Laky28 Laky28 komentáře u knih

Autenticita Autenticita Stephen Joseph

Další skvělý průvodce k návratu "domů" - k sobě, vlastní autenticitě, intuici, přirozenosti a podstatě, tentokrát z perspektivy psychologické (jejíž odbornost nemusí vonět každému, ale s tím musí čtenář u knihy tohoto typu počítat předem). Nicméně rozebrané téma vnímám v rámci jednotlivce v soukolí společnosti jako natolik důležité, že není na škodu pohlédnout na něj i z této odbornější perspektivy, vzít si z toho to, co s námi zarezonuje a zbytek třeba v klidu vypustit. Každopádně téma knihy jde ruku v ruce s naplněním našeho skutečného potenciálu, jehož vedlejším efektem může být život prožitý v opravdové radosti, a to za to prozkoumání asi stojí.

26.06.2021 5 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Velice laskavé a pokorné vyprávění zralého člověka. Z textu je cítit jak pana Murakamiho jeho práce po celou dobu naplňuje a jak tento fakt činí jeho životní pouť nesmírně šťastnou. Jako by člověk při čtení cítil autorův skromný ale neutuchající vnitřní úsměv:-)

13.05.2021 5 z 5

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Velmi přínosná, vědomí rozšiřující kniha. Pokud vás zajímají principy morfogenetických polí a toho jak se vzájemně energeticky ovlivňujeme, či jak na nás působí hudba apod., je to to pravé. Určitě bych ale pro lepší orientaci doporučil si od autora nejprve přečíst "Vzestup po úrovních vědomí." Alespoň mě to v tomto pořadí dalo větší možnost nabídnuté informace lépe vstřebat.

05.02.2021 5 z 5

Vzestup po úrovních vědomí Vzestup po úrovních vědomí David R. Hawkins

Pro mě jedna z naprosto nejzásadnějších knih svého tématu. Musel jsem číst velmi pomalu a mezi jednotlivými kapitolami jsem si dával pauzy, abych vstřebal a integroval tu silnou esenci a uvědomění, kterou sebou slova této knihy přinášejí. Doporučuji každému, kdo se zajímá o osobní rozvoj a spiritualitu, aby tuhle knihu neminul. Otevírá oči a s nadhledem přináší mnohé pochopení pro nazírání sebe sama a světa kolem nás.

29.06.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Musím říct, že i přes všeobecné nadšení jsem nečekal, že to bude tak dobré! Asi nejvíce mně překvapil perfektně propracovaný a vystavěný svět a vůbec vše okolo sklenitu. Dále autorka moc pěkně pracuje s překvapením, neodhalí čtenáři všechno hned, což v člověku přirozeně vyvolává zvědavost a touhu číst dál. Každopádně i dějová linka moc pěkně plyne a příběh se tak čte sám od sebe. Tohle jsem od tuzemského autora fakt nečekal. Klobouk dolů a hurá na další díl!

11.01.2019 5 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Moje první od Pavla Renčína, ale určitě ne poslední. Výborný sloh, popisy, atmosféra, nápad, spád v dramatických aktech, v první polovině knihy i pár humorných momentů, pak se ale (dovolím si půjčit přirovnání ze samotné knihy) začnou čelisti napětí svírat!
Všechny výše zmíněné prvky by ale byly téměř k ničemu, pokud by nedoprovázely dobrý příběh, který člověka vtáhne a musím říct, že i to se v mém případě autorovi povedlo. Takže klobouček a jen tak dál!

10.12.2018 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tuhle knížku bych doporučil naprosto každému. Silný příběh o lidskosti a soucitu, který pod tíhou okolností vykrystalizoval do té nejčistší podoby.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Asi nejpropracovanější detektivka jakou jsem kdy četl. Je vidět, že nad příběhem musel autor strávit opravdu hodně času. A Lysbeth? Na takovou postavu jen tak v nějaké knize nenarazíte!

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Naprosto srdeční záležitost a jak koukám na ostatní komentáře, tak nejen pro mě. Jedna z mála knih co jsem si po letech s chutí přečetl znovu. Díky za ni!

To To Stephen King

Stojí to za to! Jako vse To ale asi neni pro kazdeho. Ne každý ma trpělivost na Kingovo rozepisovani, ale pokud uz jste od Kinga četli něco kratšího, urcite To doporucuji zkusit. Není to jen horor, je to celkove hodne o detsvi a dospělosti. Je to jedna z tech knih se skrytym poselstvim, jejiz precteni v člověku neco zanecha... Jen ten maraton doběhnout az do konce;)

Kniha prokletých Kniha prokletých Jana Rečková

Skvěle a detailně vykreslený svět i magie v něm. Začátek na sebe sice nechá chvíli čekat, ale pak se příběh rozjede a nastolený drive si drží až do konce. Velice dobrá fantastika, škoda, že již není k dostání a náklad byl tak malý. Určitě by si zasloužila dotisk.

13.10.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kniha je moc pěkně napsaná. Stylistice, popisům a přirovnáním není co vytknout. V putování hl. hrdiny metrem děj sice občas pokulhával a místy byl na můj vkus zdlouhavý, ale takových míst v knize není zase tolik. O to víc si užijete následné akční scény s perfektně vykreslenou atmosférou. No a nejlepší na celé knize je její konec! Tam mě autor mile překvapil a dodal tak v mých očích dílu mnohem větší význam a rozměr:-)

10.10.2018 4 z 5