ladush ladush komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Kniha se mi líbila ze všech knih od Radky asi nejvíce. Oceňuji především silný a poutavý příběh, názvy kapitol a jejich zpřeházení, na které jsem přišla až v půlce knihy (díky Radko!:-). Během čtení mě párkrát napadlo, jestli je příběh inspirovaný skutečností, stále jsem si totiž fiktivního Jakuba představovala jako NobodyListen. Možná to byl záměr a právě tahle hra "na pravdu" mě na tom všem dost bavila :-) co z toho Radka zažila nebo ne, se pravděpodobně nikdy nedozvím, přesto vnímám, že do příběhu dala kus sebe a svých odžitých emocí, které prostě jen tak nejde vymyslet.

26.11.2023 5 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Zatím poslední kniha ze série případů inspektora Fawleyho je zčásti inspirovaná skutečnými událostmi. Byť mám toto propojení v knihách ráda, považuji Vytouženou smrt za nejslabší knížku z celé série. Nějakým způsobem mě vyšetřování případu otevřeného po skoro 20ti letech nudilo a v závěru působilo překombinovaně. Zároveň přemýšlím nad zvoleným názvem knihy, který mi nedává smysl.

18.07.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

(SPOILER) Vždycky si Bryndzovo detektivku ráda přečtu, ale z téhle mám velmi rozporuplné pocity. Chvílemi jsem si říkala, jestli nečtu komedii. Jako...ta Erika...opravdu se šéfinspektor, který pracuje na vraždách přestěhuje do šíleného baráku, bez tepla a postele? Opravdu jezdí policisté na vraždách do terénu bez parťaka a nikomu o tom neřeknou? A ještě pak vypadají jak totální smolaři. Já vím, je to fikce, ale tahle neustálá Kobra 11 mě nějak přestává bavit :(

29.01.2023 3 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

(SPOILER) Po dlouhé době jsem se vrátila k této autorce detektivek a musím říct, že jsem opravdu do poslední chvíle netušila, kdo vraždil a byla jsem překvapená jak to vše bylo promyšlené.

Zajímavost k ději:
Všimla jsem si jisté nesrovnalosti. Vyšetřovatelé dostali povolení prozkoumat Sashin notebook, Baxter pak dvakrát zmínil na poradě, že zatím neprolomil heslo. Pak už se o něm nikdo nezmínil a mě vrtalo hlavou, proč, třeba by se v něm našly důležité důkazy. Ke konci je řečeno, že byl spolu s mobilem údajně vzhozen do řeky.

29.12.2022 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Kniha se ve své první části nostalgicky dotýká období devadesátek, což ocení především čtenáři - dnešní třicátníci, kteří tuto dobu zažili. Vzpomínek na devadesátá léta je tam opravdu dost, ale myslím, že někdy je to do příběhu zasazené trochu na sílu a bije to do očí. Zajímavější příběhová linka se pro mě odehrává až v druhé části knihy. Z dětí jsou třicátníci a mají se setkat na třídním srazu, který překvapivě organizuje zrovna Jitka, holka, které se na základce všichni smáli a nikdo se s ní nechtěl bavit. Musela jsem ocenit její zapálení do toho sraz i přes to zorganizovat :) Sraz se uskutečnil, i když se z něj vlastně téměř nic nedozvíme. Děj plyne a když už mě začíná vtahovat a docela bavit, najednou je konec. Knížka skončila tak zvláštně, že vlastně ani nevím, co mi měla dát. Určitě jsem si zavzpomínala sama na své dětství. Příběhy hlavních postav zaujaly, ale nezlobila bych se, kdyby každá z nich dostala ještě několik desítek stran ve kterých by se šlo víc do hloubky.

Hezký, ale třeba to příště bude lepší :)

10.11.2022 3 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Kniha mě bavila, pachatele jsem odhadla, a těšila se na závěr knihy, kde se vše rozřeší, jenže se dostavilo spíše zklamání. Čekala jsem, že se mi dostane většího vysvětlení, nebo nějaké retrospektivy. Takto pro mě závěr vyšuměl do ztracena, což je škoda. Jak je na konci kapitola dva roky poté, hodilo by se věnovat každé postavě pár stránek...takhle jsem se nedozvěděla skoro nic. Škoda. Ale za přečtení to stojí.
Jak moc dobře známé své blízké? :)

09.09.2022 4 z 5

Je čas jít spát Je čas jít spát Anita Bijsterbosch

Dcera knihu miluje a napodobuje zvuky zívání při otevírání pusinek ...je jí 14 měsíců. Krásné ilustrace a poměrně dost stránek. Moc hezké :)

26.06.2022 5 z 5

Zvířátková abeceda Zvířátková abeceda Roman Šmejkal

Nejoblíbenější knížka když mi bylo tak šest, milovala jsem ty říkanky a ilustrace.

04.06.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Od začátku do konce jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Sice jsem v tom stále čula nějaký zvrat, ale i tak mě závěr překvapil. Po dlouhé době perfektní příběh, který by se možná mohl skutečně stát. Od autorky toho moc přečtené nemám, ale myslím, že by se tomuto žánru mohla klidně věnovat i nadále.

