lalela lalela komentáře u knih

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Nikdo není doma, už několik let. Vesnička o devíti lidech a všichni zmizeli, nic si sebou nevzali, mobily, kabelky, všechno zůstalo doma. A kde teda jsou? Pátrání se prolíná ještě s jedním případem, který nemá se současným zdánlivě nic společného. Ale....ale má. Na konci knihy má souvislost vše se vším. Kniha se moc hezky čte, ale musím souhlasit s ostatními, jen do poloviny. Pak začne být táhlá a na konci postavy moc vysvětlují, což už je nezajímavé.

24.10.2023 3 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Zavři oči, a jíš páva. Věta, která mi dlouho zněla v hlavě. Stále jsem přemýšlela, proč se knížka jmenuje paví hody, než jsem ji začala číst. Ze začátku se mi trochu pletly kapitoly, nemohla jsem si je honem dát do souvislosti, ale jak se začítáte, začíná mít všechno smysl a vy chápete víc a víc. Těžká doba, těžký život, nejvíc mě uchvátil příběh Jana, kolik lidí mohlo mít takový osud.

18.10.2023 5 z 5

Ďáblův hřbet Ďáblův hřbet Honza Vojtíšek

Před dávnými a dávnými časy, kdy se bojovalo skoro holýma rukama, lesy byly pusté a nepropustné, a možná tu s námi nebo vedle nás žily i bytosti, které už dávno nejsou, nebo jsou jen v pohádkách? Tam nás přenese příběh z knihy. Žádná pohádka, něco temného, co se klidně mohlo stát. Kniha mě dostala, jen té erotiky tam mohlo být méně.

18.10.2023 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Napětí od začátku až do konce, skvělá knížka od severské autorky. Když trošičku odbočím, všechny ty křestní jména mě nenechávaly při čtení myslet na nic jiného než na knížku :) Strašně se mi líbil začátek, kde nevíte, proč, jak, za co, kdo, kde, kdy, a krásně se to rozjelo a skvěle četlo.

17.10.2023 5 z 5

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Zamotaná detektivka, kdy nevíte, proč vrah dělá to, co dělá. Jaký k tomu všemu má motiv a co všechno zavražděné pojí? To se ptáte na každé stránce. Protože tahle knížka je psaná bez kudrdlinek a okras, nezavádí vám mysl zbytečně jinam a věnujete se jen vyšetřování a prostě musíte číst a číst. Tleskám.

16.10.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Takový trošku neuvěřitelný příběh ze země neuvěřitelných možností se spoustou zápletek. Trochu mě kniha bavila a trochu nebavila. Líbilo se mi, jak měl autor promyšlený příběh Bernieho, zato Jordan byla ukázková mrcha.

06.10.2023 4 z 5

Rychle a bezbolestně Rychle a bezbolestně Markéta Dočekalová

Skvělá knížka, skvělý příběh. Moc se mi líbilo prolínání postav. Po dlouhé době jsem se začetla a těšila se na rozuzlení knížky. Možná bych uvítala takový předdíl, nebo nultý díl, kde bychom se dozvěděli, jak to vlastně začalo, teda alespoň mě by to zajímalo.

06.10.2023 4 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Knížka, která krásně začala a skončila jako sladká romanťárna, těšila jsem se, že se dozvím drsnou pravdu, co se s těmito prodávanými dívkami děje. Ale dalších padesát odstínů šedi jsem po pár stránkách přeletěla spíše listováním. Pár hvězdiček alespoň za ten úvod, kdy to bylo fakt zajímavé.

06.10.2023 2 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Líbí se mi, že detektivky Dominika Dána jsou podle skutečných příběhů. Rozvine okolo nich příběh, který se skvěle čte. Moc jsem litovala Petru, ale doufám, že Chose se zachová jako chlap, i když, kdo ví. Jediné, co mi na detektivce vadilo, že se tam prolínaly dva příběhy a nemohla jsem se pořádně soustředit na ten hlavní.

03.09.2023 4 z 5

Pád do ticha Pád do ticha Martina Jakubová

Moc jsem se na knížku těšila, podle recenzí měla být skvělá. Ale...zase to ale. Děj se mohl odehrávat kdekoliv, vůbec nemusel být v cizině, stačilo děj zasadit do Tater, třeba? Navíc v knížce byly samé pocity, pocity a domněnky. Proč mě nemá rád, má mě rád, proč to tak je a ne jinak, co by kdyby. Byla to laciná průměrná kniha, která měla roztahaný a rozvláčný děj. Prakticky o ničem. Už nikdy více.

31.08.2023 1 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Tato knížka mi připomínala film Ostrov, ve kterém hrál DiCaprio. Byl to složitý a zamotaný příběh, ze kterého se vám motá hlava ještě dlouho, co ho dočtete. Nejlepší na tom bylo, že čtete a přesně víte, co se děje, kdo co udělal, ale v další kapitole zjistíte, že vlastně nevíte vůbec nic. Napětí, zmatek, hledání dcery, neúspěchy a zase zmatky. Jen jsem se při některých pasážích musela vracet zpátky a číst kousek znovu, abych se ujistila, že jsem děj pochopila správně, proto o jednu hvězdu méně.

