lábuska1 lábuska1 komentáře u knih

Dravec Mattoni Dravec Mattoni Bohuslav Machek

Opravdu hodně čtivá kniha.Přečetla jsem jedním dechem.Klidně by mohla být rozevláčtější...četla bych dál.I seriál se mi moc líbil.Jen by se pan Mattoni divil,co se stalo s jeho Gießhüblem a hlavně v jak žalostném stavu je jeho vila :-(

16.02.2022

Písky času Písky času Barbara Erskine

Trošku zklamání...příběhy si byly v jádru dost podobné,ale byly "erskinovské".

22.02.2021 3 z 5

Srdíčko Srdíčko Peter James

Opět jedna z Jamesových knih,kterou jsem četla jedním dechem.Já ten jeho styl psaní prostě miluju!!!

18.02.2021 5 z 5

Zločin v lázních Karlsbad Zločin v lázních Karlsbad Jiří Slavíček

Jsem rodilá Varačka a zajímám se o historii mého milovaného města.Tudíž mi nemohla kniha s vyobrazením Císařských lázní uniknout.Ale to zklamání...jediné co mne drželo k dočtení knihy byly popisky Starých Varů a jeho okolí,protože jinak je příběh hooodně rozevlátý,opravdu plný opakujících se slov a pasáží,dokonce i odstavců.

17.02.2021 1 z 5

Cheops a Sluneční pyramida Cheops a Sluneční pyramida Guy Rachet

Sice se moc o Cheopsovi neví,ale díky této pentalogii máme možnost poznat alespoň střípky z jeho života.Kniha se mi cetla velmi dobře,svižně napsáno a už se těším na další díly.

24.11.2020 5 z 5

Zakázaná kniha Zakázaná kniha Christian Jacq

Už první díl byl takový jednoduchý,předvídatelný příběh a ve stejném duchu pokračuje dál.Snad že by byla změna ve třetím díle???

10.10.2020 3 z 5

Prokletý hrob Prokletý hrob Christian Jacq

Četla jsem od tohoto spisovatele více knih a tento příběh se mi zdál takový povědomý.Nijak mne nenadchl.Snad bude pokračování lepší...

10.10.2020 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Po přečtení Žila jsem před staletími jsem sáhla po další knize spisovatelky a už jsem nebyla tak nadšená.Sice je to poutavý příběh plný duchařiny,ale byl o fous slabší.A plný,což mi hooodně vadilo,dramatických chyb-proto o dvě ☆ méně.

03.10.2020 3 z 5

Nefertiti a Achnaton Nefertiti a Achnaton Christian Jacq

Už jsem přečetla o Achnatonovi a Nefertiti více knih,ale tato kniha mě přesvědčila,že až tak kacířský Achnaton nebyl.Skvěle napsaná kniha se spoustou jiných náhledů na dané téma.Hodně sluníčková kniha ;-))

03.10.2020 5 z 5

Egypťan Champollion Egypťan Champollion Christian Jacq

Zajímavě pojatý příběh "Egypťana",který mě moc bavil.

03.10.2020 5 z 5

Božská uctívačka Božská uctívačka Christian Jacq

Oba díly se mi moc líbily,opět spisovatel nezklamal.Čtivý,svižný,napínavý děj.

03.10.2020 3 z 5

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

Opravdu moc pěkně napsaná knížka se spoustou pro mne nových informací o pejscích podaných vtipnou nijak složitou mluvou.

10.09.2020 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

I když má kniha přes 500 stránek,přečetla jsem jí jedním dechem.Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Je to má první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední.Děj je opravdu svižný,minulost mne plně vtáhla.A ta představa,že Matylda opravdu žila...

16.07.2020 5 z 5

Hon na člověka Hon na člověka Christian Jacq

Příběh plný napětí,intrik,bezpráví,ale i lásky a naděje.Četla jsem jedním dechem.Už se těším na druhý díl.

Kleopatra. Poslední sen Kleopatra. Poslední sen Christian Jacq

Opět jedna z pěkně napsaných knih.Jelikož vím,že autor má egyptskou historii v malíčku,věřím mu každé písmenko ;-)

21.06.2020 5 z 5

Tutanchamon - Poslední tajemství Tutanchamon - Poslední tajemství Christian Jacq

Kniha se mi líbila,poutavý příběh,ve kterém jsem se dozvěděla spoustu historických zajímavostí.Až mně to donutilo ověřit si pravost ;-)

Mumie před soudem Mumie před soudem Christian Jacq

Poutavě napsaná detektivka s egyptským námětem mně hodně bavila.A na konci popis postupu mumifikace,kde jsem se dozvěděla i spoustu zajímavostí o posmrtném životě starých Egypťánů.

15.05.2020 5 z 5

Z lásky k ostrovu Philae Z lásky k ostrovu Philae Christian Jacq

Přečetla jsem hodně knih od Jacqa,ale tahle byla slabší.A konec knihy mě rozesmutnil ;-(

20.04.2020 2 z 5

Ohnivý Paneb Ohnivý Paneb Christian Jacq

I tyto čtyři díly mě moc bavila.Paneba-siláka jsem si zamilovala.

20.04.2020 4 z 5

Bitva u Kadeše Bitva u Kadeše Christian Jacq

Přečetla jsem všech pět dílů a musím říct,že se mi kniha moc líbila.Spisovatel píše poutavě,a i když už jsem četla o Ramessovi nějaké knihy,v této jsem si našla novinky.Vždy mi vrtalo hlavou,jak dokázal zplodit sto dětí ;-) A teď už vím,kde k nim přišel...

20.04.2020 5 z 5