01.06.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Autorovi buď dochází dech, nebo mě chybí ten takzvaný wow efekt...

12.05.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Patrik Hartl má i lepší knihy. U této jsem se moc nezasmála, přišlo mi to docela depkoidní, hlavně ten závěr, to jsem Aleše docela politovala teda :o))

01.03.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Byla to jedna z těch lepších knih od R.T., ale na to, jaká to byla bichle, očekávala jsem vygradovanější závěr, kde bude více vysvětleno. Co mě při čtení trochu rušilo bylo neustálé připomínání postav a jejich znaků, zprvu pro orientaci dobré, ale číst na 400. stránce, že Johan pořád hodně jí, už mě spíš iritovalo.
Spíš by mě zajímalo, jak se určité postavy dál vyrovnávaly se zjištěnými tajemstvími těch druhých a také tím, co se jim během pobytu na chatě přihodilo. Líbilo by se mi, kdyby v závěru bylo věnováno pár stránek každé postavě z knihy třeba s časovým odstupem, takhle nad každou zůstalo viset mnoho otazníků. Ale holt R.T. ráda nechává otevřené konce. Teď aby si to s těmi všemi získanými informacemi člověk přečetl znova :))

02.01.2022 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Nějak od půlky knihy jsem začala tušit, co za odchodem Simona bude vězet, ale další skutečnosti pro mě byly překvapením a celkově příběh pěkně gradoval. Po delší době celkem zajímavý thriller, který proniká do psychopatické narcistní mysli až na dřeň. Nejednou mi bylo při čtení úzko. Co mi vadilo, byly poměrně často vyskytující se překlepy v překladu...

10.07.2021 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

První kniha od autorky mě až tak neoslovila, ale po hodnocení této jsem se rozhodla dát ji ještě šanci a knihu si přečíst. Marně se snažím pochopit, čím to je, že mě kniha nedostala do kolen jako spoustu dalších čtenářů. Možná je to o mé náročnosti, nebo od psychothrilleru očekávám hlubší děj, kterého se mi zde moc nedostává. Všechno to směřuje tak trochu k předvídatelnému závěru. Navíc má autorka schopnost psát tak jednoduchou formou, až mě to kolikrát rozčilovalo. Čekala bych více, ale zase se knize nedá upřít, že je čtivá. Jako oddychovka ok - neurazí, nenadchne.

28.03.2021 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Až téměř do závěru knihy si děj držel vysokou laťku. Jenže pak pro mě přišlo zklamání...nejen, že se zápletka týkala přímo vyšetřovatelky (jakoby autorovi docházely nápady na něco originálnějšího?), ale spousta toho zůstala nevysvětleného. Např. kdo byla Samantha, které je věnována jedna kapitola, nevíme...kdo byla žena, komplic vraha a jaký měla motiv? Nevíme + další nedotažené dějové linky...no nevím, toto je za mě velké zklamání...

17.02.2021 3 z 5

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Knihu jsem si vybrala v knihovně jen tak na slepo a jsem ráda. Příběh mě chytil a už nepustil. Bylo zajímavé sledovat vývoj, myšlenky a chování všech postav. Co mě trochu mrzí je závěr knihy, který jsem čekala více vygradovaný a vypointovaný. Od autorky si zase ráda něco přečtu.

18.12.2020 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Já jsem se tak strašně těšila na další Keplerovku! Po přečtení jsem ale měla celkem smíšené pocity. V předchozích knihách mě hodně bavily až hororové prvky, scény, situace. Zde dominovalo především spousta násilí a krveprolití, což nevnímám jako špatné, ale myslím, že ho možná bylo až zbytečně moc. Samotný motiv a příběh mě moc nezaujal, ale rozklíčování, kdo je vrah, bylo překvapivé. Kniha má silné momenty, ale i ty slabší (Joona nepřemožitelný už me trochu štval :-) i určité nedovysvětlené roviny (muž co si rád hraje s autobusem a ukradený prsten, jak to dopadlo s Denisem atd.), ale i tak...zůstávám autorům v přízni a doufám v příští knize zase o trochu hororovější příběh...

05.12.2020 4 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

(SPOILER) Řekla bych, že se v tomto příběhu sešlo až příliš mnoho duševně nevyrovnaných žen v životě jednoho muže...musím uznat, že kniha byla velmi čtivá a doufala jsem v nějaké překvapivé rozzuzlení, kterého se mi sice dostalo, ale na paní Parrishovou jaksi nedosáhlo. I způsob vyprávění mi přišel o něco slabší. Přesto jako oddechovou knihu od severských detektivek ji hodnotím velmi kladně :-)

05.12.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Fakt jsem se snažila. Několikrát. Ale prostě mě to nevtáhlo, spoustu věcí jsem nepochopila. Určitá abstrakce mi v knihách nevadí, ale nesmí jí být moc. Jako tady. Sorry Radko, jinak mám Tvé knížky ráda. Tuhle ale nedočtu...

02.08.2020

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Oceňuji odvahu vyjít takhle s kůží na trh. Obzvlášť v naší české společnosti, kde ten, kdo nepije, je "ňákej divnej". Díky za tento příběh a aktivity s ním spojené.

05.07.2020 4 z 5