Langobard Langobard komentáře u knih

Průvodce dějinami celnictví v českých zemích Průvodce dějinami celnictví v českých zemích Karel Sedláček

Vynikající kniha!

31.01.2024 5 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Surová realita..výstižná ukázka toho, jak se člověk zoufale plácá v postmoderní době a neví co se sebou. Asi každý z nás si tam najde kus toho svého.

08.07.2022 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Vynikající kniha, komplexní uchopeni skutečnosti. Člověku se chce konstatovat, že ten kdo nečetl Annu Kareninovou, nemůže plně porozumět slovům láska, nenávist, žárlivost, touha...

11.05.2022

České kolonie zámořské České kolonie zámořské Jan Havlasa (p)

Český spisovatel a cestovatel snil o českém koloniálním panství...území v západní Africe či na Kamčatce?? Českou Novou Quineu také zmínil.

27.12.2021 3 z 5

Zrod střední a východní Evropy Zrod střední a východní Evropy František Dvorník

Řada zajímavých myšlenek, česko-polský stát, Boleslav Chrabrý, sv. Vojtěch, christianizace, osobnost Oty III. a změna směřování politiky jeho následníků, význam Kyjevské Rusi a Byzance pro formování střední Evropy..rozhodně stoji za přečtení

30.10.2020

Hodina duchů. Praxe nevzdělanosti: Polemický spis Hodina duchů. Praxe nevzdělanosti: Polemický spis Konrad Paul Liessmann

Výborná kniha, rozhodně nutno přečíst. Degradace humanitních oborů je skutečně do nebe volající. Technokratické vidění světa, potřeba vše zařadit do počitatelných kategorií. Autor zmiňuje novověké filozofy.
Zrovna Kant s Hegelem tezemi o nepoznatelnosti neempirické zkušenosti ovlivnili teorii poznání fatálním způsobem.

21.08.2020 5 z 5

Císařova bysta Císařova bysta Joseph Roth

Řád, tradice, víra, jistota...pevné ukotvení člověka ve světě. Dnes chaos, pohrdání tradicí i vírou. Rozpad R-U byl z historického hlediska chybou! Potřebujem metafyzickou kotvu v osobě panovníka.

20.08.2020 5 z 5

Alexej, syn posledního cara Alexej, syn posledního cara Elisabeth Heresch

Zajímavá kniha. Car, pravoslaví, národ- to je pravé Rusko. Neví nic ten, kdo tohle nepochopí!

30.06.2020

Československo: Stát, který zklamal Československo: Stát, který zklamal Mary Heimann

Propagandou uměle vytvořená čs.
republika nemohla fungovat, obzvláště pokud v jejím čele stála tak morálně pokřivená osobnost jakou byl dr. Beneš. Jeho podíl na bolševizaci je obrovský. A k takové osobnosti se hlásí moderní česká státnost, co více dodat!!

17.05.2020 4 z 5

Ve jménu demokracie Ve jménu demokracie Antonín Šorm

Stojí za přečtení. Mnozí "budovatelé" nové republiky se chovali hůře než banda vyvrhelů. Rozpad R-U se zdá být kardinálním omylem.

25.03.2020

Lenin: Počátek teroru Lenin: Počátek teroru Dmitrij Antonovič Volkogonov

Výborná kniha. Bolševismus je zhouba lidstva!

19.03.2019 5 z 5

Znavená Evropa umírá Znavená Evropa umírá Otakar Antoň Funda

Zbytečně složitý text, kapitola o postmoderně pěkně napsaná. Piliřem Evropy bylo a mělo by být křesťanství, na této pozici autor rozhodně nestojí. S názory na osvícenství taky příliš nesouhlasím.

07.02.2019 2 z 5

Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 Ta zatracená skála: Obléhání Malty 1565 Luboš Taraba

Vynikající kniha! Současný člověk omámený konzumem by nebyl schopen vykonat ani promile toho, co hrdinní příslusníci křesťanských rytířských řádů.

16.01.2019 5 z 5

Československé dějiny Československé dějiny Blažej Ráček

Dnes zakoupenov antikvariátu. Těším se!

26.10.2018

Effi Briestová Effi Briestová Theodor Fontane

Zajímavý pohled do pruské společnosti.

20.02.2018 odpad!

Metternich a Rakousko Metternich a Rakousko Alan Sked

Velmi zajímavá kniha, doporučuji i Úpadek a pád habsburské říše od téhož autora.

07.02.2017 5 z 5