Lama.Lama Lama.Lama komentáře u knih

Klan Klan Adrienne Young

Ooh bože, strašně napsané, stylisticky je to děsná bída. Příběh je hrozně jednoduchý a nepromyšlený, hlavní hrdinka je nehorázně ubrečená bojovnice, což samo o sobě prostě nedává smysl.

09.02.2019 1 z 5

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Bídný díl.

Roztříštěné, přehlcené nesmyslnými pasážemi, nezajímavé a překypující brutálními scénami, které (kromě znechucení) neměly žádný smysl nebo účel.

16.09.2018 odpad!

Villette Villette Charlotte Brontë

Průměrná a nevýrazná hlavní hrdinka, vyloženě protivný objekt její lásky a ten konec? Ne, ne, ne!

17.09.2015 2 z 5

Tlustý Angličan Tlustý Angličan Kingsley Amis

Roger je slizoun jak se patří! Velmi čtivé.

27.04.2015 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Nebylo to epické zakončení, nazvala bych ho spíš důstojným. Chybělo mi tam nějaké napětí, děj byl pro mě velice předvídatelný. Ale stejně jsem si knížku užila :-) Nemůžu uvěřit, že je konec.

09.03.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechala jsem se přemluvit a také jsem si teda přečetla Fifty Shades of Grey. Jediné, co k tomu tak můžu říct, je - červená knihovna v hávu 21. století. Nebudu tuto knihu hodnotit, protože podle mě nemá žádnou hodnotu. Nikdy jsem nehodnotila červenou knihovnu, protože to je večerní čtení, při kterém člověk prostě vypne mozek a relaxuje nad kupou sra*ek. Každopádně se schéma neustále opakuje ve všech knihách, takže je to všechno na jedno úplně stejné brdo. Nemám nic proti tomu, že si to někdo přečte, protože to má plnit jednu jedinou funkci a to taky plní. Proč ne. Ale nedělala bych z toho nějaký literární zázrak.

08.03.2015

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Prostě knížka, kterou nedokážu odložit, dokud ji nedočtu.

26.12.2014 5 z 5

Stín kapradiny Stín kapradiny Josef Čapek

Roztodivné chaotické dílo. Mišmaš, který se mi pravděpodobně zítra vykouří z hlavy. Navíc to bylo náročné na čtení, člověk se musel pořádně soustředit, aby to vůbec stíhal sledovat.

26.08.2014 3 z 5

Dům radostí Dům radostí Helena Šmahelová

Rozhodně zajímavá knížka. Hodně mi z ní utkvělo v hlavě a ještě dlouho o ní budu přemýšlet. Jen mě mrzí, že je to vše psáno pouze z pohledu Jana, dost mi chyběl Andělin pohled na věc, i když by asi nebylo těžké uhodnout, jak přemýšlí. Co mě ale opravdu zasáhlo, je to citové prázdno.

09.07.2014 4 z 5

Typický Burton na papíře! Úžasné ilustrace, zvrácený humor - dokonalé.

11.03.2014 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Ano, byla to MUKA to dočíst.

20.11.2013 1 z 5

Čerti na Ještědu Čerti na Ještědu František Patočka

Velice povedené, některé z pověstí mě úplně nadchly.

20.11.2013 5 z 5

Radosti života Radosti života František Gellner

Odkapávající cynismus.

27.10.2013 4 z 5

Absolutní hrobař Absolutní hrobař Vítězslav Nezval

Úžasná sbírka, která neúprostně útočí na všechny smysly.

27.10.2013 5 z 5

Muž, který zemřel Muž, který zemřel David Herbert Lawrence

Ježíš z jiného úhlu pohledu. Perfektní. První část byla vynikající - nahlédnutí do Ježíšovy psychiky po zmrtvýchvstání bylo zamyšleníhodné.

10.09.2013 4 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Retrospektivně skvělé.

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Dárek k narozeninám, za který budu do smrti vděčná. Nádherná poezie.

Líbej mě, líbej Líbej mě, líbej Roald Dahl

Chytlavé, místy nechutné, občas mrazivé. Zamilovala jsem se.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dává hodně podnětů k přemýšlení, jen ty popisné pasáže byly občas k nevydržení.

09.09.2013 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan