Lalina3 Lalina3 komentáře u knih

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Dostala jsem tuto knihu hned, co vyšla. Ale dala jsem si načas. Hýčkala jsem si příděl tohohle neskutečně úžasného příběhu, světa. Pomalinku jsem si přečetla celou sérii znovu, až jsem se ke knize dostala.
Brečela jsem, smála se, měla strach, měla radost... Tahle kniha, tahle série má prostě vše. Díky autorce, že mi dopřála držet v ruce takový poklad. Tahle série mi změnila život.

16.09.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Milé, pohodové, ale zároveň jste se občas stresem zapotili i s hrdinkou při některých šílených situacích :D Určitě to není poslední kniha, co si od autorky přečtu. Doporučuji.

02.09.2022 4 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Tak tohle mě dost bavilo! Příběh nebyl tak barvitý jak by mohl být, ale i tak za mě super.
No jdu zkusit přelouskat druhý díl v angličtině :D

05.08.2022 5 z 5

Julinčina pekárna Julinčina pekárna Táňa Keleová-Vasilková

Upřímně, toto byla hodně slabá kniha. Autorku mám moc ráda a četla jsem toho kd ní už hodně - a toto bylo asi nejslabší. Jak zmiňují lidé pode mnou - nemastné, neslané. A ty "fantasy" prvky mi sem teda hodně neseděly.

30.06.2022 2 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Fantasy kniha mě překvapila stokrát víc než leckterý thriller :D klobouk dolů! Celou sérii jsem si moc a moc užila a jen tak na ni nezapomenu. Moc doporučuji.
Někteří píši, že kniha byla moc dlouhá, nesouhlasím! I kdyby bylo dalších 200 stran, nezlobila bych se :D

12.02.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Měla jsem velké očekávání. Těžko říct, jestli to můj úsudek ovlivnilo, ale tohle... Bylo špatný.
Čtivý to bylo dost, ale jinak? Vysvětlení knihy skoro na jediný straně, milion věcí se ani vůbec nevysvětlilo...
Ano, v šoku jsem na konci knihy zůstala. Ale jen proto, že jsem nemohla uvěřit tomu, jaká blbost to byla.
Zklamání velké :( A mrzí mě to, těšila jsem se na dalšího super autora.

29.01.2022 2 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Páni. Jen aby bylo jasno, 5* dám málokdy. Ale tady není o čem přemýšlet. Tohle bylo plné emocí, syrových emocí, život je prostě někdy svin* a občas se happy end nekoná.
Doporučuji.

24.01.2022 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Původně jsem chtěla dát 3*,protoze námět samotný mě nenadchl, ale to, že autor dokáže během pár stran donutit čtenáře obrátit názor na hlavní postavy o 180°, je neuvěřitelné. Ale thriller to nebyl. Takže očekávání bylo jiné, proto je pro mě hodnocení těžší. Ale jo, fajn kniha.

17.01.2022 4 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Slaďounké, na pár večerů. Odpočinkové, nemusíte moc přemýšlet, nemá to moc hluboký příběh... Nejsem zklamaná, přesně tohle jsem čekala, proto tolik počet hvězdiček:) a samozřejmě Pan Kvík... To je hvězda! :)

15.01.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Samozřejmě nemůžu hodnotit jinak než 5*. Svědectví jsou většinou naprosto neuvěřitelná, pro nás smrtelníky, co mají každý den co do úst a neprší jim na hlavu. Nevím ani, co ke knize říct. Prostě si ji přečtěte. A někdo ji zařaďte do povinné četby. Prosím.

11.01.2022 5 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Četla jsem na přeskáčku kapitoly, v půlce čtení jsem se rozhodla dotáhnout Gemmu a pak Lyru, takže jsem četla dvěma způsoby a jsem za to ráda.
Kniha má hodně zajímavý námět, ale my jsme se vlastně o tom, proč a jaké plány mají s replikami nedozvěděli, ale snad se to více rozmotá v druhém díle.
Fakt zajímavá kniha. Dávám 4* s tím, že moc doufám, že mě druhý díl nezklame.

