La Fiera La Fiera komentáře u knih

Dárek za všechny prachy Dárek za všechny prachy Otilie K. Grezlová

Kdybych si měla vybírat knihy, tak jak si je obvykle vybírám, že mě zaujmou obálkou a až následně se dostávám k anotaci, tak v tomhle případě by tomu tak určitě nebylo. Nicméně mě celkem zaujala anotace, a tak se dalo do čtení.

Na knize je vidět, že autorka je česka. Ten jazyk, vyjadřování atd. je najednou oproti překladovým knihám hodně bohaté. Možná to dělá i to, že jedna z hlavní postav je doktorka čehosi, pracující v knihovně a ve volném čase vykonávající korektury. Takže po jazykové stránce si při čtení chrochtám blahem.

Dobře zvolené se mi jeví i střídání kapitol z pohledů Adama a Evy, aneb syna a matky. Kdy vlastně vypravuje celá kniha tak nějak o běžně neběžném životě u nás.

No a stejně tak jako život sám i kniha má tak nějak otevřený konec, kdy tak úplně není řečeno, co se s hlavními hrdiny stane/lo.

06.02.2018 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Příjemné zakončení příběhu. Nicméně trilogie o Americe se mi líbila víc než tato dvojice.

06.02.2018 3 z 5

Hra v masce Hra v masce Kelly Stevens

Na odreagování celkem v pohodě.

16.12.2017 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tak polovina knihy je směska všeličeho Selekce, Hunger games,... Ale, když se vydrží, další část a koneně finále knihy stojí za to. Pro mě sice zvrat tak trošku očekávaný od začátku i když v půlce a ke konci jsem si říkala, hmm tak se to asi nestane, ale ono se nakonec stalo.
Takže tak, někoho možná překvapí, někoho ne. Každopádně, když se překoná polovina knihy, stojí potom za to. A má něco do sebe.

18.09.2017 4 z 5

Zloděj luridia Zloděj luridia Bobbie Peers

Velmi příjemné čtení z kategorie pro děti. Trošku fantastična, vědy, pátrání.

18.09.2017 4 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Přesně, to co jsem od knihy chtěla a očekávala. Bohové z různých mytologií, akce, napětí. Jen škoda, že pokračování ještě stále nenapsala.

05.09.2017 5 z 5

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Velmi příjemné čtení o životě a žití současného okamžiku, životních chybách, pravých láskách,... Celkově kniha působí jako ze života, pravda, některé události jsou v dosti krátkém časovém rámci, ale co, třeba to tak někteří opravdu mají.
Zajímavé pro mne bylo i členění kapitol, kdy se prolínaly pohledy hlavních protagonistů a jejich rodičů.
A konec? No tak nějak jsem jej od jisté chvíle čekala, ale potěšil mne.

29.08.2017 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Elizabeth Maxwell (p)

Pohodové odcípající letní čtení. Jen ta čarodějnice mi v tom celém nějak nesedla

29.08.2017 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Jelikož jsem se do čtení vrhla hned po hlavě po přečtení prvního dílu, chvíle mi asi v půlce knihy zdál příběh zbytečně rozvláčný.
Musím však uznat hloubku propracovanosti některých osob a gradující závěr knihy, od něhož jsem se prostě nemohla odtrhnout.
Snad jediné zklamání je, že nmám tušení jak moc obsáhlá má být tato série a kdy jsou k dispozici další díly.

23.06.2017 5 z 5

Panna Panna Radhika Sanghani

Čekala jsem trošku víc. Svým způsobem se mi to líbilo i nelíbilo. Každopádně podle mého až příliš mnoho času se věnuje v knize pubickému uchlupení ať už dostatku, nedostatku či úpravě.
Ale líbil se mi nápad prokládání textu jakoby články z blogu, který holky píší.
Zkrátka taková oddechovka, co příliš nenadchne.

27.05.2017 2 z 5

Tentokrát to vyjde! Tentokrát to vyjde! Gilles Legardinier

Tohle prostě není jen romantická kniha, ale má to spoustu humoru, romantika tu je, taková příjemná nenásilná. Sem tam se to prolíná s nějakými životními moudry. Zkrátka Tentokrát to vyjde se mi líbila.

Hlavní hrdinka milá, trhlá, veselá- přesně podle mého gusta. :D Něco sice bylo dost, ale proč ne, je to přece jen knížka. :D

04.03.2017 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Velmi povedená kniha. Možná zpočátku se může zdát trošku matoucí pro čtenáře, ale druhá část roznodě pak stojí za to. A celkově je to pro mě zkrátka 5* kniha.

04.03.2017 5 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

Příjemné oddechové čtení, čtivě psáno. Myšlení hlavních postav je přiměřené jejich věku, což beru za velké plus.

07.01.2017 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Na to jak je to tenoučká knížka je v ní toho hodně.
Zpočátku jsem se musela sžívat se stylem vyprávění, syrový a jednoduchý způsob, který má odpovídat dvanáctiletému dítěti.
Děj plynulý, rychle uplynuvší a konec první část lehce neočekávaná a ta druhá, no s tou se už od jisté doby počítalo.

určitě doporučuji k přečtení, kniha mě velmi mile překvapila

24.11.2016 5 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Občas dobré hlášky, jinak mi tak dvě třetiny knihy přišly neslané nemastné. Docela zklamání. :(

24.11.2016 2 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Velmi příjemné čtení s nádechem romantiky, tajemství, orientu a ke konci i akcí. Hlavní postavy mi občas přišly na svůj věk až příliš vyspělé- nepopírám, že občas bych jim všem jednu lupla, ale kdyby je autorka vedla o 2 roky starší, tak by mi to asi sedlo víc k jejich občasnému chování.

Jako největší nedostatek knihy hodnotím, že to má zase pokračování. To už dnes nikdo neumí psát příběh jen do jedné knihy?

06.10.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Příjemné překvapení. Propletené osudy žen, které zkrátka vypráví o životě takovém jaký je, se šťastnými i méně šťastnými okamžiky.

23.09.2016 4 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Stále příjemné oddechové čtení. V porovnáni s Deseti nádechy pro mě trošku více klišé. Ale celkově příjemné letní počtení.

12.08.2016 3 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Kniha se mi dobře četla. Sice jsem od začátku do konce věděla jak to dopadne, ale vůbec mi to nevadilo.

Zkrátka příjemné oddechové letní počtení.

12.08.2016 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Z Řek mám tak trochu rozporuplné pocity, zpočátku mě bavily, poté jsem se musela ke čtení nutit, v určitých částech jsem si připadala, že jsem snad vynechala nějakou stránku nebo mi tam něco chybí a byla jsem zmatena. Taky jsem našla dost "nečeských" výrazů a překlepů. Závěr sám o sobě mi přišel velmi uspěchaný a takový, jakoby do knihy ani nepatřil.

Ale i přesto mě kniha pobavila, minimálně v první polovině bylo mnoho vtipných hlášek a situací. Samotný příběh je zajímavým skloubením detektivky a fantasy odehrávající se v Londýně. Což je samo o sobě lákadlo.

S průměrným hodnocením 3* je kniha pro mě zklamáním (váhala jsem spíše nad 2*). Očekávala jsem z potenciálu příběhu a zpracování více. Opravdu mě kniha bohužel příliš neoslovila. Musím však uznat, že hlavní postava mi byla sympatická od začátku. Další díly mne tedy nelákají.

19.02.2016 3 z 5