laubrino laubrino komentáře u knih

Vrah v šarlatu Vrah v šarlatu Josef Volák

Me se to libilo. Bavilo me to. I kdyz ke konci mi to pripadalo trochu prekombinovane.

18.07.2022 4 z 5

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

To byl dobry ulet. Nevedel jsem do ceho jdu, knizku mi pujcil kamarad a autora jsem neznal. Na začátku jsem nestacil zasnout, hodne jsem se bavil. I kdyz scenku na wc bych uz podruhe cist nemusel :-)

Trapil me jazyk, spatne se to cetlo. Zajimalo by me, jestli se to v originale taky cte tak obtizne. Retrospektivni vzpomínky me trochu nudily.

Pani mlikarny. Bum-prask.

24.03.2021 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Ke konci se pribeh hodne zuzil a uz me to moc nebavilo cist.

01.03.2021 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvele napsano, skvely pribeh. Zaverecna cast knihy se mi libila, to bylo pekne vymyšlené a necekal jsem to, ale ten uplny zaver me zas trochu zklamal. Lepe by mi tam pasoval jiny.
Nejlepe se do postav pribehu vzijete pri cteni v covidove izolaci :-)

11.02.2021 5 z 5

Dětem Dětem Zdeněk Svěrák

Pokud mate doma deti a hudebni nastroj, knizka je poklad.

10.01.2021 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

"muz mel tak nizke IQ, ze jsem mel dojem, ze ho museji 2x denne zalevat" Skvělá knizka protkana nenapadnym humorem.

11.07.2020 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Vubec me to nebavilo cist.

18.03.2020 2 z 5

Zikmund 100 Zikmund 100 Tomáš Vaňourek

Zpocatku se mi hur cetla, pripadala mi suchoparne popisna. Pozdeji uz me bavila vic. Ani tak jsem ji ale nedocetl.
Nelibilo se mi, ze v knizce se mluvi o mnoha fotkach, které tam pritom vubec nejsou. Srovnavacich fotek je malo.

06.02.2020

Cesta kolem světa Cesta kolem světa James Cook

Vypraveni pekne. Bohuzel v knizce tohoto typu mi chybela jedna zcela zasadni vec - mapa.

06.02.2020 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Poznámka ke členění knihy - výslovnost vlastních jmen by měla být na začátku.

21.01.2019 3 z 5

10 kroků k (skoro) perfektnímu rodičovství 10 kroků k (skoro) perfektnímu rodičovství Mary Ellen Renna

10 kapitol, deset temat co delat nebo cemu se vyhnout (budte dobrym prikladem, nebudte jejich kamaradi, budte sef....)
Knizku jsem nedocetl, odlozil jsem ji asi v polovine, kde autorka doporucuje nechat prave narozene miminko vybrecet. Dekuji nechci.
Vetsina rad asi dobrych, celkově jsem mel ale z autorky pocit, ze je prisna diktatorka.

24.06.2018 3 z 5

Příběhy mužů Příběhy mužů Věra Nosková

Hvězdičky za to, ze takova kniha byla napsana a vydana.

15.05.2017 4 z 5

Drama nadaného dítěte aneb Hledání pravého já Drama nadaného dítěte aneb Hledání pravého já Alice Miller

Misty slozity text jsem musel cist peclive a 2x.

Jinak vyborna knizka. Kdo hleda, najde to tady.

05.02.2017 5 z 5

Bílý pavouk Bílý pavouk Heinrich Harrer

Prvni cast je nejzajimavejsi. Dal se pak stridaji hlucha mista s napinavymi pribehy. V knizce by mohlo byt vic grafiky, fotek.

27.01.2017 3 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Knizka se mi libila, i kdyz mi nekdy prisla komplikovane nebo nesrozumitelne napsana (preklad?) S hlavnimi myšlenkami stoji za to se seznamit. Jinak autorka si podle me indiany a jejich kulturu prilis idealizuje.

13.11.2016 4 z 5

První rok dítěte První rok dítěte Miroslav Matoušek

Neco jako navod na pestovani kraliku. Emoce v tom nehledejte.

"A krici-li dite jen proto, ze se chce chovat, pak byste je zrovna chovat nemeli. "

07.11.2016 1 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Nerozumím komentari prede mnou, proc by kniha mohla zmenit zivot nekomu jinemu, ale ne vam (?) Samozrejme muze i vam.

Autorka pise o dvou extremech. V realu nic neni cernobile, v necem muzete byt rustove nastaveni, v necem zase fixne. Zajimava pro me byla myšlenka, jak fixni nastaveni souvisí s pocitem nadrazenosti.

Knizka je bohuzel vystavena hodně na prikladech. To ji ubira na prakticke pouzitelnosti. Kdyz vam reknu, ze jeden clovek sazel sportku a vyhral prvni cenu, znamena to, ze kdyz budete sazet, jednou ji taky vyhrajete? Asi ne. A nejspis nejste ani reditel Enronu ani cernosky basketbalista nba.

01.07.2016 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Kniha je zase vyborne napsana. Presto se mi predchozi dily libili vic. Tenhle mi pripadal moc politicky. Ke konci me trochu nudil. Pripadalo mi, ze sel moc do sirky, misto do hloubky.
Kazdopadne je fajn seznamit se se zajimavymi dejinami timhle beletristickym zpusobem.

20.01.2016 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Cte se to jen o trochu lepe nez ucebnice dejepisu. Postavy jsou ploche, casto jednaji podobne (je uplne jedno, jakou povahu ktera zena ma, nakonec stejne dostane hystericky zachvat), nektere vyjevy jsou plne klise (milostne sceny) nebo jsou prilis zjednodusene (snadno vyhravane bitvy ci souboje). Je v tom citit, ze postavy jsou omezene autorovym myslenim a tuto hranici nedokazi prekonat.

Nepochybuji o tom, ze se kniha snazi drzet historickych faktu co nejpresneji. Jsem rad, ze jsem si ji precetl a dozvedel se tak neco z historie. Ale neni to ctive. A VUBEC se to neda srovnavat s Folletem (Farisss).

03.05.2015 3 z 5

Bouře na Manaslu - Drama na střeše světa Bouře na Manaslu - Drama na střeše světa Reinhold Messner

Zajimave tema, bohuzel misty je kniha velmi nesrozumitelna, obcas si odporuje a to ji ubira na ctivosti.

31.10.2013 3 z 5