19.11.2021 4 z 5

Hořící království Hořící království Sally Green

Pekné a sladké zakončení příběhu. Celkově je to celkem plochá série, ale pokud hledáte něco odpočinkového, běžte do toho :)

13.11.2021 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Do poslední kapitoly jsem byla přesvědčená, že dám 5*... Jenže přišel konec - a to naprosto nevysvětlený. Happy end spadl z nebe. A to mě moc zklamalo...
Ale jinak, kniha je famózní! Chytne vás a nepustí, budete mít žízeň a bude se vám svírat celé tělo z představy, jakou asi měli žízeň oni... Nádherně vykreslená kniha, vážně mi z ní bylo chvílemi nevolno a můj přísun vody se bez legrace o dost zvýšil :D
Doporučuji! Jen pokud čekáte, jak to celé dopadne a jste zvědaví, jak to autoři vyřeší, tak nevyřeší :D

04.11.2021 4 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

Ale jo, druhý díl byl lepší. Sice ani tak na 4* nedosáhne, protože postavy jsou pořád stejně ploché a o ničem, třeba Tash má TAKOVÝ potenciál, ale naprosto nevyužitý. Zase se mi ale líbil průnik do světa démonů, snad to v posledním díle autorka nějak pěkně všechno spojí a dotáhne.
Celkově je to fajn knižní série.

02.11.2021 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Stejně jako někteří mám opět problém s hodnocením - 3, nebo 4?- na jednu stranu je kniha zajímavá, ke konci dosti napínavá, ale na druhou stranu velkou část knihy se nic neděje a až do 3/4 knihy se to táhne a vlastně nic vám nedává důvod číst dál :D Snad tohle byl jen dloooouhý úvod a příští díl bude rychlejší a čtivější, protože což o to, potenciál to má!

20.10.2021 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Kniha je úžasná a fakt krásně a rychle se čte, ovšem v tomto díle mi vadily určité zvraty... Přišlo mi, že si to chce autor udělat trošku lehčí, tak čtenářům prostě oznámil zvrat a jak se to stalo, jak se to sakra možné, už si člověk musí domyslet :D Navíc i ta plochost postav mi tu začala lézt na nervy, na druhé straně to ale vyvažovaly brilantní filozofické monology Nimba.
I když jdu asi proti názoru všech, tento díl mi přišel prostě trošičku slabší. Ale nemůžu se dočkat, až rozečtu 3. díl a zjistím, jak to všechno nakonec dopadne :)

11.10.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak jsem podlehla těm všem doporučením a konečném se do knihy pustila...
JEŠTĚ ŽE TAK!
To byla parádní jízda! Nápad celé série je božský, něco takového by mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech. Narozdíl od jiných knih tu nepokulhávalo ani zpracování, které bylo velmi dobré. Tak akorát romantiky přiměřené k situaci, napětí a zvratů habaděj, no já nemám co vytknout!
Doporučuji všemi deseti a s nadšením se pouštím do dalšího dílu.

05.10.2021 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Boží! Čtení jsem si moc užila, nasmála jsem se a autorčina práce s jazykem je super, ty metafory atd mě fakt bavily!
Hvězdičku ale strhávám za konec, fakticky nechápu, proč Charley udělala to, co udělala. Reálně ohrozila svět, ale to přece nevadí, udělala to z lásky :D Těším se na třetí díl, jaké následky budou mít její činy, třeba nakonec udělala dobře, kdo ví?

28.09.2021 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Ale notaaak... V jakém jsme století? Kondom, antikoncepce nebo milion dalších metod chránění se v Bratislavě nefungují? Iritovalo mě to tak moc, že prostě musím strhnout hned 2 hvězdičky...
Ale jinak to bylo čtivé a odpočinkové čtení s hned několika zvraty.

17.10.2020 3 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Sama bych se do knihy asi v životě nepustila, ale maminka mě přesvědčila a jsem za to moc ráda!
Kniha byla čtivá, napínavá a překvapivě ani nebyla typickou naivní fantasy pro mládež. Byly tu krutější scény, za což jsem ráda, parádně to doplnilo celý děj.
Jediné, co bych trochu vytkla, jsou občasné nejasnosti - autorka si mohla trošku víc pohrát s detaily, ale i tak - za mě podařená fantasy.
Taky chválím obálku!

11.02.2020 4 z 5