Lacerta.j Lacerta.j komentáře u knih

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Prvních 200 stran jsem si říkala, jakože průměr. Druhá půlka mě usadila a byla jsem napnutá až do konce. Chvílema jsem měla zatnutý pěsti zlostí a několikrát jsem přemýšlela, jak bych to řešila já. Konec byl fajn, potěšilo mě, jak a s kým všichni skončili.

09.09.2019 5 z 5

Křižák Křižák Michael Alexander Eisner

"Jakmile byli Kristovi vojáci uvnitř, snesla se na obyvatele města boží odplata. Během dvou hodin prý vyvraždili většinu muslimů - mužů, žen i dětí. Krveprolívání bylo tak zběsilé, že nebýt vedeno ve jménu božím, mohl by leckdo přehlédnout jeho vznešený účel a vykládat si je jako dílo ďáblovo."
Podobných narážek je příběh plný. Knížka se čte dobře, ale člověku je těžko.

09.09.2019 4 z 5

O nezvedeném žabáčkovi a jiné pohádky O nezvedeném žabáčkovi a jiné pohádky Martina Kavková

Skvela knizka plna kratkych pribehu s ponaucenim. Na kazde strane obrazky, ktere drzi synovu pozornost. Versovane pohadky nemam rada, ale tyto jsou moc povedene. Momentalne nase nejoblibenejsi ctivo do postele.

08.09.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Knizka se mi libila, styl psani je netradicni. Pozdeji mi vadilo ze nazev kapitoly prozradil jeji obsah. Vlastne druha pulka knizky uz me tolik nevzala, ikdyz tema chvalim. Ze skoly o vododobe historii statu nic nevim. Opravdu nic. Proste jsme to nebrali, nevim jestli v tom byl od dejepisarky umysl nebo lajdactvi. Ale vsechno jsem si nacetla az po skole. A tahle knizka mi dala zase novy info.

08.08.2019 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Skvela detektivka bez neuveritelne sokujici zvracene zapletky. Dej plyne jakoby nic a pritom se postupne dozvidame jednotlive kousky do skladacky. Po dlouhe dobe supr cteni.

04.08.2019 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Mam rada spis ducharinu. Ale pribeh neni spatny.

17.06.2019 3 z 5

Prokletá kaple Prokletá kaple Robin Stejskal

Zacatek super, naznaky, plizivy napeti, velky ocekavani. Konec uz moc dobry nebyl, ale i tak se mi pribeh libil.

16.06.2019 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Je pravda, ze nekteri lide jsou schopni cehokoliv. Knizka se cte dobre, nic extra super, ale ctete a chcete vedet kdo...

02.05.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje prvni kingovka a libila se mi moc. Cetla jsem po nocich pred spanim a v loznici jsem citila takovy lehky pach hliny nebo co ????
King ma talent, nepise dlouhy popis "toho" nebo "onoho". Sem tam pouzije to spravny slovo, fantazie jede na plny obratky a to me bavilo.
Jen teda od pulky jsem se u toho kroutila...mam dvouletyho syna, a ta predstava me vzala za srdce...

02.05.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zajimavy pribeh, jakoby pomalu plyne, ale ctenar je napnuty a uz uz chce vedet jak se zapletka rozplete.
Spolu se Slepou mapou ve me knizky probouzeji zajem o blizsi info o novodobou historii statu. Ve skole jsme probirali ceske krale a pozdeji nam ucitelka poustela videa o 2. sv. valce. Ale dejiny, ktery se osobne dotykaji nas a nasich rodin, jsme nebrali.

28.04.2019 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Žádný dlouhý rozjezd, prima nápad a dobře napsané. Knížka mě bavila. Četla jsem před spaním ale i při opalování na balkoně. Tuhý mrazy v zimě by ale čtení přidaly lepší atmosféru.

22.04.2019 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Dobrej napínák!

14.04.2019 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Prvni setkani s Nesbem a zklamani. Cekala jsem detektivku, a dostala jsem tahly nezajimavy povidani. Nutila jsem se to dotahnout do konce.

29.03.2019 1 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Nadsena z Ditete 44 jsem jeste za pulkou teto knihy cekala, kdy "to" konecne zacne. Nedockala jsem se. Ke cteni jsem se nutila, obcas protocila oci, sledovala jsem stranky kdy uz bude konec. Jako samostatna knizka mozna dobry, ale ja cekala pokracovani skvelyho prvniho dilu.

26.03.2019 2 z 5

Satan Satan Mario Mendoza

Tak tahle knizka me dostala, a to se mi do ni ani nechtelo.
Ma jen 200 stran, ale vzbudila ve me tolik emoci, zamysleni, uvedomeni. Taky podivnych pocitu, ne primo strach, ale v noci mi samotny v loznici bylo nedobre.
V knihovne nemam moc knizek, ale pro tuhle v ni misto najdu.

17.03.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knizka me chytla od prvnich stranek, coz se mi snad jeste nestalo. Zacatek byl super, pulka tolik ne, ale konec taky dobrej. Co si clovek neuvedomi, ze silnice by za par let bez opravovani byly nepouzitelny. I pole a louky by se zmenily v housti.

11.03.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Muj prvni Kepler a spokojenost. Dobre a rychle se cte. Prea 500 stran ale nenudila jsem se. Joona je otravnej s tim, jak ma porad pravdu, ale co.

21.02.2019 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Zajimavej pohled na Cesko bez elektriny, surove podany. Na me mozna az moc. Vyreseni konfliktu s Rybarem bylo az moc rychle, ale zaver byl prima.

15.02.2019 3 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Pribeh se tahne, nezaujal me. Nedokazal vzbudit napeti a zajem. Zapletka se ukazala jako nejvic zvracena s jakou jsem se zatim setkala.

15.02.2019 2 z 5

Líná máma - Jak vychovat samostatné dítě Líná máma - Jak vychovat samostatné dítě Anna Bykova

Mam rok a pul stareho syna a knizka mi padla do oka pri navsteve knihovny.
Hlavne nazev me zaujal ????
Precetla jsem ji za 3 dny, jakoby autorka psala knizku me na miru. Ano, matka je na prvnim miste! Ne, zivot matky nekonci narozenim ditete. Tak to mam nastaveny. Partner to vidi odlisne....bohuzel...

24.01.2019 5 z 5