Laughtubbe Laughtubbe komentáře u knih

Futurum Futurum Petra Podolová

Úžasný námět. Zaujal na první pohled.

12.09.2020

Čarodějné znamení Čarodějné znamení Den Patrick

To se mi stalo poprvé, abych si knihu koupila po přečtení jedné stránky. Je to vážně zajímavý příběh.

22.08.2020

Poppy Poppy Barbara Larriva

Každý hledáme svou Poppy aneb i jeden člověk nám dokáže změnit pohled na svět.

15.03.2020 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Netradiční ! Dříve jsem se považovala za cestovatelku, ale po dvojitém setkání (knižně i osobně) s panem Ziburou musím říct, že jsem toho procestovala minimum. Díky jeho knize jsem se mohla vydat do Jeruzaléma a Izraele. Sedl mi jeho styl humoru, v mnoha věcech mi i pomohl a v neposlední řadě mi tato kniha zpříjemnila den. Je to skvělá kniha. Lze jí číst najednou nebo si třeba dávkovat při cestě vlakem, větší časový rozestup nevadí příběh si člověk užije i tak. Musím doporučit !

26.02.2020 4 z 5

O Palečkovi a jiné pohádky O Palečkovi a jiné pohádky neznámý - neuveden

Nejkrásnější pohádková knížka z mého dětství. Nádherné ilustrace a lehce pochopitelné i pro ty nejmenší. Úžasné čtení pro malé dětičky před spaním.

09.10.2019 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Černooká je moje prvotina s touto tématikou. Byla jsem velmi mile překvapená. Viktorie mi ,jakožto hlavní hrdinka, byla sympatická. Do první poloviny knihy jsem očekávala klasickou dějovou linku. Hlavní hrdinka se vyrovnává se smrtí matky, poznává první lásku, dostává se ze smrti matky a čeká nás jen happyend a popis vztahu. Omyl. Je to děsivá ale i úžasná jízda. Obdivuji autorku v popisu pocitů. Doporučuji si příběh přečíst, je to kvalitní čtení plné zvratů a ... bože ten konec jsem opravdu neodhadla :O.

07.10.2019 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Kdo by neznal knihy které napsala Samantha Young? Její knihy jsou úžasné a právem si zaslouží označení edice světový bestseller. Ty příběhy jsou tak úžasné a na osamělé večery ideální. Člověk si u nich zanadává, pobrečí a se zasměje z plných plic. Jsou to reálné příběhy ( v určitých mezích :) ). Prostě nemohu jinak než říct - Tyto knihy musíš mít ! - :D. Sotva jsem knihu otevřela nešlo jinak než ji okamžitě dočíst. Tato dvojka je úžasná. Nenávist - pochopení - přátelství - láska. No prostě dokonalé a co se mi moc líbí je to, že knihy na sebe nenavazují v úplném slova smyslu. Není nutné čít Dublin street aby jste pochopili tento díl. Je to volné pokračování. Což je úžasné ,protože postavy z předchozí knihy se tam buď mihnou nebo se tam aktivněji objevují a tím pádem si vzpomenete na předchozí díl a aspoň tak se můžeme opět vrátit za hrdinkou ,která již svůj happy and našla :) Doporučuji , ne jen tuto knihu ,ale celou serii :)

19.09.2019 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Město nebeského ohně - Poslední díl ze série Nástroje smrti. Každý čtenář ,který propadl knihám Cassandry Clare musí uznat, že na konec neuvěřitelně těšil. Já jsem na tom nebyla jinak. Příběh byl kouzelný a konec úžasný. Celý svět byl úžasně vykreslen a téma lovců stínů (démonů) je originální a neotřelé. Kniha měla velmi mnoho stran na tak slabého čtenáře jako jsem já ,ale i když to byla pořádná výzva, tak jsem to zvládla. A proč ? No protože ta kniha je boží ! Sérii si nechám v knihovně a opět se k ní vrátím, bude to klenot mé sbírky. Čtení jsem si velmi užila. A zvratů tam bylo nepočítaně. Je pravda ,že nejlepší díl ze série to není ale na úžasnosti to nic nemění :)

