Láďa92 Láďa92 komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Kdo má rád tuto sérii, tak ani u této knihy nebude zklamán! Napsáno krví se opět vyznačuje strhujícím tempem a kniha se opravdu velmi špatně odkládá a to i díky krátkým, ale strhujícím dějem nabitým kapitolám, v tomto je Carter skutečný mistr! Nemohou chybět ani velmi brutální vraždy, které jsou jedním z poznávacích znaků série, byť některé předešlé díly mi přišli v tomto ohledu ještě drsnější. Tato sérii je má oblíbená a řadím ji na první místo v mém žebříčku thrillerů a detektivek! Každá z knih si drží až neuvěřitelně vysokou laťku kvality a ani ta nejnovější není výjimkou!

25.12.2020 5 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Nádherně zpracovaná kniha, která především díky krásným ilustracím bude ozdobou Vaší knihovny, a která Vám poskytne spousty informací a zajímavostí ze Západozemí od jeho prapočátku až po vládu krále Baratheona. Je zde popsána historie Západozemí, dále jednotlivá království, rody, města a v neposlední řadě se toho dozvíte spoustu o jednotlivých targaryenských králích, kteří vládli před Baratheonem a mnoho dalšího. Z této knihy načerpáte opravdu velmi mnoho znalostí a až při jejím čtení jsem si uvědomil, jak obrovský a neskutečně propracovaný svět G.R.R. Martin vytvořil. Pro fanoušky ságy i navzdory vyšší ceně knihy jasná koupě!

04.09.2019 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Brutální popisy vražd, krátké kapitoly, které Vás neustále nutí číst dál, nadpozemský detektiv Robert Hunter, který nemusí spát a ví naprosto všechno, protože hodně čte, jeho sympatický kolega Garcia, neskutečné tempo, spoustu krve, násilí a šílený vrah, to jsou knihy od Cartera! Ano, po sedmé knize je to možná docela opakující se schéma, ale mě to schéma porád neskutečně baví. Vedle této série působí ostatní detektivky jako pohádky na dobrou noc. Teď vstřebám pro mě šokující závěr knihy, počkám až se mi udělá líp od žaludku, pro jistotu zamknu dveře, zavřu okna a jdu na další díl!

21.07.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem sice dočetl za jediný den, ale vzpomínat na ní budu možná roky. Dlouho mě takto žádný příběh nepohltil a nevyděsil!

30.03.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Parádní a velmi čtivá kniha, kterou jsem zhltl za tři dny. Dvojice hlavních vyšetřovatelů na mě působila sympaticky. Kniha se také vyznačuje velmi brutálním popisem vražd a oběti jsem doslova litoval, takže kniha podle mě není určena pro povahy se slabším žaludkem. Za mě skvělé a už se těším na další díl.

18.07.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úžasná kniha s velice silným, ale děsivým příběhem. U jejího čtění se nebude cítit příjemně, jelikož z každé stránky na vás dýchá bezmoc a zoufalství Liny a její deportované rodiny. Po dočtení knihy si alespoň na chvíli uvědomíte, jak se máte dobře, když Vás nikdo neponižuje, máte vlastní střechu nad hlavou a máte co jíst...

21.06.2017 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Naprosto skvělá a mrazivá kniha! Ochrnutý, ale geniální Lincol Rhym je velice zajímavá a netradiční postava. Rhym je sice morous, ale kdo by také v jeho kůži nebyl a přesto mu a jeho pomocnici Amélii budete fandit, aby chytli vraha, který je opravdu šílený a z jeho chování mi běhal mráz po zádech. Jasný plný počet!

24.05.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem si poslech v audioverzi a líbila se mi. Námět je možná až děsivý, přeci jen vraždy malých dětí je citlivé téma, ale možná o to víc Vás celý příběh pohltí. Hlavní detektiv je sympatický a konec mě překvapil. Už se těším na další díl.

09.05.2017 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Volání netvora je kniha s dosti ponurou až depresivní atmosférou a rozhodně se nejedná o čtení určené jen malým dětem. Conora mi bylo celou dobu líto. Ještě musím vyzdvihnout krásné grafické zpracování celé knihy, ilustrace se opravdu povedly a pěkně dokreslují celkovou atmosféru.

02.05.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Bohužel mě kniha příliš nenadchla, některé pasáže mi přišli zbytečné a nudné, příběh mě nedokázal vtáhnout a knihu jsem dočetl spíše ze setrvačnosti. Doufám, že další díly budou lepší.

28.04.2017 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Parádní kniha, která se čte jedním dechem a nemá jediné hluché místo a ve které žádné postavě nemůžete věřit. Ze závěru knihy mě zamrazilo. Tady nejde jinak, než hodnotit plným počtem.

14.04.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Dívka v ledu se mi líbila víc, ale i tak se jedná o dobrou detektivku, někomu však nemusí vyhovovat, že vrah je známý již v půlce knihy.

25.03.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Po skvělých knihách s detektivem Servazem, jsem se na novinku od Miniera hodně těšil a musím říct, že spisovatel vůbec nezklamal. Kniha se čte jedním dechem a šokující závěr mi vyrazil dech... :)

19.03.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Další skvělá kniha od Miniera, přečteno jedním dechem :)

11.03.2017 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Kniha měla slabší začátek, ale postupem času mě příběh začal bavit a Marcovi jsem fandil, jen mi přišlo mi trochu přitažené za vlasy, z kolika ošemetných situací se ten kluk dokázal dostat :)

24.01.2017 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Není to špatné, ale předchozí díly mě bavily víc, ale to nic nemění na tom, že už teď se těším na Marca... :)

16.01.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Detektivka, z které mi občas opravdu běhal mráz po zádech, na zimní večery ideální volba :)

02.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělá a výborně čtivá detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou, kde do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Doporučuji všemi deseti :)

22.12.2016 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Výborná kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem :)

09.12.2016 5 z 5