Laughtubbe

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

U této knihy jde vidět, že ne každá kniha z povinné četby je nudná. Příběh byl krásný, poutavý a tajuplný. Jistě se k příběhu ještě dostanu. Nezavrhujte knihy z povinné četby. Dejte jim šanci. Překvapí Vás.

16.05.2018

Krása nesmírnáKrása nesmírnáI. Karnauchovová (pseudonym)

Krásné pohádky pro děti i dospělé. Moje maminka tuto knihu měla už jako malá holka a já jí po tolika letech sehnala knihu k narozeninám. A jako každá zvědavá čtenářka jsem si knihu před předáním pročetla. Líbila se mi tak moc, že jsem si jí měsíc na to zakoupila také :) Nečíst tuto knihu by měl být zločin :D

SelekceSelekceKiera Cass

Neeeeeejlepší kniha na světě. Jsem tak ráda, že jsem si selekci v zápalu vzteku koupila. Příběh mě uklidnil a obalil mé nervy. Potěšil mě, zabavil, rozesmál dokonce i pohltil. Tuto knihu nikomu nedám, ba ani nepůjčím :D pouze doporučím :D

22.05.2018

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Muffin a čaj - bože, jak já měla potřebu se s nimi znát osobně. Charakter obou knižních hrdinů je okouzlující. Každý je jiný a zároveň stejný ve spoustě ohledech. Tito dva hrdinové dokáží ukázat nevinnost a hloubku lásky. Člověk při těch slovech, co mu tečou pod očima, nezvládá pomalu ani dýchat jen aby mu něco neuteklo. Mohu jen doporučit. Jen jedna věc mi byla trochu líto, a to doslov. Člověk pak přemýšlí nad čtením druhého dílu, když mu byl konec lehce prozrazen.

18.09.2019

Tři dámy na zhubnutíTři dámy na zhubnutíL. Diamond (pseudonym)

Tři dámy na zhubnutí - příběh plný emocí. Kniha mi poskytla ne jeden požitek. Je to zvláštní , ale s každou ženou jsem byla vnitřně spojená. Pravdou je stejný problém lidi spojuje. Musela jsem se smát a o chvilku později plakat. Být smutná i cítit se trapně. Bylo to emoční čtení. Kniha mi toho dala hodně. Začala jsem na základě tohoto příběhu jít zdravěji. Dokonce jsem se díky Maddie dostala poprvé do posilovny, kam dnes chodím dvakrát týdně a zlepšuji se. Je to úžasný kousek v mé knihovně. Jsem ráda , že mi obálka učarovala. Přečtěte si ji, prosím, nebudete litovat.
Dala bych si dort, ale už slyším mojí kolegyni jak mi říká ''Maddie, jednu chvíli v puse, celý život v pase.'' - a to je teď mé motto ,které úplně miluji :D

18.09.2019

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Nejlepší thriller na podzim !

27.10.2020

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Kniha má opravdu trefný název. Od první chvíle jsem věděla, že se mi kniha bude líbit. Doslova jsem ji hltala očima. I přes nepřízeň času jsem ji četla dva dny v krátkém časovém úseku. Kdo knihu četl ví co tím myslím a kdo ne , určitě neudělá špatně pokud si ji přečte. Nedoporučuji pro slabé povahy, protože jsem u ní asi dvakrát berečela :( . Ale snad každý kdo má soucit tak mu ten příběh vzal dech. Bylo to krásně psané a opravdu obdivuji obě hlavní postavy. Líbili se mi jak vyzuálně tak i svým charakterem. Příběh mi dal i skvělá moudra, která jsem si vzala k srdci : NĚKTERÁ NEKONEČNA JSOU VĚTŠÍ NEŽ JINÁ NEKONEČNA, HVĚZDY NEJSOU VŽDY NA NAŠÍ STRANĚ, PROŽIJ DNEŠEK JAK NEJLÉPE MŮŽEŠ .... Doporučuji :) Za mě 5 hvězdiček ikdyž ten konec byl smutný. Konečně kniha která nedopadne A ŽILI SPOLU ŠŤASTNĚ DODNES :)

09.06.2016

ElitaElitaKiera Cass

Srdcová záležitost. Z upírů a všelijaké havěti jsem se dostala ke krajkám a princeznám. A nelituju toho jediný den. Akcí nabitý díl. Zbožňuji to.

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Netradiční ! Dříve jsem se považovala za cestovatelku, ale po dvojitém setkání (knižně i osobně) s panem Ziburou musím říct, že jsem toho procestovala minimum. Díky jeho knize jsem se mohla vydat do Jeruzaléma a Izraele. Sedl mi jeho styl humoru, v mnoha věcech mi i pomohl a v neposlední řadě mi tato kniha zpříjemnila den. Je to skvělá kniha. Lze jí číst najednou nebo si třeba dávkovat při cestě vlakem, větší časový rozestup nevadí příběh si člověk užije i tak. Musím doporučit !

