Lalina3 Online Lalina3 komentáře u knih

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Díky krátkým kapitolám velmi čtivé, téma je opravdu originální a autorka ho dokázala dobře zpracovat. Nemohla jsem se odtrhnout :)
Podle mě by to byla i vhodná povinná četba pro střední školy, kniha má v sobě skryté poselství.
Opět tu byly technické kravinky, ale děj byl tak vymakaný a zajímavý, že to autorce s radostí odpouštím.
Doporučuju!

11.02.2020 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Splnilo to mé očekávání. Děj svižně plynul, postavy jsem si oblíbila.
Velmi doporučuji jako oddychovější čtení, které nezklame :)

31.12.2019 4 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Pachatele jsem odhadla téměř okamžitě, i překvapení ohledně Mellberga. Navíc autorka několik otázek vůbec nezodpověděla, zdálo se mi, že většina knihy se točí ohledně vztahů vyšetřovatelů. Účastníci té podivné reality show nakonec vyšuměli, což mě opravdu mrzelo; dost by mě zajímal jejich další vývoj. Jsem docela zklamaná.
Ty tři hvězdičky za nápad a hlavně za čtivost, která mě nutila číst a číst.

11.06.2019 3 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Velice zajímavá kniha. Určitě si přečtu další, autorka píše velmi poutavě.

04.06.2019 4 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Jak píše DannyLady pode mnou, něco mi tu nesedělo... :/ Asi to, že se tak rychle smířila s vývojem situace, mně by to trvalo mnohem, mnohem déle.
Ale i tak kniha byla zajímavá, u zápletky s otcem jsem odpadla, protože mě to ale VŮBEC nenapadlo :D
Takhle ale zničit Dimitrije, to autorka trošku přehnala... Do čtení jsem se občas musela i nutit, byly tu nazáživné pasáže.

29.05.2019 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Bomba, bomba! Zatím nejlepší, i když konec mě nepříjemně překvapil, ale známe Mead... :)) Ona to nějak rozplete, pro spokojenost všech :)
Jen teda nesnáším Lissu... :D Ale Rose, Dimitrij, Adrian, to jsou lásky :)) Okamžitě letím na další díl.

23.05.2019 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Tak nevím. Všem se druhý díl líbí víc, ale mně přijde slabší. Až skoro úplně do konce se tu prakticky nic neděje a pak se všechno zase stane až moc rychle.
Velmi kladně ale hodnotím konec, že ne všechno dopadlo jako v pohádce, ale prostě reálně.
A samozřejmě je kniha šíleně čtivá :))

19.05.2019 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Mead prostě umí psát! Série Sukuba byla boží a tak jsem se nechala zlákat na tuhle sérii a jsem ráda! Opět čtivé tak, že jsem knihu tahala všude s sebou a snažila se ukořistit každou vteřinu, abych si mohla přečíst další větu. Samozřejmě jsem si zamilovala Rose a Dimitrije, Lissa mi nevím proč úplně sympatická není, ale dojem z knihy mi to ani v nejmenším nekazí.
Takže za mě 5* a hned se pouštím do dalšího dílu :))

17.05.2019 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Dobrá detektivka, ale čekala jsem maličko víc.
Prostředí i postavy jsou krásně vykreslené, líbí se mi nahlédnutí do soukromí všech postav v knize - i když to třeba s případem nemá co dělat. Čtení jsem si užila, autorka prostě umí psát. Ale jak říkám, čekala jsem podle hodnocení víc.
A není nad to, udělat si na papír rodokmen... Bez něj bych v knize byla úplně ztracená :D

13.05.2019 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Zápletka hodně dobrá, nebylo tu ani tolik vaty jako u Stalkera. Vraha jsem neuhodla.

11.05.2019 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Nerozumím tomu, jak se do čtyř náklaďáků vleze celý cirkus + zvířata a jak stihnou za cca. 10 hodin postavit arénu, ubytovnu, společenskou místnost, klece pro zvířata atd. Nerozumím, jak může mít Hošiko podle jejích slov každý večer vystoupení, když taky nějakou dobu musí cestovat z místa na místo, ne? Nerozumím.
Jinak byla kniha naprosto dechberoucí, prostředí i postavy mi opravdu sedly. Krutá byla dost, to ano, ale sedělo to sem, takže bych v tom neviděla problém. Zamilování téměř ze dne na den mi tu taky nevadilo. Přesto tu ale byly nejasnosti, mnou zmíněné na začátku tohoto komentáře a mnoho dalších. A na to jsem vysloveně alergická. Ráda bych se dozvěděla mnohem víc o samotném cirkusu a prostředí, které bylo vykresleno jen velice stručně.
Další díl si ale samozřejmě přečtu, námět je naprosto luxusní, zpracování taky dost dobré, jen kdyby tu nebyly takové technické kraviny.

