lachtan77 lachtan77 komentáře u knih

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Craven se trefil do mého gusta. Jsem nadšen a potěšen. Popravdě se mi kniha dostala pod ruku náhodou a musel jsem se rozhodnout zda ji přečtu. Jde o to, že nerad čtu od druhého nebo třetího dílu. Mám rád když znám minulost a vyřešené případy, protože stejně jako tady na ně příběh odkazuje. Nakonec nelituju, ale musím to dohnat :-)

28.06.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na knihu jsem narazil tady u jednoho uživatele v seznamu. Znám ji z doby, kdy jsem ji četl své dceři. Samozřejmě jsem to četl jako pohádku a moc o tom nepřemýšlel. Podle komentářů tady skoro každý píše, že s odstupem času je v ní něco hlubšího. Proto jsem ji znovu našel v knihovně a ano pro dospěláka, který už něco zažil mohou mít některé kapitoly trochu jiný význam. Za mě je to, ale pořád pohádkový příběh, který musí milovat všechny děti :-)

28.06.2022 5 z 5

Hrobka Hrobka F. Paul Wilson (p)

tak mě se to docela líbilo. Jasně na Pevnost to asi nemá, ale úplně bych to nezavrhoval. Má to akci, napětí i styl. Jack opravář problémů? Proč ne. Dobrý nápad na hlavního hrdinu. Dostal jsem přesně to co jsem čekal a jsem spokojen.

28.06.2022 4 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Tak poslední díl nám srovnal dobro se zlem a vše je zase tak jak má být. Otazníků zůstalo však mnoho což okamžitě odpouštím. Celá serie byla hodně čtivá a všechny tři díly jsem přečetl za týden. Klidně bych se u autorů přimlouval za další. Myslím, že otevřená vrátka si tam nechali a nějakého toho hříšníka z pekel by Erin ještě vykopat mohla :-)
Za mě dávám třikrát plný počet hvězd a posouvám Jamese na pomyslnou první příčku v mých letošních knihách.
Už jsem si od něj pořídil další serii (Sigma Force), tak uvidíme jestli mě zaujme jako se Sangvinisty.

10.06.2022 5 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Kniha napsána spíš jako dokument. Ostatní knihy o koncentračních táborech jsou psané spíše jako příběh nebo svědectví jednotlivců. Toto jsou fakta, shrnutí a popis vsech zvěrstev páchaných na lidech nacisty. Vše podložené, nepřibarvené, děsivě skutečné. Hrůza

06.06.2022 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Tak tohle se mi líbilo. Mám rád takové fantasy příběhy zasazené do dnešní doby. Navíc když se podaří zaujmout dějem a napětím. Popravdě jsem to nečekal. Vše dokonale sedí, na fantasy žánr není nic úplně přehnané. Konec je otevřený, proto jdu na další dva díly :-)

03.06.2022 5 z 5

Nikdy mě nepřestane udivovat čeho byli nacisté, ale i běžní lidé všeho schopní. Příběhy z Lidic a Ležáků známe všichni, ale je třeba si připomenout, že takových vesnic bylo víc. Ledecká podrobně popsala životy lidí podložené fakty, historickými záznamy a svědectvím.
Skvěle napsáno, jen se to těžko četlo.

03.06.2022 4 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Už se musím trochu zasmát, když vzpomenu komenty z minulých dílů, kde vyčítám autorce zatažení rodiny. Zpětně si asi představím co děti Lottie za poslední roky prožily. Únosy, sebepoškozování, smrt, oheň atd. Teď už se do toho zapletla i rodina Boyda. Až na tyto drobnosti je kniha dobrá, čtivá a napínavá.

02.06.2022 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Jak jsem v komentáři v minulém díle slíbil dávám jednu hvězdu dolů za znovu zapojení rodiny do příběhu. Jednou to jde podruhé je to už divný a potřetí je to moc. Co se týká děje, akce, napětí nemůžu nic vytknout. Styl řešení případu je uvěřitelný a jako celek se mi to líbí. Nepatřím mezi ty fandy krimi kteří se snaží rozluštit vraha hned od začátku teda pokud to není jasný :).

02.06.2022 4 z 5

Spiknutí Spiknutí Nicolas Beuglet

Proč, pane Beuglet? Proč je to tak moc překombinovaný nereálný a složitý. Feminismus a jeho historie to vše je samo o sobě super téma. Tak proč do toho tahat politiku, vraždy na cizím území, atentáty atd. O konci v Itálii se vůbec nebudu bavit, to bylo moc i na mě a to jsem nějakej fantasmagor. Kdyby Sarah vyšetřovala ve stejném duchu jen v Norsku a v menším rozsahu, tak by to byla skvělá kriminálka. Už první díl Křik byl na hraně teda v rámci dobré představivosti a fantazie.

