Lana33 Lana33 komentáře u knih

Matky Matky Brit Bennett

Jak už tu několikrát v komentářích zaznělo, kniha se čte těžce. Je zvláštně napsaná. Ze začátku (asi 120 stran) jsem se ztrácela v tom, kdo vlastně že danou část příběhu vypráví. Nicméně po té půlce knihy mě to začalo i relativně bavit (vzhledem k tomu, že jsem už byla odhodlaná knihu odložit a znovu neotevřít) a už jsem se do čtení nemusela nutit. I když konec je zvláštní, čekala jsem víc, nějaký jednoznačný závěr. V příběhu je spousta nezodpovězenývh otázek (pro mě hlavně ohledně Nadiiny matky), které by potřebovaly vyjasnit.

11.03.2024

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nikdy bych neřekla, že bych o knize mohla říct, že je "milá". Takhle knížka je napsaná tak jemně, mile a hezky, že se i těžký příběh četl snadno. Alespoň tedy mě. Konec takový trochu víc uspěchaný, ale stále věřitelný.

25.11.2023

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tahle kniha mě pohltila a zároveň pobouřila, také mě nadchla a zároveň se mi z ní dělalo místy fakt zle, některé pasáže se mi četly fakt vyloženě těžce. V některých místech jsem měla jen jediné myšlenky a to ty, že "tohle nemůže být pravda" a "ne tohle se přece už nemůže dít". Autorka píše skvěle, kniha je propracovaná a i přes těžké téma, je to jedna z nejlepších knih faktu, co jsem kdy četla. Myslím, že silný zážitek z této knihy ve mě zůstane dlouho.

01.08.2023 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak tuhle knihu bych přečetla na jeden zátah, kdyby mi to nepřekazil počet jejích stran. V poslední době jsem nečetla lepší knížku. Kniha, ve které velká část postav věří v Boha a zároveň si dokáže ospravedlnit svoje skutky. Nejlepší mi na knize příjde to, že ten "největší" muž městečka, s vírou v Boha, nedokáže použít sprosté slovo.
To, co bych chtěla na knize ale hlavně pochválit, je to, že i přesto, že se v knize vyskytuje opravdu velké množství postav, tak se v příběhu neztrácíte. Dalším plusem je perfektně vykreslený charakter postav. Někdy jsem zažívala opravdu až vztek, co některým (nebudu jmenovat, ale asi víme) postavám v knize prošlo.
Děkuji pane Kingu, že jste přece jen nakonec toto dílo dokončil!!

11.05.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Z knihy mám rozporuplné pocity. Téma Osvětimi jsem už četla vícekrát a musím říct, že i když tento příběh nepatří v tomto žánru pro mě k těm nejlepším, tak je to zas něco jiného. To pojetí, kdy příběh vypráví malý kluk, je velmi příjemné. Dokonce se člověk pousměje nad naivitou malého chlapce, který nikdy nezažil hlad a strašné zacházení. Ten konec mě dostal nejvíc.

20.02.2020

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

O dost lepší než předchozí díl. Sice jsem se občas ztrácela ve všech těch jménech, ale jinak super čtení. Jako vždy mě kniha od Adler-Olsena vtáhla do děje a nepustila až do poslední stránky. Čím dál víc mě zajímá Asadův příběh.

04.02.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Kniha promyšlená do posledního detailu. Líbil se mi hrozně Asad a postupem času i Carl. Celkově je kniha dobře napsaná. A děj - ačkoli není plný krve, tak je velice napínavý a čtivý. Knihu jsem téměř nemohla dát z ruky. Od autora si přečtu i další knihy že série.

29.12.2019 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kniha se čte sama, hlavní hrdinka je velmi sympatická a má boží trpělivost. K příběhu nemám jedinou výtku - svižný děj, sympatické postavy, drama.
Jediné co bych knize vytkla, je hromada chyb. Pár chyb se dá přehlédnout, ale když se to opakuje stále častěji, tak to ruší zážitek ze čtení knihy.

23.11.2019 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Místy trochu zdlouhavý děj, popisy míst a situací mi občas nedokázaly přijít na mysl, ač jsem si je zkoušela představit sebevíc. Stejně jako u prvního příběhu více zvratů. Sem tam bych rozvedla některé myšlenky hlavního hrdiny, ne vše mi bylo hned jasné. Kniha se ale čte svižně, hlavní hrdina mi přijde občas trochu natvrdlý, ale sympatický.

16.09.2019 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Syrovost, opravdovost, bezmocnost. Hrůzy 2. světové války v Osvětimi vyprávěné z pohledu 14leté knihovnice Dity Adlereové, která se nehodlá vzdát, i když k ní osud není nejštědřejší. Dita je pro mě hrdinka s velkým H, v knize i v životě. Ještě teď mi z příběhu běhá mráz o zádech.
Skvěle napsaná kniha!

