Lalina3 Lalina3 komentáře u knih

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Co se týče cestování dimenzemi, přišlo mi to nedoladěné. Když už tvořím sci-fi, tak ho musím vysvětlit... Námět je hodně dobrý, bohužel ho autorka zatím nedokázala tak úplně využít.
Milostný trojúhelník mě zde otravoval, vlastně asi jako všude...
Co hodnotím hodně kladně, je čtivost. Knížku jsem přelouskala rychle.
Takže za mě 4*, už jen kvůli originalitě a čtivosti. A taky naprosto božské obálce!

26.03.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Opět úžasné :)) vůbec mi nevadilo, že se tu nevraždilo, nebojovalo, taková závěrečná ,,nuda‘‘ náhodou k sérii sedla jako prdel na hrnec :))

22.03.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Nejlepší kniha a série co jsem kdy četla. Není co víc říct.
Žádná jiná série než Dvory a ODJ ve mně nezanechala takové stopy.
Tenhle díl mi přijde nejlepší ze všech, ale těžko se to posuzuje, všechny jsou dokonale.

20.03.2019 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

U většiny knih, co jsem v životě četla, jsem byla na konci překvapená z rozuzlení. U některých jsem byla v šoku.
U téhle jsem byla v tranzu.
Nemohla jsem přestat číst, jen jsem jako robot otáčela stránky a za hurikánu venku až pozdě do noci četla. Cítila jsem každý nádech hrdinů, každý jejich pohyb až do morku kostí.
Asi nemá cenu tu vypisovat znovu to, co zmiňují komentáře pode mnou. Jednoduše řečeno, tuhle knihu si PŘEČTĚTE!

11.03.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Čtyři slova.
Tak tohle je epický.
Po dočtení jsem zůstala s pusou otevřenou (což se mi mimochodem dělo i během čtení) a nemohla jsem to strávit. A hlavou mi pořád dokola bežela už zmíněná čtyři slova.
Nerozumím tomu, jak smrtelník může takovou knihu napsat, jak dokáže vyvolat ve čtenáři takové emoce. Před autorkou opravdu smekám. Velmi hluboce.
Každá strana me vtáhla, každá strana mě bavila a každá strana byla nezapomenutelná.
Jednoduše řečeno, kniha je dokonalost sama, takže DOPORUČUJU!
(Při Kotlíku, kam jsem dala ten druhý díl?!)

05.03.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dlouho jsem tuto knihu odkládala a byla to chyba. Nebudu tu vypisovat vše, co se mi honilo hlavou, protože komentáře pode mnou to vystihují... Snad jen řeknu, že je to nádherná kniha a skrývá v sobě veliké poselství...

05.03.2019 5 z 5

Cooking with Šůša Cooking with Šůša Michaela Šupáková

Za mě spokojenost :)
Nádherné fotky, přehledně popsané recepty, ingredience se dají sehnat, i když na malé vesnici je trošku problém, ale dají se i nahradit více obvyklými.

04.11.2018 5 z 5

Proti všem Proti všem Julie Kagawa

Úžasná knížka. Škoda, že nikde není vidět a tak je její prodejnost skoro nulová... To totiž znamená dvě věci. Mnoho lidí je ochuzeno o krásnou knihu a nevydají se další díly, což je pro mě naprostá katastrofa.

Nemám jí co vytknout, snad kromě občasných nejasností, které jsou vypsané v komentáři pode mnou. Byla tu akce, akce, akce a romantika. Jednoduše se mi moc líbila.

Co mě ale vážně naštvalo, je to, že v anotaci je napsáno Amber a Garrett... To si to po sobě překladatel nemohl aspoň jednou přečíst? Překlepy v samotné knize neřeším, jsem ráda, že se vůbec kniha přeložila. Ale anotaci si čte každý, kdo o knize uvažuje a když v ní uvidí hned dvě nesrovnalosti, odradí ho to...

29.10.2018 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

+ velmi čtivé
+ pohodové, nenáročné
+ vtipy Patty
+ ukázky z Shakespearových děl
+ krásný závěr
+ dokonalá obálka

- kostrbaté překlady
- prakticky o ničem, zápletka na dvě až tři kapitoly
- hodně (zbytečného) sexu, ne každá hádka se přece musí řešit v posteli
- slovo kurva se tu objevovalo až moc často, navíc mi sem vůbec nesedělo

Celkově si myslím, že tato kniha mohla být mnohem tenčí, klidně se dala vmáčknout do epilogu v druhé knize. Ale čtivost to všechno zachránila. Na čtení jsem se těšila, jelikož jsem si u knihy odpočinula. Proto 5*.