Bohužel další příběh o Sáře asi už nedám

01.06.2022 3 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Musel bych se opakovat tak to všechno raději shrnu. Celá serie mě bavila a Žamboch tímto u mě povýšil :) I když Maxe vykreslil jako klasického ostříleného válečného tvrďáka, tak to s ním prostě nepřeháněl. Nenásilně do toho zapojil magii a hodně si cením, že zakomponoval do příběhu i stroje. Tanky v celé sérii dělají rozdíl mezi klasickým postapo tématem

27.05.2022 4 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Tohle se mi líbilo. Je fakt, že když si o tom zpětně popřemýšlím dost věcí mi tam nesedí. Jde hlavně o ministerstvo, mrtvoly, únosy a to vše zasazené na území cizího státu. Plus vidím v akci, napětí a propracovanosti příběhu. Okomentoval bych to mou nejoblíbenější větou: jako celek je to dobrý.

27.05.2022 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Na mou obhajobu musím vysvětlit jak jsem se k téhle knížce dostal. Sám bych si jí nikdy nepořídil :) Přišel za mnou kámoš se slovy " twl tohle si musiš prečíst " já v tom viděl srandu tak jsem souhlasil a nelituju. Hodně jsem se nasmál a taky u toho popřemýšlel.
Tohle téma patří do bizarro fiction a opravdu všechno co se tam děje je bizarro nesmysl. Nic nedává smysl, ale celkově to s trochou představivosti kupodivu sedí. Jedinou prostřední povidku jsem nepobral i když se zbytkem jsem měl co dělat :) Občas si něco takovéko přečtu na odreagování. Člověk to misí brát s humorem. Pokud v tom budete hledat logiku, děj, styl skončíte na desáté stránce.

27.05.2022 3 z 5

Akvarely pro Mengeleho Akvarely pro Mengeleho Lidia Ostałowska

čekal jsem trochu něco jiného. Knihu jsem si vybral hlavně podle názvu. Popravdě chtěl jsem zjistit co má společného Mengele s malováním. O koncentračních táborech i o osudech židů jsem toho přečetl hodně. Vždy se jednalo o nějaký příběh třeba člena sonderkommanda, tatéra, příběhy dětí které přežily nebo pokusy na ženách atd. Tady jsem podle názvu čekal vyprávění umělce přinuceného kreslit na rozkaz Mengeleho utrpení ostatních hlavně tedy Romů. Přišlo mi to jako příběh o někom bez něj. Je to jako by si někdo zjištoval informace třeba v novinách, knihovnách, dokumentech a pak to přepsal jako knihu. Dina prakticky s knihou jako takovou nemá nic společného Bohužel i když je téma smutné tak mě nesedl styl zpracování.

26.05.2022 3 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

skvělá práce. Líbilo se mi, že od začátku autor netlačil na pilu. Vlažně popisoval příběh party dospívajících dětí ve skoro perfektním prostředí. Musím přiznat, že jsem se nemohl dočkat až se to rozjede, čekal jsem každou stránkou od Meg mstu, krev prostě jatka :-) Později jsem samozřejmě pochopil , že tady o krev nepůjde nebo ne ve smyslu krvavé odvety. O to víc to bylo napínavý. Dlouho jsem nečetl nic co by se tomu podobalo. Prostě jsem hltal každou stránku.

26.05.2022 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Po prvním díle se mi Lottie začíná líbit, jak píše níže MADELLAINE7 je na facku :-))). Co se týká příběhu nic tam nechybělo. Příběh z prostředí kuplířství, akce i napětí to vše bylo dokonalý. Patricia prostě ví jak zaujmou čtenáře. Chtěl jsem dát jednu hvězdu dolu za znovu zapletení rodiny do příběhu, ale neudělám to. Příběhu to zase až tak neublížilo a mě se to jako celek líbilo

19.05.2022 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

od Fitzeka jsem už četl Sběratele očí a byl to takový lepší průměr. Zaklínač duší se moc nelišil. Musím uznat, že tomu nechybělo napětí. Normálně bych napsal, že závěr byl přitaženej za vlasy, ale k celému příběhu se to docela hodilo. Určitě si Fitzeka ještě najdu.

19.05.2022 4 z 5

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Popravdě trochu negativně jsem přistupoval k této knížce. Jsem totiž jeden z mála koho nechytla Trhlina. Začátek téhle byl hodně vláčný skoro do poloviny snad o ničem. Říkal jsem si, to snad není možný, čím to je, že mě ten Karika nezaujme. Myšlenky jsem měl i na to, že to vzdám. Zpětně přečtení samozřejmě nelituju a naopak chválím.
Začátek byl opravdu bez náboje, akce a napětí. Vlastně šlo jen o popis hlavních hrdinů. Jenže pak to dostávalo spád a mně se to začalo líbit. Nejvíc mě chytla Denisa a taky Vojtěch. Michal byl celou dobu tuctovej kluk a nakonec jak to bývá i největší hajzl (sorry za SPOILER ).
Dávám za pět hvězd a Kariku už od teď nezavrhuju :)

17.05.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

kniha se mi líbila. Bylo tam vše akce, zápletka i napětí. Autorka si vybrala téma hříšné církve a to je nekonečná studnice možností bohužel zneužívání dětí je jedno z nejhorších. Lottie je zajímavá a počítám, že v dalších dílech odhalíme víc z její minulosti. Jdu to zjistit :)

04.05.2022 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Po Našeptávači jsem byl zvědavý jestli autor trochu zjednodušší příběh a nebude tolik překombinovaný. Za mě už to takhle bylo dobrý. Příběh, napětí, akce celkově jsem spokojen

24.04.2022 4 z 5