26.02.2020

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Malého prince jsem dlouho odkládala. Ani jsem vlastně nevěděla proč. Teď jsem se k němu dostala a jsem mile překvapená. Je tam spousta věcí nad kterými se můžeme zamyslet a tak trošku přehodnotit vlastní život.

26.04.2021

Nový měsícNový měsícStephenie Meyer

Velká a řekla bych překvapivá změna. Příběh se mi líbil. Byla zde vidět i jiná stránka hlavní hrdinky. Tudíž to nebyla samá láska ale spíše o přátelství a o pokusech žít bez toho komu dala své srdce. Bez lásky a přátelství by ten život nebyl ono :)

11.05.2018

Lásko, kde jsi?Lásko, kde jsi?Nick Spalding

To byla jízda :D Není nad začátky vztahů :D :D Na ty se vždycky vzpomíná nejlépe :D

London RoadLondon RoadSamantha Young

Kdo by neznal knihy které napsala Samantha Young? Její knihy jsou úžasné a právem si zaslouží označení edice světový bestseller. Ty příběhy jsou tak úžasné a na osamělé večery ideální. Člověk si u nich zanadává, pobrečí a se zasměje z plných plic. Jsou to reálné příběhy ( v určitých mezích :) ). Prostě nemohu jinak než říct - Tyto knihy musíš mít ! - :D. Sotva jsem knihu otevřela nešlo jinak než ji okamžitě dočíst. Tato dvojka je úžasná. Nenávist - pochopení - přátelství - láska. No prostě dokonalé a co se mi moc líbí je to, že knihy na sebe nenavazují v úplném slova smyslu. Není nutné čít Dublin street aby jste pochopili tento díl. Je to volné pokračování. Což je úžasné ,protože postavy z předchozí knihy se tam buď mihnou nebo se tam aktivněji objevují a tím pádem si vzpomenete na předchozí díl a aspoň tak se můžeme opět vrátit za hrdinkou ,která již svůj happy and našla :) Doporučuji , ne jen tuto knihu ,ale celou serii :)

19.09.2019

Jak si zamilovat VánoceJak si zamilovat VánoceKaren Schaler

Bože,jak já miluju Vánoce. Tohle byla jasná volba.

05.10.2020

FináleFináleBecca Fitzpatrick

Kniha nebyla tak poutavá jako předchozí tři díly. Občas jsem knihu musela odložit a také mě chvílemi nebavila. Ale ve výsledku jsem ráda,že vím jak to s Norou a Pachem dopadlo.

04.05.2015

PrvníPrvníKiera Cass

Kniha byla plná akce. Doslova jsem jí hltala očima.
Konec mě docela zamrzel. Sice chápu proč závěrem knihy byla svatba Maxona s jednou z princezen, ale celkem mi bylo líto, že nevíme jak se dál Illya vyvíjela. Jak nakonec byly změněny zákony a jak Maxona ovlivnila smrt jeho blízkých a vlastně i jeho vztah s princeznou. Ale musím vzít vpotaz, že kniha byla jen o průběhu soutěže. Chtělo by to malou novelu o životě po Selekci co myslíte :) ?

07.03.2016

Sága Stmívání: oficiální ilustrovaný průvodceSága Stmívání: oficiální ilustrovaný průvodceStephenie Meyer

Dokonalé. Musím tedy přiznat ,že jsem si prve knihu koupila jen, pro doplnění série, ale po přečtení si myslím, že ji musí mít doma každý kdo si přečetl sérii Stmívání. Je to doplněno o kresby a hlášky knižních postav. Čtenář tak má možnost pohlédnout autorce do hlavy. Spousta věcí Vám pak dojde. Ale rozhodně bych to nečetla před knihami :) .

19.04.2018

ZatměníZatměníStephenie Meyer

Akcí napnutý příběh. Opět tu hlavní hrdinka stojí před volbou, která jí může změnit život. Zvolí si nekonečný život a s tím i chlad a nebo pomalé stárnutí a teplo domácího klidu a bezpečí? Tato kniha je zaměřená na tuto hlavní zápletku ale není to jen o ní. V této knize se podaří hlavní hrdince spřátelit vlkodlaky s upíry. Což je obdivuhodné. A nesmíme ani opomenout smrt, která Belle hrozí od Viktorie. Jak to dopadne si přečtěte sami.

RozbřeskRozbřeskStephenie Meyer

U této knihy jsem dlouho váhala. Věděla jsem, že na poslední straně se krčí nápis KONEC. A to se mi nelíbilo. Když čtete tuto tetralogii tak nechcete přestat. Ale zajímalo mě jak to dopadne. Film jsem viděla až dlouho poté a to se s knihou nemůže ani srovnávat. Svatba, dítě, bitva a prostě akce, akce a zase akce. Alice mě opět nezklamala. Je to milá osůbka, která ozvláštní celý příběh. I Jakob se vyklubal a překvapil mě natolik , že jsem se zmohla jenom na WOW :D. Nebudu to více okecávat. Prostě si to přečtěte :)

11.05.2018

Tma mezi hvězdamiTma mezi hvězdami. Atticus (pseudonym)

Nikdy jsem v ruce neměla básně a tudíž nemám s čím srovnávat. Dávám 4 hvězdy pro případ, že se najde něco o kapku úžasnější. Myslím,že to bude těžké. U několika stránek jsem se rozplakala, u některých jsem se smála na celé kolo a u pár z nich jsem se i dlouze zamýšlela sama nad sebou. Rozhodně to každému doporučuji. Z prvu mě vyděsila textem úsporná každá ze stránek, chybějící vůně nové knihy a nesourodost textu. Ale to jen na první dojem. Hurá do čtení....ja se k ní ještě vrátím a asi ne jednou :).

