LajkaVonSputnik LajkaVonSputnik komentáře u knih

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

Povedená povídková kniha, za pár dní jsem ji měla přečtenou. Nejvíce mě zaujala povídka o hausbótu Dory Čechové.

29.08.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha, kterou se mi nechtělo pustit z ruky. Čtení ve mě vyvolalo lítost, vztek, nenávist i strach. Paní Morštajnová umí a tento román řadím mezi její nejlepší knihy.

11.08.2023 5 z 5

I velké holky pláčou I velké holky pláčou Monika Knápková

Jako pozitivní hodnotím to, že jde o nenáročné čtení a knihu budete mít za chvilku přečtenou. Vše ostatní je ale špatně. Občasné chyby v textu, snad všechny postavy nesympatické, hlavni hrdinka i její kámoška neskutečně hloupé. V době mobilních telefonů chodí návštěvy na blint, v paneláku asi mají dokořán vchodové dveře, protože všichni zvoní až u bytu. Bytové dveře nemají kukátko, takže nezvané návštěvy ihned vtrhávají dovnitř. Neustále se opakující výrazy jako "zalapala po dechu" nebo "vyrazila ze sebe". Vysoké hodnocení knihy přičítám pouze nízkému počtu hodnotících.

13.07.2023 1 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Fajn knížka. Nejvíce mě tentokrát zaujaly povídky žen a to Saudkové, Pekárkové, Nesvadbové a Klevisové.

22.04.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

U Majiných kapitol jsem se pořád nemohla zbavit dojmu, že "až takové by to přece nemohlo být!" a přišly mi někdy až zbytečně rozvláčné a zklouzávající ke strohým popisům. Zato dějová linka Magdy mě hodně bavila a konec jsem přečetla jedním dechem. Neřadím to mezi nejlepší knihy spisovatelky, ale za přečtení stojí.

02.11.2022 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Neumím se dívat skrz historii, ale stejně jako Winterberg miluji cestování vlakem a nesnáším náhradní autobusovou dopravu.
Kniha se nečte úplně lehce, ale svezení vlakem se zvláštní dvojicí bylo nakonec příjemné. Zvlášť když řadu tratí i měst mám procestované.

24.03.2022 4 z 5

Dostihové sny Václava Luky Dostihové sny Václava Luky Martin Cáp

Krásně se četlo, určitě doporučuji i těm, kteří jsou dostihovým světem nepolíbeni.

17.04.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová prostě umí.. Dobrá kniha se pozná podle toho že se vám těžko odkládá a zároveň je vám líto, že už ji dočítate, což se při čtení napínavých osudů členů rodiny i dalších lidí kolem hotýlku beze zbytku naplnilo.

03.04.2020 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Bohužel Backmanova díla mě nijak zvlášť neoslovují. Ač se mi Babička líbila více jak Ove, protože se zde tolik netlačilo na pilu s humorem a vážné věci jdou autorovi přeci jen lépe, tak jsem byla ráda, že už jsem jí dočetla. Pasáže s pohádkami-sny nebyly špatné, osudy lidí z domu byly zajímavé, ale celkově mi jednání lidí přišlo zbytečně přehnané, nereálné a u krmení psa čokoládou, zmrzlinou a jeho venčení/nevenčení jsem až skřípala zuby.

16.03.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Půjdu trochu proti proudu, ale tento styl humoru "každá věta musí být hrozně vtipná" moc nemusím. To se mi daleko více líbily vážné pasáže. A přiznám i slzy v očích na konci knihy. Každopádně mezi nejlepší knihy Oveho neřadím.

07.11.2019 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Pro mě byla kniha velmi milé překvapení a jedna z těch, co se špatně odkládá. Radka Třeštíková ukázala, že psát umí. Postavy i dialogy byly uvěřitelné, příběh zajímavý. Hodně povedené mi přišly dětské konverzace. Detektivní příběh je spíš v pozadí a popisují se osudy postav před onou událostí , což mi vyhovovalo, protože klasické detektivky nejsou úplně můj šálek kávy.

13.01.2019 5 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Šabachovská klasika. První půlka výborná, hodně jsem se nasmála, zejména u příběhu s panenkou v tašce. Poté, co se zamiluje do ženy už to nemá takový náboj, ale četlo se to dobře.

05.08.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dvě hvězdy dávám za dobrý nápad na oboustrannou knihou. Začala jsem Jáchymem, který se mi přečetl relativně dobře. Ale Veronikou jsem se prokousávala neuvěřitelně dlouho. Ani jeden z vypravěčů mi k srdci nepřirostl, vztahové propletence i zážitky přehnané a jak tu někdo už poznamenal, nerozumím tolika nechtěným otěhotněním ve 21. století...Bohužel, po Erotikonu byla tato kniha zklamáním.

12.06.2018 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě chytla hned od začátku, možná i proto, že sama jezdím do zaměstnání vlakem. To, že hlavní hrdinka působí politvánihodným až nechutným dojmem mi přišlo zajímavé a vlasntě i motiv alkoholického okna - kdo z nás nějaké to okénko někdy neměl? Co ovšem musím zkritizovat je konec knihy. Zbytečně překombinovaný americký závěr mě velice zklamal, až jsem přemýšlela, že 1 hvězdu v hodnocení seberu. Ale jelikož valná většina knihy byla parádně čitelná, tak nechám plný počet.

11.05.2018 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Autorka píše skvěle, což jsem se přesvědčila u jiných jejích knih. Tady byl začátek hodně zajímavý, ale pak jsem objevila pár hluchých míst, které jsem měla tendence přeskočit. Četlo se to dobře, námětu i příběhu nemám moc co vytknout, jen by možná mohlo být o pár stránek méně.

20.08.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá knížka. Postav sice bylo jak na orloji, ale ani jsem se v nich neztrácela, přestože jsem nečetla každý den. Bylo zajímavé sledovat osudy rozdílných žen, do každé jsem se vždy svým způsobem vcítila a pak se těšila na další kapitolu. Ke konci mi ty propletence přišly až příliš "propletené", přesto dávám nejvyšší hodnocení.

21.06.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Erotikon se mi velmi dobře četl, nemohu říct, že by tam byly nějaké nudné pasáže a překvapilo mě (mile), jak dlouhé životní etapy kniha sleduje. Jediné, co bych vytkla byla kapitola o reinkarnaci a konec knihy už byl trošku překombinovaný a ne úplně uvěřitelný. Ale přesto dávám plný počet bodů a chystám se přečíst i Prvoka, když je podle recenzí ještě lepší..

22.04.2017 5 z 5

Pátý list čtyřlístku Pátý list čtyřlístku Jana Knitlová

Knížkou jsem se prokousavala nejmíň čtvrt roku. Námět není tak špatný, ale jednání postav je mnohdy těžko uvěřitelné, v postavách jsem se občas ztrácela a autorcin sloh mi úplně nesedl.

14.08.2016 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Přečetla jsem si úryvek z obálky a do knížky se mi moc nechtělo. Po první kapitole jsem ale uznala, že to nebude tak špatné a pak jsem jí četla každou volnou chvíli a nechtěla se vůbec odtrhnout. Zvědavost, jak to všechno dopadne a zároveň pěkně popsané osoby a vztahy. Konec sice byl už trošičku rozvláčenější a překombinovaný, nicméně to nezkazilo celkový dojem z knihy.

10.04.2016 5 z 5

Nové povídky o ženách Nové povídky o ženách Michal Viewegh

Jedna z těch lepších z edice. Nejvíce mě zaujaly povídky Kábrtové a Epsteina. Viewegha už bych vyměnila za jiného autora.

16.01.2016 5 z 5