12.05.2019 5 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Ačkoli nejsem teenager (a kniha je hlavně o nich), tak mě příběh velmi pohltil. Celý děj má spád, postavy jsou chytré, děj ubíhá svižně, zápletka je zajímavá. Co se týče postav, tak Tory je velmi milá, Hi je prostě pohodář a o Benovi nějak nevím, co si myslet. Kniha se četla sama, pohodové čtení.

04.05.2019 4 z 5

Jak zabít manžela Jak zabít manžela Kathy Lette

Tak u této knihy jsem se opravdu bavila. Sarkasmus a nadsázka mi sedly a tak jsem knihu přečetla velmi rychle. Jediné, co mi vadilo, byla Jazz - a to hodně. Za chvíli se vdávám, tak doufám, že některé rady nebudu potřebovat.

01.04.2019 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha je takový mix romantiky, napětí, humoru a boje o přežití. Hodnotím ji víceméně kladně, i když některé úseky byly až příliš zdlouhavé. Jediné, co bych vytkla, bylo rozuzlení ohledně Rachel. Přišlo mi to trochu zvrácené, ale co už, dočetla jsem a byla jsem celkem spokojená, postavy mi byly sympatické a se skvělým smyslem pro humor. Kniha nakonec dopadla tak, jak jsem očekávala.

17.03.2019 4 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

V knize se prolíná příběh mladé ženy s příběhem ženy, která toho ve svém životě ztratila až moc. Na začátku mi Ella nebyla příliš sympatická, ale s postupem času si u mě našla své místo. Zatímco Rachel, jako malá holčička, mě naprosto ohromila. V dospělosti už jsem z ní tolik nadšená nebyla, nicméně chápu její chování. Kniha mě nadchla.

14.03.2019 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Sice jsou to pořád ty podobné zápletky, o sexy muže není v knihách nouze, svatby jsou tam taky pořád (ale občas, jako zde, i překvapí ;) ), děti se rodí, jak na běžícím pásu...no i přesto mě tato série baví. Celý ten podivný klan, jak se o sobě sami vyjadřují, mě dokáže zabavit a o to jde. Na Cola a jeho příběh jsem se těšila asi nejvíc, jen škoda, že to nebylo i z jeho pohledu. Bezvadně se u toho odpočívá.
Kniha je za mě super, jen se už trochu ztrácím ve všech těch dětech...

11.02.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Po přečtení velmi slibného prvního dílu jsem se pustila do druhé knihy série a jsem více než překvapená. Kniha mi přijde ještě lepší než již skvělý první díl a velmi dobře se čte. Krátké kapitoly dodávají celé knize příjemně odpočinkový nádech. Vraždy jsou opět promyšlené, drsné a velice kruté. Dvojice sympaťáků působí velmi inteligentně a jejich dialogy nejsou vůbec nudné.
Nejvíc mě baví - "Odkud to víte?"..."On hodně čte."

27.01.2019

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První kniha od autora a musím říct, že dost dobrá. Kniha mě pohltila natolik, že si plánuji přečíst i další ze série. Vraždy byly na můj vkus občas trochu moc drsné, ale celkově měla knih spád a nechybělo v ní napětí. Velmi se mi líbilo, že děj v knize volně přechází mezi jednotlivými postavami a působí to přirozeně. A Garcia i Hunter jsou vyloženě sympaťáci.

20.01.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha měla sice pozvolný rozjezd, ale pak už to stálo za to. Postava hlavní hrdinky mi nebyla nejdříve moc sympatická, ale tím koncem mě dostala na svou stranu.
Hodnotím jako jednu z těch lepších detektivek a určitě se k jejím knihám ještě vrátím. Nešlo si nezamilovat Bryanta :)

14.01.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Po dlouhém mlsném obcházení kolem skříně, ve které jsem věděla, že se kniha skrývá v balícím papíře nachystaná pod vánoční stromek, jsem se konečně dočkala, takže...
Děj je napínavý, kniha má spád a čte se jedním dechem. I pro mě bylo těžké si dělat pauzy na spánek a jiné potřeby. Na knihu jsem se velmi těšila a nejsem rozhodně zklamaná. Jediné co bych vytkla je velké množství postav, o které v tomto díle příjdeme. Konec vypovídá o tom, že se snad brzo dočkáme dalšího dílu, ve kterém nebude chybět Saga, kterou jsem si v tomto díle zamilovala skoro více než sympatického a téměř geniálního Joonu.
5* zaslouženě, Kepler je má srdcovka :)

30.12.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Uzasne desiva kniha, u ktere je je jen na nas, cemu vsemu uverime. V jednu chvili bych vyrazila na Tribec a v te dalsi by me tam nikdo nikdy nedostal. Kniha si me ziskala. Musela jsem cist neustale dal, kniha je dobre zpracovana, nijak rusive ani nepusobi autorovi poznamky pod carou, spise naopak - umocnuje to jen dojem z knihy a dava moznost, ze to je vsechno treba i pravda. Smekam pred autorovym umem, skvele napsane, ctive.
Jen tak na okraj - z Igora mam husi kuzi.

17.11.2018 5 z 5