30.08.2023 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Detektivky mám ráda. Dokonce moc. A tahle začínala úžasně. Mrtvola, která měla být už 20 let mrtvolou. Tak jsem se začetla. Pak se do toho začalo míchat vyšetřování znásilnění mladé prostitutky, to bylo taky moc zajímavé. Ale v okamžiku, kdy se začalo šťourat do minulosti některých postav, začala mě ta knížka silně nebavit. No dočetla jsem ji. Konec už byl předvídatelný, a tak knihu zařazuji do poličky neurazí nenadchne.

29.08.2023 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Ze začátku jsem chtěla knížku vzdát, ale dětství Anděly mně nedalo a musela jsem číst, do toho Neliny zážitky z Anglie. Jako hlídačka dětí to měla těžké, ale zvládla to a dospěla. Ale Anděla, ta mi dávala, porodit jedno dítě, nemít k němu otce, pak mít otce, porodit další děti, utéct od nich. Najednou čtete o vážné staré dámě, která toho tolik zažila, bídu i dostatek, práci i služku doma. Několik dětí, s nimiž měla jakés takés vztahy. Byla to opravdu nádherná a zajímavá knížka.

26.08.2023 4 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Kdysi jsem viděla film, Magdaleniny prádelny. Po shlédnutí filmu mě to tak šokovalo a pohltilo, že jsem se pustila na internetu do pátrání a přečetla nespočet článků o Magdaleniných prádelnách. Ale knížka? To byl vylouhovaný čajíček o proti tomu, co se v prádelnách dělo. Ano, bylo popsáno vše, jak to v prádelnách chodilo, jak se tam dívky dostávaly, za co, ale té knížce chyběla šťáva a jiskra. Chyběl tam ten náboj, aby byl člověk opravdu šokován a nepřestával číst. Příběh je hezký, ale ten švih tam opravdu není.

23.08.2023 2 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Po spoustě přečtených knížek jsem přišla na to, že mi styl psaní Katalpy na stoprocent vyhovuje. Píše tak, že vím úplně všechno, dokážu si úplně všechno představit. Zcela jsem při čtení cítila na jazyku kandovaný zázvor. Viděla Akiko umírat a nenáviděla jejího manžela, že to nezvládl. Vžila jsem se i do Hoang, která je nešťastná v jiné zemi a nejvíc jsem se vžila do Květy. To byla tak akurátní a vynalézavá, až mě to zaráželo a rozesmívalo. Celý začátek jsem přemýšlela, na co buduje doupě. Já bych chtěla tak strašně vědět, jak to dopadlo.....Jediné, co nemám na knížkách ráda jsou konce, které si můžete domyslet tak, jak chcete vy, ale ani proto hvězdičku neubírám.

21.08.2023 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Po přečtení jsem stále na rozpacích. Knížka nebyla špatná, ale trochu se mi pletly postavy, trochu jsem tušila, že zaklínač nebude ten, o kterém si to všichni mysleli, ale hlavně!!! na rozuzlení si ráda přijdu sama, ne že mi někdo napíše, jak to všechno bylo a nebylo. Jinak stále nevím, jak se k Fitzekovi postavit, má svůj styl psaní, ale pořád mi na tom něco chybí.

20.08.2023 3 z 5

Unesená Unesená Klára Janečková

Dala jsem autorce šanci ještě s jednou knihou, protože mi jaksi nesedí styl jejího psaní. Ale ani tentokrát jsem se nemýlila. Sice je kniha psaná podle skutečné události, ale věřím, že dobrý autor by ji popsal daleko akčněji, autentičtěji, čtivě, prostě tak, jak je kniha psaná mi přijde, jako kdyby to psala nějaká puberťačka. Divné dialogy okolo celého únosu, takové dětské táhnoucí se psaní bez náboje, bez jiskry. Za mě ani jedna hvězdička, vždyť ani nad zápletkou autorka nemusela přemýšlet.

17.08.2023 odpad!

Mamina lož Mamina lož Viktória Dominová Drgoncová

Celou dobu nuda nuda, přeskakování dozadu, dopředu, stále si říkám, dočtu ji, je krátká, byl to opruz, nutila jsem se do čtení, když už mi zbývalo pár stránek, tak najednou jakože cože????? já si tu knížku musela přečíst nekecám fakt znova, abych to pořádně pochopila. To byla pecka! Kdo miluje netradiční konce, ten si přijde na své a já seděla po dočtení s vyvalenýma očima!

16.08.2023 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Opět úžasná krimi od Dána. Dán dokáže tak skvěle rozvinou děj a ponoříte se do něj jako na dno oceánu. Pak jen čtete a čtete a před očima se vám odvíjí příběh tak neuvěřitelný, že si říkáte, jak tohle mohl někdo tak krásně napsat. Moc se mi líbil popis děje ze dvou stran, takže střípky skládačky se skládaly a nakonec jsem stejně, jako vždy, neuhodla, čí ta noha byla. Chci další.....

15.08.2023 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Katalpa prostě umí. Tohle pro mě byla pecka. Slyšet a vidět pravdu z obou stran je důležité, Klára měla nelehký život jako Němka v Sudetech a ještě k tomu bez dokladů. Opustila miminko a svou bezmoc konejšila balíčky posílané do Čech. Kolik lidských osudů je na tomto světě, kolik dětí nezná své rodiče, protože je vychovávají náhradní. Knížka je neuvěřitelně čtivá, poutavá, a hlavně zajímavá.

12.08.2023 5 z 5