19.09.2019 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Muffin a čaj - bože, jak já měla potřebu se s nimi znát osobně. Charakter obou knižních hrdinů je okouzlující. Každý je jiný a zároveň stejný ve spoustě ohledech. Tito dva hrdinové dokáží ukázat nevinnost a hloubku lásky. Člověk při těch slovech, co mu tečou pod očima, nezvládá pomalu ani dýchat jen aby mu něco neuteklo. Mohu jen doporučit. Jen jedna věc mi byla trochu líto, a to doslov. Člověk pak přemýšlí nad čtením druhého dílu, když mu byl konec lehce prozrazen.

18.09.2019 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Sirénu jsem musela mít, obálka je úžasná a anotace vábivá. Autorka mi přirostla sérií Selekce k srdci. To všechno znělo úžasně. Pravdou je, že příběh je zajímavý. Obrovskou výhodou je, že kniha nemá pokračování. V příběhu je obsažené všechno. Je to velmi milé čtení a ačkoliv téma sirén a mořských pannen není tak běžné jako jsou například upíři, tak mě to nijak zvlášť nepohltilo. Stojí to za přečtení ale vše berte s rezervou :)

18.09.2019 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Tři dámy na zhubnutí - příběh plný emocí. Kniha mi poskytla ne jeden požitek. Je to zvláštní , ale s každou ženou jsem byla vnitřně spojená. Pravdou je stejný problém lidi spojuje. Musela jsem se smát a o chvilku později plakat. Být smutná i cítit se trapně. Bylo to emoční čtení. Kniha mi toho dala hodně. Začala jsem na základě tohoto příběhu jít zdravěji. Dokonce jsem se díky Maddie dostala poprvé do posilovny, kam dnes chodím dvakrát týdně a zlepšuji se. Je to úžasný kousek v mé knihovně. Jsem ráda , že mi obálka učarovala. Přečtěte si ji, prosím, nebudete litovat.
Dala bych si dort, ale už slyším mojí kolegyni jak mi říká ''Maddie, jednu chvíli v puse, celý život v pase.'' - a to je teď mé motto ,které úplně miluji :D

18.09.2019 5 z 5

Pro začátek bych chtěla říct, že mi Marie Kondo vlezla do podvědomí dlouho předtím než jsem se ke knize samotné odhodlala. Její techniky skládání oblečení se u mě osobně dost osvědčili. Když jsem na knihu natrefila, tak jsem odložila právě rozečtenou knihu s myšlenkou - jen nakouknu a pak se vrátím ke knize. Jak myslíte ,že to dopadlo? Já, jakožto pomalý čtenář jsem díky informacím a inspiracím, co na mě z knihy proudili, dočetla knihu v rekordním čase - ( pár hodin večer a ráno jsem dočítala , takže jen pár hodin).
----
Neříkám ,že vše v knize je užitečné. Není třeba držet se striktně všeho co je psáno. Hlavní myšlenka je ale úžasná. Nemohu jinak než Vám knihu doporučit. Jediné, co jsem dělala úplně po svém, byla moje sbírka knih. Podle M.Kondo bych měla téměř všechny knihy vyhodit. Musíte uznat, že to není možné. Avšak knihy jsem protřídila a asi 50 kusů z 500 šlo pryč. Ale i tak si ji přečtěte, když Vám to nepomůže udělat doma útulno a uklizeno dle jejích rad, tak aspoň Vás to motivuje a začnete uklízet, asi jako já :)

16.09.2019 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Nikdy jsem v ruce neměla básně a tudíž nemám s čím srovnávat. Dávám 4 hvězdy pro případ, že se najde něco o kapku úžasnější. Myslím,že to bude těžké. U několika stránek jsem se rozplakala, u některých jsem se smála na celé kolo a u pár z nich jsem se i dlouze zamýšlela sama nad sebou. Rozhodně to každému doporučuji. Z prvu mě vyděsila textem úsporná každá ze stránek, chybějící vůně nové knihy a nesourodost textu. Ale to jen na první dojem. Hurá do čtení....ja se k ní ještě vrátím a asi ne jednou :).