19.08.2019

ČernookáČernookáAnna Musilová

Černooká je moje prvotina s touto tématikou. Byla jsem velmi mile překvapená. Viktorie mi ,jakožto hlavní hrdinka, byla sympatická. Do první poloviny knihy jsem očekávala klasickou dějovou linku. Hlavní hrdinka se vyrovnává se smrtí matky, poznává první lásku, dostává se ze smrti matky a čeká nás jen happyend a popis vztahu. Omyl. Je to děsivá ale i úžasná jízda. Obdivuji autorku v popisu pocitů. Doporučuji si příběh přečíst, je to kvalitní čtení plné zvratů a ... bože ten konec jsem opravdu neodhadla :O.

07.10.2019

KřídlaKřídlaAprilynne Pike

Slovy nelze vyjádřit jak moc je ta kniha skvělá, vlastně celá série. Nestalo se, abych se během čtení nudila nebo se nesmála jak praštěná. Některé hlášky jsou nezapomenutelné a tudíž nebude divné, když jsem se přiznám, že některé z nich používám. Do postav jsem se hned vžila,našla si své "hrdiny" a vlastně během čtení s nimi prožívala vše co zaživali. Jestli přemýšlíte zda-li začnete číst tuhle sérii, jako tenkrát já, tak to určitě zkuste. Nebudete toho litovat. Laurel,David,Tamani a Chelsea čekají na to, až to všechno s nimi prožijete.

KouzleníKouzleníAprilynne Pike

Tenhle díl mám moc ráda. Ukazuje se nám krásný a kouzelný svět -AVALON. Myslím, že autorka má nekonečnou fantasii o kterou se s námi chtěla podělit. Je to opravdový ráj. Po druhém dílu hned budete otvírat třetí to vím určitě.

OsudOsudAprilynne Pike

Konec knihy mě dohnal k slzám. Knihu jsem přečetla tak rychle, že mi to až bylo líto. Tak moc jsem byla ponořená v tom příběhu, že jsem se bála o osud každé z nich. A opravdu mě mrzí to, že už tato série zkončila.

StmíváníStmíváníStephenie Meyer

První díl z tetralogie. Doufám si říct, že asi nejvydařenější. První díly jsou vždy ty nejlepší. Pořídila jsem všechny čtyři díly v boxu. Jsou v pevné vazbě. Příběh ,který nám dopřeje trochu odpočinku. Nedá se srovnávat kniha a film. Kniha je stokrát lepší. Doporučuji si přečíst. Z mé knihovny nikdy neodejdou. A až si je přečtete i Vy, budete na tom stejně jako já ! :)

19.04.2018

Odveď mě domůOdveď mě domůJulie Kibler

Nejdokonalejší kniha na světě! Má u mě první místo, jak v žebříčku knižním tak i v srdci. DOPORUČUJI VŠEM !!!

08.05.2018

Dublin StreetDublin StreetSamantha Young

Tak čtivou knihu jsem dlouho v ruce neměla. Zajímavý příběh s vnitřním bojem hlavní hrdinky. Líbí se mi, že muž , který Joss učaruje je bratr spolubydlící :D Zábavné, akční a napínavé v každé kapitole.

11.05.2018

Oceán v kapce rosy - zenové příběhyOceán v kapce rosy - zenové příběhyHenri Brunel

Kniha, která by se neměla číst najednou. Je třeba nad každým příběhem chvíli přemýšlet. Poté se Vám ukáže svou podstatu. Knihu jsem umístila do své knihovny a určitě jí nedám nikam jinam.

11.05.2018

Tajný deník - Otevřená zpověď luxusní prostitutkyTajný deník - Otevřená zpověď luxusní prostitutkyMadam Camilla

Příběh nebyl tak akční jak jsem očekávala. Obdivovala jsem autorku, že se s námi podělila o svůj život. Očekávala jsem pikantnější scény ale těch jsem se moc nedočkala. Bylo to zajímavé čtení ale knihu jsem už poslala dál.

Tajnosti: Hříšné tajemstvíTajnosti: Hříšné tajemstvíLisa Gabriele

Slabší díl. Konec se mi absolutně nelíbil. Ten muž, o kterého hlavní hrdinka stojí, se zachoval podle mě jako hlupák. Ale to je asi jen můj názor. Fascinovala mě Cassie jak to zvládla se svou svěřenkyní i se svým životem. I jak se poprala na konci se svým rozhodnutím.