08.05.2019 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Kniha je opravdu hodně překombinovaná, ke konci jsem se v tom neskutečně ztrácela. Pár otázek a narážek úplně vyšumělo a nevyřešilo se, což mě mrzí. Za tohle, za poslední dvě kapitoly, které byly rychlé a naprosto mimo mísu a za hlavního hrdinu v roli superhrdiny strhávám dvě hvězdy, bohužel. Kdyby tahle kniha skončila špatně, nezlobila bych se - je to thriller, ne romantická kniha. Na to ale autor ke konci úplně zapomněl.
Musím ale pochválit čtivost. Kniha chytla a nepustila, byla jsem strašně zvědavá a tak jsem četla a četla.

25.04.2019 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Dokážu do pár odrážek dát celý děj knihy:
- sex
- trhání kalhotek
- sebeužírání
Toť vše. Nechápu, kde kniha nabrala takové hodnocení. Nestála za nic. Hlavní postavy jsem si neoblíbila, sexuální scény byly pořád to samé dokola a taky se v knize nic nestalo. I v erotickém románu očekávám nějaký děj, aspoň minimální. Tady nebyl. Oproti tomuto je Calendar Girl kniha plná zvratů a děje, opravdu...
Jediné, co knize aspoň trochu přidávalo, byla čtivost.

18.04.2019 2 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Nebavila mě.

16.04.2019 2 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Naivní a hloupoučké, ale velice čtivé. Splnilo to očekávání čtivé a jednoduché knihy :)) Občas mě už vytáčely sexuální scény, ale tak je to erotický román, že :))
Jsem ráda, že Wes konečně poodhalil, co se v Asii dělo a taky se podle toho choval.
Jsem spokojená, na konci jsem si i pobrečela.

14.04.2019 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Jsem z knihy docela rozpačitá.
Vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala nějakou bombu, nějaké šílené rozuzlení, překvápko a ono nic.

11.04.2019 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Co tohle bylo? Předchozí díly pecka, 3/4 této knihy taky a pak? Posledních 50 stran jsem jen čuměla, co to autorka jako dělá? To to chtěla mít tak rychle za sebou? Něco, co bych klidně uvítala na celou knih, dala do dvaceti stran.
Zklamaní. Velké. Tento díl jsem si nechávala v knihovničce dlouho, protože vím, že další díly nejsou a měla jsem ho tam nechat. Pokazil dojem z celé série.
Tessu jsem měla ráda, ale v poslední čtvrtině knihy se teda chová jako husa.
SPOILERY
Ve druhém díle jsou od sebe pár dnů a už neskutečně trpí, umírají a tady se za dva roky vidí šestkrát (samozřejmě kdykoli se vidí, nezapomenou se spolu vyspat) a nijak extra to neprožívají. Pak se teda Tessa rozhodne si ho ze vteřiny na vteřinu vzít, tak jednou do Las Vegas, aby to bylo co nejrychleji, jenže v půli cesty si to rozmyslí. Vezmou se až o několik let později (a bůhví jestli, myslím, že to tam ani nebylo řečeno).

06.04.2019 3 z 5

Jazyky světa Jazyky světa Jozef Genzor

Naprosto dechberoucí kniha. Pro lingvisty a nejen pro ně je to hotová Bible :))

02.04.2019 5 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Konec byl docela uspěchaný, řekla bych. A pořád mi tam něco neurčitého chybělo. Celkově pro mě kniha nebyla ničím výjimečným. Pořád se jen skákalo z dimenze do dimenze, občas se něco fakt hodně pokazilo, aby to někdo mohl rychle napravit... Nevím, vůbec mi to nepřišlo záživné. Kdyby kniha bylo o dost delší, mohla by hlavní hrdinka v dimenzích zůstávat déle a ne jenom proletět. To by pak byla teprve záživná kniha!
Obzvláště jsem si ale oblíbila Thea, jeho neustálé poznámky i v nevhodných situacích mě dostávaly do kolen :D

Jednoduše řečeno: série má potenciál. Jenže je krátká a tak ani nemůže být rozvinut.
I tak ale věřím, že se najdou tací, které uchvátí :))

02.04.2019 3 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Zdá se mi, že autorka se snaží vymyslet co největší šílenosti, aby to mělo co největší grády.
Dost mě otravují a štvou pořád nové a nové dimenze, kde jsou různé verze Margueritiných rodičů, Thea, Paula, jí samotné, Conleyho... Naprosto jsem se v tom ztratila. Stačily by tak maximálně tři dimenze, tohle už je opravdu přehnané.
Většina knihy mě ale bavila, párkrát jsem se i nasmála.
Konečně jsem si taky oblíbila Thea a Paula.
Třetí díl si přečtu, už jen kvůli tomu, že jsem velice zvědavá, jak tohle všechno hodlá autorka rozmotat, aniž by to ještě více zamotala.

Mimochodem, tahle kniha snad ani neprošla korekturou. Tolik překlepů jsem ještě nezažila, minimálně 20 by se jich tu našlo a postupně už mě začaly otravovat.

27.03.2019 4 z 5