Lálin59 Lálin59 komentáře u knih

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Rozhodně velmi důstojné pokračování série. Velmi dobře zpracované a velmi čtivé. Jdu na další část.

18.06.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Po několika severských (a rozhodně výborných) detektivkách návrat do staré dobré Anglie.
Naprostá spokojenost.

16.06.2023 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Mám Kingovy knihy rád a čas od času si vždy nějakou najdu (teď momentálně se chystám na druhou knihu ze série Temná věž). Že je Carrie jeho prvotina sem nevěděl, ale to nic nemění na tom, že je to velmi dobrý a skvěle ztvárněný příběh..

07.06.2023 5 z 5

Deadwood Deadwood Pete Dexter

Nebýt Čtenářské výzvy a žluté obálky asi bych se k téhle knize nedostal. Ale musím říct, že se mi tohle laborování na hranicí mezi skutečnosti a fikcí docela líbilo. Nejsem westernový typ, ale mám rád historii všech možných období, takže jsem nakonec spokojen.

27.04.2023 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Závěrečný díl trilogie nezklamal.
Propracovaný příběh a postavy, poutavý popis úchvatné krajiny, promyšlené oscilování mezi přítomností a minulostí.
Nelze než doporučit a po čase zase zkusit něco jiného od tohoto autora.

04.04.2023 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Hned po přečtení Skály jsem pokračoval další knihou a moje nadšení pokračuje. Peter May je perfektní vypravěč.
Dokázal propojit fiktivní příběhy na pozadí skutečných událostí a životních osudů.
A jako bonus úchvatné přírodní scenérie, vykreslené s láskou a pokorou.
Hned pokračuji posledním dílem.

02.04.2023 5 z 5

Skála Skála Peter May

Jedním slovem. NÁDHERA!!!
Není to úplně klasická detektivka, ale je to napínavý a krásně popsaný příběh, plný tajemství a zvratů v různých časových obdobích.
Samostatnou kapitolu tvoří autorova schopnost vykreslit krásy krajiny a života lidí v oblasti, kde se děj odehrává.
Podle svého dlouholetého zvyku jsem si neustále vypisoval názvy míst, kde se děj odehrával a prohlížel je na mapách a dostupných fotkách, abych byl co nejvíce v obraze. Musím říct, že sem si přišel na své.

29.03.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Začal jsem knihu číst v rámci čtenářské výzvy. Opravdu jsem se v tom snažil zorientovat, ale v polovině jsem to vzdal. Za mně děsné zklamání.

22.03.2023

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje první setkání s autorem a obávám, že jediné.
Děj strašně překombinovaný, postava hlavního hrdiny přeexponovaná, dialogy někdy tak rozsáhlé a o ničem, že napětí spíše degradovaly než posunovaly dopředu.
Znám mnoho podstatně lepších autorů detektivek.

16.03.2023 2 z 5

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Pořídil sem si tu knihu chvilku po tom co vyšla a během života jsem četl už několikrát a vždycky mě bavila. Ale to už je delší dobu takže jsem využil Čtenářské výzvy a přečetl jsem si ji po letech znova. A musím říct, že sem bavil zase. Jenom sem se musel přizpůsobit svému věku a době kdy kniha vznikla. Ale super čtení a zároveň vzpomínání.

13.03.2023 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Nádhera. Ještě o něco lepší než první díl. I když je kniha rozsáhlá, nejsou tam žádná vyloženě hluchá místa. Neustále mě baví prolínání různých příběhů v různých časových obdobích. Už se těším na další díl.

12.02.2023 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Výborně. Děj má spád, spoustu zvratů. Líbí se mi různé psychologické pohledy na jednání postav z obou stran zákona, které někdy působí až mystickým dojmem.

12.02.2023 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Nádherně napsané. Jenom jsem se občas ztratil mezi množstvím postav a jejich začleněním do děje. Ale přesto krásná sága zasazená do poměrně složité a nepřehledné éry evropských dějin.

05.02.2023 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Už dlouho se na Temnou věž chystám a musím říct, že je to nádhera.
Je to trochu jiný Stephen King, ale za mně možná i lepší.
Není to tak úplně snadné čtení (prolínání různých světů, usnu v jednom světě a probudím se v jiném) občas se v tom člověk ztratí, ale celek za to stojí.
Už se vrhám na další díly.

19.01.2023 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Opět Čtenářská výzva a opět super.
Napínavé, rychlý spád. Nemohl jsem se od toho utrhnout.
A nejvíc mě dostalo nečekané vyústění zápletky, které svědčí o autorově citu pro zápletku a stavbu děje.
Už se chystám na další části série, ale i na další Deaverovu tvorbu.

06.01.2023 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Díky Čtenářské výzvě to bylo moje první setkání s tímto autorem a asi ještě na nějaký čas poslední. Je mnoho dalších severských autorů na výběr a tohle mně opravdu nezaujalo téměř ničím.

02.11.2022 1 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mně trochu zklamání. Nečekal jsem nic příliš akčního, ale tohle bylo pro mně strašně rozvláčný a překombinovaný. Možná zkusím další, ale rozhodně si dám pauzu.

24.10.2022 3 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Ke knize jsem se dostal náhodou (Čtenářská výzva) a byla to šťastná náhoda.
Přehledné členění a spousta informací podaných zajímavou formou.
Některé informace pro mě byly úplně nové, ostatní sem buď věděl, nebo alespoň tušil, že je něco jinak, než uváděla oficiální verze.
Teď se ještě musím podívat na autorčin podcast.
Díky.

18.10.2022 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Už dlouho jsem si chtěl tuhle knihu přečíst, ale došlo na to až v této době.
I když je to napsané před pěti lety, je to v dnešní době velmi aktuální.
Pro mně osobně velice podnětné dílo, protože mě donutilo přemýšlet o křehkosti demokracie nejen u nás a také o nutnosti neustále za ní bojovat.

16.10.2022 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Ke knize jsem se dostal díky Čtenářské výzvě a musim říct, že toho vůbec nelituju. Je pravda, že volba hlavní postavy je, vzhledem ke zdravotnímu stavu trochu nezvyklá, ale právě to je možná její plus.
Těším se na další díly.

23.09.2022 5 z 5