L.Helena L.Helena komentáře u knih

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Veselé, smutné, zábavné, praštěné, pravdivé... Hodně dobré čtení.

06.02.2024 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Nedávno jsem poslouchala Couru, aniž bych věděla, že tato kniha jí předchází. Měla jsem obavy, zda mě bude bavit ji číst, stejně jako když jsem poslouchala zmíněnou audioknihu. No, obavy zmizely po pár stránkách. Líbilo se mi to, humor, nadsázka, lehká erotika, životní peripetie... prostě takové čtení pro zlepšení nálady. Co mně však opravdu vadilo, je absence uvozovek v přímé řeči. Kolikrát není poznat, zda jde pouze o myšlenku nebo o výrok řečený nahlas.
Už mám rozečteného Kolouška, tam už naštěstí uvozovky jsou.

05.02.2024 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Brutální, zdlouhavé...

04.02.2024 3 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Audiokniha
Hodně mě to bavilo. Netušila jsem, že vlastně začínám od prostředku. Asi si přečtu i předchozí a následující knihu.

04.02.2024 4 z 5

Doba chemlonová Doba chemlonová Jaromír Marek

Tož, taková výpověď o té době.
Čekala jsem nějaký ucelený příběh, ale je to spíš jen vyprávění spousty drobných zážitků, skoro jako zápisky z kroniky.

04.02.2024 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Zajímavá osobnost, zajímavé čtení.

18.01.2024 4 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Kouzelná knížka

08.01.2024 5 z 5

Náhradka Náhradka Barbora Postránecká

Téma knihy je mi hodně blízké jak profesně, tak i osobně. Měla jsem v úmyslu si jednotlivé příběhy dávkovat, aby mi nesplývaly, ale nakonec jsem knihu přečetla doslova na jeden zátah během jednoho dne. Oceňuji její rozmanitost, pravdivost, pozitivní přístup a v neposlední řadě také spoustu krásných fotografií. Děkuji autorkám a hlavně pak protagonistům, že se dokázali podělit o své zážitky a zkušenosti.

08.01.2024 5 z 5

Dlouhý okvětní plátek moře Dlouhý okvětní plátek moře Isabel Allende

Nelíbilo. Hodně zajímavý životní příběh, ale zpracovaný tak nezáživným způsobem, že jsem chtěla knihu několikrát odložit a nedočíst. Minimum přímé řeči, obšírné až otravné popisování širších souvislostí, přitom pasáže, které se týkají klíčových životních událostí hlavních postav, a posouvají tak celý příběh, jsou odbyté doslova pouze několika větami. Žádné emoce, jen strohé odvyprávění skutečnosti. Strhující román si opravdu představuji docela jinak.

06.01.2024 2 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

"Když chceš s někým žít, a ne sama, je to vždycky kompromis. A někdy hodně nepříjemnej. Akorát toho, co tě na tom vztahu těší, musí bejt trochu víc než toho, co tě sere" (str. 411)

Hartlovky mám přečteny všechny. Než jsem začala číst tuto, věděla jsem do čeho asi jdu, a přesně to jsem i dostala. Čtení mě bavilo a těším se na další autorovy knihy.

01.01.2024 4 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Kniha mě bavila, i když některé pasáže jsem brala již jako nadsázku. Ačkoli, kdo ví, nikdy jsem se naštěstí s tak bravurním manipulátorem v životě nesetkala. Na to, jak dobře byly popsány všechny ty události během uplynulých čtyř let, tak závěr mi přišel hodně odbytý, překotný, nedotažený.
Ale jinak hodnotím kladně a pro ty, kteří tohle nemusejí zažívat v reálu, určitě i odpočinkové čtení.

28.12.2023 4 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, dozvěděla jsem se spoustu nových informací o záchraně přeživších z Titaniku. Čekala jsem však, že mě čtení všech těch smutných událostí víc emocionálně zasáhne. Nevím, zda je to mnou, nebo zpracováním. Obvykle nad podobnými příběhy roním potoky slz. Tentokrát nic.

26.12.2023 4 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Bavila mě Gretchen a její sociopatická osobnost. Ale čekala jsem víc. Občas mně to přišlo docela nesrozumitelné, nevěděla jsem, jestli to teď má být nejasné, nebo jen nepozorně čtu a pravý význam je ukrytý mezi řádky... Celkově jsem si čtení moc neužila.
V lednu má vyjít pokračování, tak nevím... možná jen kvůli Gretchen si ho přečtu.

25.12.2023 3 z 5

Kam se poděla Kam se poděla Amber Garza

Jako jo, bylo docela zajímavé se dozvídat, kam a proč dcera zmizela, rozkrývat pozadí celé té události..., ale že by to bylo až nějak převelice napínavé, to teda říct nemůžu. 3,5*

25.12.2023 4 z 5

Hra o přežití Hra o přežití David Urban

(SPOILER) Moje první setkání s autorem. Poměrně slušná česká detektivka, i když tempo poněkud pozvolnější, konec oproti tomu docela rychlý.
Spoiler!!! Samotný závěr ovšem dělá z vyšetřovatelů doslova blbce. Hlavně někoho usvědčit za každou cenu...

19.12.2023 3 z 5

Dítě, které jsem neměla Dítě, které jsem neměla Kate Hewitt

Nevšední téma, které upoutá především čtenářky. Už to tady zaznělo v předešlých komentářích, obzvláště první půlka knihy hodně rozvleklá, nemohla jsem se pořádně začíst. Druhá půlka už víc čtivá, naplněná dějovými událostmi.

10.12.2023 3 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Audiokniha
Pěkné vyprávění, ale většinou ve mně vyvolávalo až sklíčenost a beznaděj.

30.11.2023 3 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Audiokniha
I když v první knize mi přišel příběh Míši o něco zajímavější, tak tady oceňuji především to, jak dokázala popsat, že i po "vyléčení" je to nadále vlastně již celoživotní boj, nejen její vlastní, ale i jejího okolí.
Velkým oživením vyprávění jsou pak příběhy ostatních souputníků.

25.11.2023 3 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Audiokniha
Vykreslení lásky otec - syn, syn - otec je moc pěkné. Ovšem na to, že je příběh určen pro děti, mi tam trochu pokulhává morální ponaučení.

25.11.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Audiokniha
Moc krásný příběh, skvěle vyprávěný...

23.11.2023 5 z 5