čtenářské výzvě jsem si knihu zvolila jako audioknihu. Velké plus bylo ,že ji načetla sama autorka. To vážně oceňuji. Příběh se mi ale líbil. Byla to kombinace deníku a vzpomínek. U některých pasáží jsem se dost nasmála. U jiných jsem zase musela dát pauzu a chvilku nad daným tématem popřemýšlet. Láska, vztahy, rodina, minulost, přítomnost.... Ač jsem knihu hodnotila 3, tak mně mile překvapila a můžu doporučit.

24.04.2021 3 z 5

Jmenuji se Martina a jsem bulimička. Běžně se setkáte s názory jako - vždyť zvrací dobrovolně, nebo - sama se tak rozhodla a může přestat kdykoliv. Tato kniha ale popisuje ,že tomu tak není. I těm nejnatvrdlejším dokáže přiblížit problematiku bulímie. Co tomu může předcházet, jak to může začínat, jaký je průběh a následné léčení.Toto téma se dostává do většího povědomí a to je dobře. Já jsem si poslech audioknihy náramně užila. Klárka Nováková knihu načetla bravurně a doufám, že jich načte mnohem víc.

24.04.2021 4 z 5

Prosinec Prosinec Gabrielle Lord

Tak to bylo úžasný. Jako bez přehánění bylo to narvané akcí za akcí. Překvapení na každé stránce. No to byla prostě jízda.

13.01.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nejlepší thriller na podzim !

27.10.2020 5 z 5

Ukaž svou sílu Ukaž svou sílu Alex Silver-Fagan

Sehnala jsem ji za pár korun a pro začátek je to boží.

25.10.2020

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Bože,jak já miluju Vánoce. Tohle byla jasná volba.

05.10.2020

Dneska jsem vyšla z domu! Dneska jsem vyšla z domu! Cassandra Calin

Naprosto boží!

05.10.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Další knižní pecka od australské spisovatelky. Můj oblíbený díl.

21.09.2020 5 z 5

Kouzelný prst Kouzelný prst Roald Dahl

Příběhy Roalda Dahla jsou prostě úžasné. Potěší všechny nekoukaje na věk. Tento příběh kouzelného prstu mě pobavil. Četla jsem ho žákům během českého jazyka. S tímto příběhem se dalo velmi dobře pracovat. Kdo by nechtěl mít takové schopnosti ,i kdyby jen jednou. Obrovská problém nastal tehdy, když se naštvala. Přečtěte si ji. Za 30 minut ji máte fuč.

15.09.2020 4 z 5