lalela lalela komentáře u knih

Kdo zabil tu babu? Kdo zabil tu babu? Jakub Bouda

Mám ráda detektivky, mám ráda české detektivky, a zase jsem se nesekla. Hej pane spisovateli, nebude pokračování? Tahle by si to zasloužila, už třeba kvůli sličné přítelkyni pana detektiva. Nejlepší postava byl stejně vozíčkář, který radil detektivovi s pátráním

11.04.2024 5 z 5

Pouť Pouť Jan Hlubek

Tak jsem taková rozpačitá. Opravdu nevím, jestli se mi knížka spíš líbila, nebo nelíbila. Musela jsem se hoodně soustředit na čtení, aby mi neuniklo něco, co by bylo důležité, ale myslím, že zrovna klaun, který tam byl v hlavní roli tam vůbec nemusel být. Spíš to byla taková rychlokniha, ne kvůli tomu, kolik měla stránek, ale proto, že příběhy byly smrštěny do několika stránek.

11.04.2024 3 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

A mě se knížka líbila...v každé kapitole nějaké překvápko. Jinak nápad na knížku bezvadný, i když mi to trochu připomínalo stepfordské paničky.

10.04.2024 5 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Tak tahle knížka se mi zdála hodně slabá oproti Příběhu slunečnice. Vadilo mi tam přeskakování ze současnosti do minulosti, protože ta současnost nebyla vůbec zajímavá. Uvidíme, co další knížky.

20.03.2024 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Já jí tak fandila a joo dala to. Navíc mít takovou zaměstnavatelku, já už bych dávno práskla dveřma a zdrhla pěkně daleko. Skvělý příběh, skvělá knížka.

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Zdánlivě obyčejný příběh, kterých jsou tisíce, ale spisovatelka z něho dokáže udělat velké boom, které je tak zamotané, že si myslíte, že víte, ale vy nevíte a pak vám jen spadne brada. Skvělá spisovatelka.

Zločin jak ho pamatuju Zločin jak ho pamatuju Josef Klíma

Skvělá knížka napsaná z úplně jiného pohledu, než jsme zvyklí. Pan Klíma rozebírá postavy z knihy trochu jinak, pro mě netradičně a je fajn, vidět to i z jiných pohledů.

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Tak se to ve mě pere, kolik mám dát hvězdiček. Ze začátku se mi knížka moc líbila, pak to klesalo a nechtělo se mi číst dál, ale konec nebyl špatný, nicméně, k této knize se asi vracet nebudu.

18.03.2024 3 z 5

Bratříček Bratříček Marek Hnila

Knížka byla špatný výběr, nic co by mě nadchlo, i když je to psáno z pozice dítěte, ani to nenadchlo.

Hra žlutých loutek Hra žlutých loutek Jan Mašata

Tato knížka asi nebyla dobrým čtením pro mě. Nenašla jsem v ní nic, z čeho bych byla nadšená.

18.03.2024 1 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Skvělá oddychová knížka, nechybí v ní nic, co by nepatřilo k létu, slunce, láska. Kdysi takové krásné knížky psala Lenka Lanzová, tato knížka mě vrátila do dob mého mládí.

Anatómia lži Anatómia lži Freida McFadden

Tak tohle byla báječná kniha, dobře se četla, pomaličku se vše skládalo do sebe, a já byla překvapená, protože moje odhady byly mylné.

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Za mě asi dosud nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla, opět polička To číst už nebudu.

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Za mě podivná zápletka, kterou jsem asi úplně nepochopila, nedostatečně rozvedený děj, vše se dozvídáme na konci knihy chaoticky a ve zkratce.

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Celou dobu žiju v domnění, že tohle je tak prostá detektivka, kde je vrah známý už skoro od začátku knihy a já se zase tak spletla. Hltala jsem ji do samého konce. Skělá kniha.

04.03.2024 5 z 5

Javorové listí Javorové listí Evita Roháčková

Pro mě úplně nová autorka a knížka se četla sama.

29.02.2024 5 z 5

Útěk z pekla Útěk z pekla Paul Herron (p)

Tak tahle knížka mi nedala spát. Tak perfektně zkombinovaný děj, popis hororové cesty vězením, prostě musíte číst, abyste věděli...co když se to zvrtne?

21.02.2024 5 z 5

Třešňovou alejí Třešňovou alejí Eva Tvrdá

Sice krátké čtení, o to hezčí knížka. Knížka, o které musíte přemýšlet ještě po té, co si ji přečtete.

21.02.2024 5 z 5

Manželské okovy Manželské okovy Klára Janečková

Mám raději, když české autorky píšou české příběhy. Autorka se do příběhu snažila zařadit všechno možné, mafii, červenou knihovnu, nelegální práci. Jak se mi knížky Klary Janečkové líbily, tak tohle byl velký přestřel.

21.02.2024 1 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Spisovatelka mého mládí, nezklamala ani touto knížkou.

31.01.2024 5 z 5