ladna ladna komentáře u knih

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Nekrvavá detektivka s velkým počtem postav odehrávající se v nádherném prostředí bretaňských ostrovů.

07.01.2023 4 z 5

Krajinou čertových kamenů Krajinou čertových kamenů Marie Holečková

Jestli hledáte průvodce, tato kniha není úplně ideální, ale zajímavosti o kamenech v ní najdete a je to jediná kniha o tomto místě.

27.10.2022 3 z 5

Po přečtení nepalte Po přečtení nepalte Erik Decimus

Životní moudra psa a jeho páníčka velice trefně stylizovaná, doporučuji číst jako jednohubky, výborné na zlepšení nálady.

09.10.2022 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Vysoce návykové čtení, styl autorky je brilantní a do poslední chvíle netušíte vraha.

09.10.2022 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

2.dil už začíná být spiš ženský román s detektivní zápletkou s příchutí naivity. I tak pokračuji na 3.díl.

05.10.2022 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Sexy nabušená erotická pohádka o princi s velkým P, která Vám vykouzlí dlouhotrvající úsměv na tváři.

25.09.2022 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Skvělá nekrvavá detektivka, která vás umí pěkně svést z cesty. Styl psaní autorky je brilantní.

24.09.2022 5 z 5

V nejlepším věku V nejlepším věku Martina Kemrová

Povedená, i když velmi krátká kniha o pozitivech toho nejlepšího věku. Autorka mi mluvila z duše.

05.09.2022 5 z 5

Inspektor Dover Inspektor Dover Joyce Porter

Zábavná detektivka, která není plná krve. Zasmála jsem se u ní ze srdce.

19.08.2022 5 z 5

Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi Joshua Becker

Kniha spíše pro začátečníky v minimalizování, autor píše hlavně o pohnutkách proč, praktické návody zde nenajdete.

14.08.2022 2 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Silné příběhy jsem často četla se slzami v očích.

05.08.2022 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Geniální kniha a velmi dlouhý příběh, který jako by se z 19.stol. vydal do budoucnosti a pak zpět ve mě vyvolává plno otázek typu, jak moc se bude budoucnost lišit od naši minulosti. Příběhy jsou nabyté dějem a bylo to jako číst 5 knih najednou, ale stálo to za to. Film byl jen povrchní komerční odvar. Kniha je fantastická.

29.04.2021 5 z 5

Stroje jako já Stroje jako já Ian McEwan

Skvělý inteligentní zážitek, to bylo čtení této knihy.

22.04.2021 5 z 5

Stíny Valbone Stíny Valbone Josef Habas Urban (p)

Kniha mě ihned vtáhla do děje a já si začala zjišťovat jaký je skutečný příběh. A i když jsem zjistila, že je to fikce nalepená na skutečné události neubralo to příběhu na napětí. Vůbec nevadilo, že jsem nečetla knihu první Návrat do Valbone, vše je zopakováno a pak ještě vícekrát, což byl nakonec důvod, proč jsem udělila 4 a ne 5 bodů.

25.03.2021 4 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Kniha uplně neni humoristická, ale má prostě skvělou optimistickou náladu, smála jsem se až ke konci, třeba scéna-pronásledování zametacím vozem. Příběh mě bavil a netekly v něm potoky krve, ani nebyl nikdo mučen, to oceňuji! Za mě si kniha zaslouží plný počet.

02.03.2021 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Hned bych při čtení jela do lázní, kdyby to tedy šlo. Kniha je na dnešní dobu napsaná takovým starým jazykem, jako by mi to vyprávěla babička, ale nevadilo mi to.

27.02.2021 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Jedním slovem úžasná! Příběh mě bavil od začátku do konce a přečtu si ho rovnou znova!

27.02.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Strojově napsaná nuda

28.12.2020 1 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha se zabývá odborným řešením problému, proto nebude pro každého, pro mě byla velmi zajímavá, jen mi vadily krátké kapitoly-přeskakování mezi jednotlivými příběhy.

28.12.2020 4 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Super kniha, která mě od začátku vtáhla svojí hloubkou, perfektni styl autorky mi prostě sedí, ať už píše o obyčejných věcech, které vykreslí úžasně, psychologie postav je brilantní.

29.08.2019 5 z 5