19.10.2018 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Nějak nevím, co říct... Ke konci jsem brečela jako želva, nemohla jsem přestat číst, a to se mi docela dlouho nestalo. Kniha byla psaná hodně stručně, bylo nám (jakožto čtenářům) odepřeno nahlédnutí do duše postav (kromě hlavní hrdinky) a celkově se tu vše odehrávalo na těch samých místech, opravdu to byla hodně stručná kniha. Jinde bych kvůli tomu strhla hvězdičku, ale ono to sem vlastně... patřilo. Kdyby to bylo jinak, netvořilo by to dohromady tak úžasně nedokonalý celek, jakým je tahle kniha. Roztržitá, zvláštní, smutná, depresivní, vzrušující, napínavá, kouzelná.
Jsem přesvědčena, že na tuhle knihu nikdy v životě nezapomenu. Bylo to něco úplně jiného, než co jsem kdy četla, schizofrenie všemu dodávala stín zvláštnosti. Ráda bych řekla, že to byla krásná romanťárna, ale nebyla. Tady láska vystupovala na úplně jiné úrovni, místo obvyklého vzorce *on je špatný → ja se do něj zamiluju → vyspíme se spolu → budeme žít šťastně až do smrti* tu vládla láska jako z pohádky... Semtam se prohnal na obloze fénix...
Nádherná a okouzlující kniha, která se zasekne uvnitř vaší hlavy...

08.08.2018 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Hm... Mám dost rozporuplné pocity. Ze začátku jsem myslela, že knihu snad ani nedočtu, pak jsem se ale začetla a nemohla jsem se odtrhnout. I tak mi ale přišel zvláštní zvrat u Anny... Takhle rychle to ve skutečnosti nejde.
Na konci knihy jsem ale byla úpřímně šokovaná. Ale některé věci se nedořešily, to mě štve.
Myslím, že to šlo rozvést ještě víc, třeba Timovu osobnost a jeho život, pořád jen surfování a restaurace dokola, nic nového. Kniha prostě nesplnila očekvávání... Ale i tak byla opravdu moc čtivá.

05.08.2018 3 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Fajn zápletka. Doufám, že byl úmysl autorky ji rozluštit už v prologu.
K hlavní zápletce se přidružily další. Ty mě zajímaly a čekala jsem, že se nějak propojí a hlavně, že se vyřeší... Nepropojily a nevyřešily. Nakonec autorka pozabíjí polovinu postav, aby to mělo nějakou akci a rozdělí skoro všechny vztahy, abychom se měli s čím trápit po dočtení. Naprostá paráda.
Kniha měla velký potenciál, autorka si ale se zápletkou neporadila. Prostředí i postavy byly krásně vykreslené, i když občas dost nesympatické.
Do konce knihy jsem chtěla dát 5*, protože jsem čekala nějaké dokončení. Propojení důkazů, atd... Nedočkala jsem se a to mi teda vyrazilo dech.

15.06.2018 2 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

No já nevím... Chvílemi to bylo zmatené, na mě někdy až moc vědecké, jak mám mít stejné znalosti pojmů jako matematik? Některé pasáže pro mě tedy postrádaly smysl.
Popis prostředí byl velmi dobrý, v té nejvíc dobrodružné pasáži jsem se bála společně s hrdiny, nemohla jsem se odtrhnout.
Chtěla jsem dát 5*, poslední kapitoly mi ale přišly naprosto zbytečné... Na co jako musí za každou cenu počítat zvířata, když za chvíli už to postrádá jakýkoli smysl? A takových divných počinů tam bylo více... Navíc vážně se člověk, kterého už stokrát chtělo něco sežrat, vůbec nebojí?
Jsem ale ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, určitě to byl čtenářský zážitek.

