Latté Latté komentáře u knih

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Tato kniha je takové pohlazení po duši. Krásná kniha.

18.03.2024 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Oproti její druhé knize mě tato její prvotina bavila o dost víc. Téma zajímavé, prostředí dobře vykreslené. I přes to, že byla kniha delší, četla se rychle. Přesto bych knihu chtěla o něco více děsivou a temnou.

18.01.2024 4 z 5

Chtěla bych touto cestou poděkovat Karin Lednické za sepsání této tragédie, o které jsem doposud neměla ani tušení. Styl, jakým je kniha napsaná (román + ověřená fakta + fotografie + vysvětlivky pod čarou), stojí za přečtení. Doporučuji!

31.07.2022 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Wow, tak tahle kniha ve mě bude ještě dlouho rezonovat.. začátek je opravdu pomalý, ale vydržte, všechno má svůj důvod. Prostředí zimní Rusi, pohanských bytostí, křesťanského fanatismu, mrazivá atmosféra a uvěřitelné postavy. Za mě krásně vykreslený vztah mezi sourozenci. Určitě se chystám na celou sérii.

22.05.2021 4 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Knihu jsem si půjčila hned, co jsem uviděla obálku. Ty ilustrace a mapa Prahy jsou prostě nádherné. Samotný příběh je čtivý, se zajímavým prostředím a mytologickými postavami, trochou romantiky, dobrodružství, hledáním přátelství a jedním rodinným tajemstvím. Jelikož už nejsem cílovka, na mě dost naivní a málo strhující, ale pro mladší čtenáře doporučuji! 3,5*/5*

22.05.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Chápu, že kniha chtěla poukázat na nelidské zacházení se zvířaty obecně a chtěla podpořit útulky, to se jí upřít nedá. Mediálně se jí hodně daří, díky tomu jsem si ji i přečetla. Bohužel příběh mě tak moc iritoval, jednak co se týče strohosti, výstavbě příběhu ála slohovka na základce a prvoplánovitosti (bezdomovci jsou chudáci, myslivci ti nejhorší, co se o psi nestarají a zabíjí pro zábavu). Samotný příběh je pouze na cca 70 stranách a další uzavírají medailonky psů a lidí, kteří byli inspirací ke knize.

14.09.2020 2 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Jenom jsem chtěla něco nenáročného a tohle kniha splnila. Už nejsem věková skupina pro tento žánr, ale i tak to pro náctileté doporučuji, milostný příběh je hezky napsaný.

25.08.2020 3 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Kniha vám navodí tu správnou atmosféru Anglie a Londýna 19. století, ať už prostředí, tak londýnské spodiny. Příběh je dosti pozvolný, občas jsem se musela nutit ke čtení. Konec už je trochu překombinovaný, ale ve výsledku skvělé.

25.08.2020 4 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Prostě skvělé jako knihy předtím. Musíte si zvyknout na styl psaní, ale nesmí vás to odradit! :)

30.07.2020 5 z 5

Hovínko na dortu Hovínko na dortu Tomáš Kapras

Některé kapitoly jsou vtipné, některé poučné. Dobře se kniha četla. Ale nejvíce si z knihy odnáším, že je dobré si zážitky z dětmi uchovat do budoucna.

28.07.2020 3 z 5

Kde zní zpěv krkavců Kde zní zpěv krkavců Klára Kubíčková

3,5/5* Byla jsem mile překvapena, že i česká autorka napsala tak poutavý fantasy příběh pro mládež. Sice musím také souhlasit s většinou, že mi přijdou dívky, co se týče dialogů a myšlenek, starší 11ti let, ale to ničemu nevadí. Popravdě mi i uniklo těch 11 let :)

13.07.2020 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Nevím, něco mi na příběhu chybělo. I když se tam řeší hrůzy koncentračních táborů, mě osobně vůbec nezasáhl.

09.07.2020 3 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

I když se jednalo o oddechovku a děj byl předvídatelný, bylo to hezké letní čtení.

08.07.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha byla čtivá, to se jí nemůže upřít, ale zpracované téma mě nesedlo. Jednotlivé postavy se dost pletly, občas jsem netušila, kdo patří ke komu. Vesnické klepy a to, že nikdo nenechá na nikom nit suchou, asi téma, které osloví lidi z města, kde je určitá míra anonymity. Mě to spíš rozčilovalo.

29.06.2020 2 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Kniha byla čtivě napsaná, pár rad jsem si odnesla, ale nemáme s autorkou stejnou povahu a nenesu si extrémní křivdy z dětství, aby mi byla přínosem více.

12.05.2020 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Jelikož miluju seriál Futurama a Červený trpaslík, tak jsem si chtěla přečíst i toto. Bohužel už je znát, že je kniha cca 40 let stará a pro mě zase tak vtipná nebyla.

10.12.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Už dlouho se mi nestalo, že bych musela kvůli nějaké knížce ponocovat. Děj vás vtáhne a nejde přestat. Skvělé! Doufám, že nebude moc dlouhá proluka do dalšího dílu.

23.09.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Začátek trochu pomalý, než si člověk zapamatuje nové pojmy, ale pak už se nedá zastavit.. Skvělé! Doporučuji!

16.09.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tragédie, která by neměla být zapomenuta. Vkládám odkaz na rozhovor s Jindřichem Böhmem, vrakovým potápěčem, díky kterému jsem se o této události dozvěděla.

09.09.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Zajímavý námět, děj rychle ubíhá (neděste se tloušťkou ☺️). Jediné, co bych vytkla českému překladu je spousta překlepů, ohraničení přímých vět, atd., ale to nemá na "funkci" vliv. ☺️ Jdu na další díl!

05.07.2018 4 z 5