langova.katka langova.katka komentáře u knih

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Bylo to hezké, šlo do hloubky více než je u tohoto žánru obvyklé. I proto to pro mě bylo zajímavé a poutavé. Můžu jen doporučit. I erotika je jemnější než třeba u C. Lauren, ještě mi nějaké díly chybí, ale autorčina Jamaica Lane pořád zůstává na 1. místě a nevěřím, že by bylo možné jí překonat. Ale i tohle bylo hezké a hodně mě zaujalo.

Hrdina Hrdina Samantha Young

Myslela jsem si, že jdu najisto, ale tato kniha mě trochu zklamala. Nelíbila se mi tolik jako např. Jamaica Lane, kterou jsem hltala i ve frontě v Kauflandu. Ale pořád na tento žánr ta z lepších, rozhodně. A mělo to velmi zajímavou zápletku, to jeho tajemství. Takže dobré.

01.02.2018

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

U Sophie Kinselly jdu vždycky najisto, že se budu smát nahlas. Další skvělá kniha, u který jsem se smála a smála. Strašně se mi líbí její naivní hrdinky, to prostě nemá chybu. A Milly byla obzvlášťe roztomilá.

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Cizince jsem četla jako první a byla jsem z něj nadšená. Takhle má vypadat pikantní román (po zkušenosti s Odstínem jsem si myslela, že už nic takového nikdy číst nechci). Lehká úchylnost a peprnost tomu dodala šmrnc, i příběh OK. Jen mi řekněte, proč většinou hrdinka se zamilovat vyloženě nechce a muž je v tom až po uši, moc mi to nesedí k reálnému životu. Ale dejme tomu, vždy vztahu fandím, jen nevím, proč se tomu vždycky postavy brání. Líbilo se mi to moc.

Město noci Město noci Dean Koontz

Druhý díl díl mě nadchl více než první, byla to jízda. Líbilo se mi i to, že to nebyl typický Koontz, kdy je schéma: psychopat - hrdina - oběť - záchrana oběti hrdinou - likvidace psychopata - šťastný konec. Tohle bylo naopak super, podobalo se to sci-fi dějem Tikotu, který se mi sice moc nelíbil, ale tohle stálo za to! Škoda, že není trojka, opravdu by mě zajímalo, jak to dopadne, když bylo rozjeto tolik průserů v tolika rovinách.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Úplně mě to neoslovilo. Líbila se mi dramatičnost, ale bylo to opravdu smutné. Kniha mě bohužel moc nevtáhla, četla jsem ji dlouho, neměla jsem potřebu jí hned znova otevírat. Pro mě velmi hluboké čtení, které mě totálně dostalo svým dechberoucím koncem.

Na lásku nevěří Na lásku nevěří Katie Price

Další paráda a vůbec né tak povrchní, jak se může zdát. Příběh se mi moc líbil a opět pěkně zaujal. Myslím, že od Katie Price přečtu vše! To se neomrzí.

Návrat ke slávě Návrat ke slávě Katie Price

Byla to moje první přečtená kniha od této autorky a podle popisu na přebalu jsem od toho nečekala téměř nic. Ale stoprocentně mě to překvapilo, že to bylo velmi čtivé a navzdory tomu, že to nebylo úplně duchaplné - tím myslím tématem - to mělo úroveň. Nemohla jsem se odtrhnout a hned běžela pro další. Opravdu super.

Nevděčný syn Nevděčný syn Dean Koontz

Nebyl to špatný Koontz, ale zas jeden ten trochu sci-fi a ty mám v oblibě trochu méně. Nechyběli zvrácení psychopati a ani jejich "originální" pohnutky. Těším se až přečtu pokračování.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Kniha se mi moc líbila, vzrušila, byla čtivá a hodně pikantní. Nabitá erotikou a to se mi líbí, žánr dokonale splnila.