04.06.2018 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Sérii Selekci mám moc ráda. Nechala jsem si Korunu v knihovně dost dlouho, brala jsem ji jako záruku toho, že se nebudu nudit a čekala, až mě chytne nálada číst.
Najednou nálada přišla a hned jsem se na ni vrhla. Samozřejmě byla tak čtivá, jak jsem čekala, četla se jedním dechem! Ale... To zamilování tam? Zamilovat se ze stránky na stránku, to přece nejde! Za to ubírám hvězdičku. Všechno tam bylo takové moc rychlé, některé problémy se ani vůbec nedotáhly do konce, zbytek skončil naprosto pohádkově.
Navíc Eadlyn mi byla docela nesympatická, oblíbila jsem si ji až někde od půlky, kde se konečně začala chovat jako vládkyně.
Ale jinak knihu doporučuji, bez ní by nebyl konec série. :)

Velmi záporně hodnotím nepřeložený epilog.

16.05.2018 4 z 5

Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu Eve Ensler

Očekávala jsem od knihy asi trošku něco jiného.
Autorka nakousla nespočet vážných témat, ale ani jedno žádným způsobem vlastně nezačala ani ho neukončila. Prostě jen přeskakovala z anorexie na dětskou práci atd. Většina z ,,básniček'' neměla logiku, nijak nezačínala ani nekončila, na mě až moc velký zmatek.
Autorka mohla vytěžit mnohem, mnohem víc.

29.03.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čekala jsem ohromující rozuzlení. Bohužel ani v poděkování nebylo.
Knize se nedá odepřít obrovská čtivost, asi proto jsem ji vůbec dočetla. Předvídatelná kniha, kde rozuzlení nebylo žádné extra, i když je pravda, že kousek zápletky týkající se černovlasé mrchy mě trochu překvapil.
Konec se mi tak úplně nelíbil, ani ne proto, že se tím vše pokazilo, ale protože mi přišel...také předvídatelný. Že se tohle stane, jsem tušila od půlky knihy.
Čekala jsem úchvatnou knihu, kde budu neskutečně převapená. Toho se mi nedostalo.

21.01.2018 3 z 5

Calendar Girl 3: Červenec, srpen, září Calendar Girl 3: Červenec, srpen, září Audrey Carlan

Mám rozporuplné pocity.
Doteď mi nevadilo, že je kniha nereálná. Byla to prostě oddechovka, kterou jsem si užila.
Ale jakmile sem autorka zatáhla brutalitu a hned po ní byla oběť psychicky v pořádku (řekněme si to na rovinu: já čekala, že bude na pokraji sil a on vtipkuje, hm), tak to už bylo přehnané. Pokud chtěla děj oživit, budiž. Ale bez toho šílentsví v Asii.
Zápletka s Blainem se mi líbila, Miina fantazie byla ovšem zde nevhodná a nereálná.
Kniha se opět krásně četla, ale...až moc nereálnosti, prostě AŽ MOC. Ginelle se chovala přesně tak, jak by v situaci měla, to bylo dobré. Proto mě tak překvapilo chování dotyčného výše zmíněného, který byl v pořádku. Už vidím to jejich shledání...
Tento díl...za mě byl slabší než předchozí, protože se sem autorka snažila narvat něco, co sem nepatřilo. Dějovou hloubku. Věřím, že kdyby na takovou vlnu autorka najela hned v první knížce, tak by to fungovalo. Teď už je ovšem...pozdě to honem dohánět.

16.01.2018 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Mám Káju opravdu ráda. Knihu jsem si užila, a jen mě ujistila v tom, jaký úžasný človíček on vlastně je.
Nepotřebujete ho znát jako YouTubera, ale jako člověka, v čemž vám tato kniha pomůže. :)

25.12.2017 5 z 5

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Po Přítelkyních už jsem do autorčiných knih tak nadšená nebyla. Ovšem Co to bude? mě přesvědčilo, že nejnovější kniha byla jen výjimečně nezáživná. Tato kniha mě velice bavila, byla jsem překvapená, smutná, šťastná, vše jsem prožívala s dobře vykreslenými hrdiny, tak jako vždycky u knih této autorky. Doporučuji, autorku vždy zvolím, když si budu chtít přečíst něco opravdu...krásného a ze života. :)

26.11.2017 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Naprosto vše, co se zde stane, je zmíněno v anotaci. Vše.

Chybí mi autorčin náboj. Ale jinak se kniha velmi dobře četla, oddechovka, která navodí vánoční atmosféru a potěší na duši.

12.11.2017 4 z 5