19.08.2019 4 z 5

Kill Me, Kiss Me 5 Kill Me, Kiss Me 5 Lee Young Yuu

Moc se mi to líbilo. Muselo to stát spousty práce a já ho měla za chvilku přečtené. Brzy se k tomu jistě vrátím.

11.08.2019 4 z 5

Kill Me, Kiss Me 4 Kill Me, Kiss Me 4 Lee Young Yuu

Myslím si ,že stojí za to se nakouknout do příběhu.

11.08.2019 4 z 5

Říjen Říjen Gabrielle Lord

Občas mi Callum přijde jako nedostižný superhrdina. Všechno zvládá, ale zvladal by to i bez svých kompliců? Tím myslím Bogese a Winter. V tomto díle jde vidět, že by bez nich byl nahraný. Je to fajn oddechové čtení pro mladší čtenáře i pro starší, avšak ti to musí brát s nadsázkou. Je tam častá akce a příběh začíná gradovat. Je to opravdu knižní seriál. Vždy skončí ohromnou akci aby natáhl na další díl. Od června si myslím, že se čtenář těší až, a jak, to skončí.

08.06.2019 3 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Knihu jsem si užila. Můžu všem doporučit. Nasmála jsem se, jen co je pravda. Příběh nám ukázal, že každý v sobě nosíme nějaké tajemství,na zádech nosíme břímě a v rukou se bojíme udržet to, co máme rádi. Tak moc až málem ztratíme možnost být šťastní. Nesmíme se bát otevřít se a zkusit něco nového. Vztah který měla Mia a Bradly byl okouzlující. Jde vidět, že každý potřebuje lásku. Bylo to příjemné čtení. Na knihu jsem natrefila náhodou a nelituji. Má apatie k českým autorům upadá. Díky této knize jsem obrátila o 180 stupňů. Teď v mé knihovně je vícero českých autorů. Nebojte se a ponořte se do světa hašteření, lásky, výhružek, dospívání ... no prostě do světa Mii a Brada (samozřejmě i dalšího testosteronu pod jednou střechou :D ).

27.05.2019 3 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Dlouho jsem o této knize přemýšlela. Opravdu mě zaujala jak obálka, tak anotace k příběhu. Velmi originální pojetí asijské mytologie. Chvilku mi trvalo se do děje ponořit. Ačkoliv byl děj velmi akční už od počátku, tak jsem se začetla asi až od strany 55. A pak už jsem to nedala z ruky. Velmi jsem si čtení užila a ač k tomu mám pár výtek ,tak byl celkově dojem z knihy pozitivní. Za sebe mohu jedině doporučit.

06.03.2019 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Koruna. Ten název mluví za vše. Je to krásné a pohodové čtení, zvláště ve chvílích kdy chybí trocha té romance,ale i do pochmurných večerů. Jednoduše můžu doporučit. Autorka píše velmi poutavě a mile. Po dovršení této série mi došlo, že další díl už nebude. A asi je to i dobře. Víte co se říká, čeho je moc,toho je příliš. A dvě generace by už stačili. Myslím ,že Eadlyn nás prekvapila všechny. A také se vyplatí těšit se na konec. Té akce a různých rozuzlení je tam tolik,až by to někomu přišlo uspěchané,avšak tímto se to liší natolik, že si nemohu pomoct a právě to na této knize obdivuji. Vřele doporučuji.

13.11.2018 5 z 5

Září Září Gabrielle Lord

Poslední stránky jsem si užívala. Líbilo se mi jak tam byl popisovaný sourozenecký vztah mezi Calem a Gábi. Jeho záznam o návštěvě. Vyluštění záhady se téměř nikam nepohnulao a to jen proto, že jí vzala Oriana a uložila jí v bance. Zátky a jeho sbírky mi bylo vážně líto. Snad se s Calem ještě setká.A kdo by řekl, že se z Kelvina vyklube ne až tak velký záporák? Calovo příběh žije ještě dál - pro dnešek na poušti s padouchy v zádech.

04.06.2018 3 z 5