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Na filmy nekoukám, nemám srovnání, ovšem kniha mě jinak zvlášť nezaujala a hodně jsem se u ní nudila. Nemělo to žádný spád a ani hrdinka se za celou dobu nikam neposunula. Námět je moc pěkný a nápaditý, ale myslím, že nebyl naplno využit, příkladem mohou býti strohé dopisy (a ona se na ně, chudák, vždy tak těšila). Konec mě navzdory tomu úplně dostal, takže ve výsledku neurazilo.

Brida Brida Paulo Coelho

Tak to ne, dala jsem Coelhovi šanci a projel to. Nemůžu přijít na chuť té laskavé a vtírné všemoudrosti, neochvějnými pseudodogmaty, kterými nás čtenáře vede tam, kam on potřebuje. Je to plytká chytrokniha přecpaná "duchaplnými" moudry, která jimi ve skutečnosti nejsou. Celé je to o ničem, resp. o Ničem...

29.07.2015

Elvíra Elvíra Dagmar Kludská

A mě se to líbilo, knihu jsem neotevírala s velkým očekáváním a myslím, že žánru bylo vyhoveno a v knize nastalo takových několik zvratů, které mě přiměly číst dál. Vůbec to nebylo tak špatné.

29.07.2015

Bába Bába Daniil Charms (p)

"Naprosto geniální změt úzasně absurdních ........"
"Ale podle mě jsi h...o"

Vynášejí mě

23.01.2013

Tvář Tvář Dean Koontz

Několik pasáží se zbytečně zdlouhavě protahovalo, což se občas u Koontzových knih stává, není to však úplně na škodu. Autor mě dokázal natolik zaujmout, že dnes mám doma spoustu jeho dalších děl, nakonec žeru i ty jeho popisné roviny, které se postupně tak rozjedou, že se nedá přestat číst..

23.01.2013

Nový policista Nový policista Kate Thompson

Jednim slovem:
Nadhera.
Barvite vypraveni na celkem aktualni tema.. Popravde receno, kdyz jsem knihu otevrela, zarazily mi ty notičky, coz ale jako nadsenkyne hudby jeste rada uvitam! Rozhodne netradicni, chvalyhodny počin! Kór to, ze nazev skladby je vzdy obsahove shodny s dejem kapitovy. A jelikoz jsou kapitoly za sebou razeny rychle - tudiz jsou pomerne kratke, dava to cvelice dobry a napinavy styl cteni typu. tak jo tuhle a koncim...tak jeste jednu! Velmi dobre se to cte. Co se tyce tematu, ci nametu(nevidim mezi tim velky rozdil, prominte), je velmi napinavy.. Dej je jaksi mylne predvidatelny,tudiz temer (pro me) nepredvidatelny. Ctenar tusi, precte dalsich par vet a ne a ne a ne-je to jinak. A uz jsem nekolik let neprecetla tak pekne pomerne obsahlou (i kdyz na cteni nenarocnou)knihu za dva dny. ...

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Kdekoli se začtete - se vzrusite!

Vášeň pro hru Vášeň pro hru Sylvia Day

Uplne se stydim, ze jsem to precetla, jelikoz je to takove... plytke!
Ale tak na rozjezd jsem potrebovala nenarocnou, snadnou a ctivou knihu.

Nový policista Nový policista Kate Thompson

Dovolim si zlehka shrnout svuj dojem..

Dnes jsem se zacetla, jsem ani ne v pulce. Ze je kniha "podmaniva" jsem se dozvedela uz z obalky.
Pak i z textu..
Zatim nevim, co se z toho vyklube, ale miluju ten pocit, kdy se pri cteni "taji dech?". Kdy najednou vdechnu vzduch a udelam H! Vite, ten pocit, kdy se spoji ruzne souvislosti do jedne vetsi. Coz se u teto knihy deje. Netvari se tak nabubrele jako Alchymista, i kdyz uz zacinam tusit, ze by z ni mohla vypadnout trocha doopravdicke nadpozemske pravdy..