Ladygeront Ladygeront komentáře u knih

Ve stínu pětilisté růže Ve stínu pětilisté růže Jan Bauer

Bída s nouzí! Tentokrát jsem si naběhla.

07.03.2024 2 z 5

Oběšencův vrch Oběšencův vrch Veronika Černucká

Tak tato detektivka byla moc fajn. Měla jsem pohromadě vše co mám ráda. Docela mě mrzí, že jsem se s knihami spisovatelky dosud nepotkala. Jak je to možné? A to se v knihách hrabu nejen na internetu.-)

12.02.2024 5 z 5

Bastard Bastard Jaroslav Mostecký

Dočetla jsem a je mi do breku. Já v knize ležela do poslední stránky. Jen je mi prostě líto, že si už nepřečtu žádné pokračování. I když má příští rok vyjít kniha Pod úplňkem hada, která je ale nedopsaná. Kdo to dopíše????-(((

20.08.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Tentokrát nechválím, to se to nekonečně vleklo!

03.07.2023 3 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Líbí a hodně! Bavilo mě to, hádala jsem kdo asi byl lump i když ono jich tam bylo víc. Tato kniha byla první, od spisovatelky, kterou jsem četla.A víte proč? Protože do mé knihovny žádná předchozí nedorazila! Já mám ráda Vondrušku i jiné spisovatele, kteří píší historické detektivky a historii vůbec. Myslím, že tato autorka mu bude dobře šlapat na sandál!! A mě ukrátí mé dlouhé noci.Tak ať se daří, paní Novotná.-)

11.01.2023 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Je mi to líto, ale jak mám ráda Erskinovou, tak toto ne! Roztahané, zdlouhavé.

23.12.2022 3 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

To se to krásně četlo! Milé pro duši, procházky Brnem, toulání kolem a k tomu trochu napětí. Chybu to ale má, já to přečtu do rána a pak koukám.-))

02.08.2022 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Líbí se mi hodně knih Nadi Horákové a tahle se mi líbila také!

02.06.2022 5 z 5

Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou Dá-li pánbůh zdraví, i hříchy budou Halina Pawlowská

K rozehnání chmurné nálady je to skvělé-))))).

26.03.2022 4 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Skvělý román! Iggulden nemá slabé knihy. Jen už asi osm let čekám na Hora kostí, třetí díl trilogie Čingischán. Radostí jsem nadskočila, že má vyjít nová kniha, Brány do Atén. Ovšem vychází slovensky. Ani jedno není vina autora, ale našich vydavatelství!!

26.03.2022 5 z 5

Konvertitka Konvertitka Stefan Hertmans

Přečetla. Podruhé už takovou chybu neudělám.

25.02.2022 2 z 5

František Štěpán Lotrinský: Bohatý manžel chudé císařovny František Štěpán Lotrinský: Bohatý manžel chudé císařovny Josef Bernard Prokop

Tohle nebyl můj šálek. Sice jsem dočetla, ale škoda času. Celá kniha se táhne, opakování situací, manžel podpantoflák, císařovna egoistická. Na celém světě měla pravdu jen ona. Ještě bych ráda věděla, kde vzal autor tvrzení, že měla ráda Čechy!! Neměla, ani náhodou! Její oblíbený národ byli Maďaři.

26.01.2022 2 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Tentokrát to nebylo ono!!! Škoda, já se těšila na každou spisovatelovu novinku. Ale je pravda, že mě naštve každý autor, který dělá ze Záviše z Falkenštejna, nejhoršího šlechtice, co kdy žil. Ono Přemysla Otakara bylo až do alelujá a možná ještě víc.

23.12.2021 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Naprosto skvělé čtení! Jinak už jste napsali všechno.-)

19.11.2021 5 z 5

Hříbě ze zlata Hříbě ze zlata Věra Mertlíková

Jedna kniha krásnější, než druhá a třetí. Hříbě ze zlata je sice historická fantasy,ale s historickými fakty a nezaměnitelnou poetikou. Čtu a čtu, nedívám se na hodiny a jsem prostě na Velké Moravě kolem roku 906. Tolik bych si přála, aby takových knih bylo víc.

20.10.2021 5 z 5

Irská princezna Irská princezna Elizabeth Chadwick

Tak toto jsem skutečně nečekala! Sice jsem knihu dočetla, ale jen proto, abych si dobře pamatovala, že i zavedený spisovatel dokáže napsat takovou příšernost.

05.08.2021 1 z 5

Každému jeho hřivnu Každému jeho hřivnu Martin Nesměrák

Kapánek kobrtavé to bylo.Ale protože čtu vždy před spaním, tak mi to moc nevadilo, dokonce ani ta absence historie. Prostě se mi po pár stránkách dobře usíná.-))) Ne vždy se všechno povede.

03.06.2021 4 z 5

Než přijde kat Než přijde kat Jan Bauer

Nečekala jsem žádné zázraky. Donutila mě potřeba číst, ale takovou slátaninu jsem si přece jen nezasloužila! Ono vůbec, posledního půl rok nevychází, mimo několika mála knih, nic co by stálo za ty ceny. Příběh naprosto pitomoučký, "hrdinové" s IQ housete. Zato sprostoty plný pytel.

25.01.2021 1 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Zařekla jsem se, že po přečtení prvního dílu končím, mě tam prostě ta historie strašně chyběla! Jenže! Přišla další vlna uzavření všeho a já jsem zjistila, že nemám co číst-(. Hotová katastrofa, protože když nemám co číst, tak jsem vzteklá a nervozní-))). A tak přišel na řadu Jarmarečník. Světe div se, mě se to líbilo. Historie ovšem opět chybí. Ale vzala jsem to jako čtení románu skoro bez historie. Takže za mě 4hvězdy jako dík za docela příjemné čtení.

23.12.2020 4 z 5

Ženy láskou posedlé Ženy láskou posedlé Jan Žáček

Ne, nelíbí se mi. Především se mi nelíbí styl jakým je to napsáno. Pojmenovala bych ho slizský styl.

13.12.2020 1 z 5