l.ennca l.ennca komentáře u knih

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Ze začátku se mi kniha líbila, ačkoliv mi chvíli trvalo, než jsem se do ní začetla. Průběh děje udržuje čtenáře v napětí, kdy se snažíte zorientovat, co se vlastně děje a o co tu jde. Občas se nešlo ubránit ani husí kůži, když si člověk představí, že je ve městě úplně sám a nikde nikdo. Závěr nebyl špatný, ale asi jsem čekala o něco více propracovanou zápletku a závěrečné vysvětlení některých situací.

31.10.2023 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Dobrá, čtivá kniha.

17.05.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Pro mě lepší než díl první...

26.11.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Od těchto knih jsem moc nečekala a svým způsobem jejich četbu i odkládala, dostala jsem se k nim náhodou, díky kamarádce. Mé pocity jsou rozporuplné - příběh není špatný, mohl by být zajímavý, kdyby byl více propracovaný a kdyby nebyla každá zápletka řešena sexem mezi hlavními postavami. Neříkám, že je to špatné, ale po určité době to začne jaksi nudit.

Hodně mi vadily stále se opakující výrazy "bejby, vnitřní bohyně" apod...dále také typický kýč - ona obyčejná, nezajímavá dívka - on velice přitažlivý a nechutně bohatý...Sexuální scény mi nepřišly nijak "nechutné" ani "pobuřující", naopak jsem byla lehce zklamaná, myslela jsem, že to bude opravdu "něco", když se kvůli tomu tak nadělalo, ale upřímně, nic moc..

Konec nedotažený a odfláknutý..

Upřímně, čtu teď druhý díl, který se mi zatím líbí víc ( možná asi proto, že je tam více záplatek a dovíme se také více o Christianově životě ), ačkoliv z recenzí vyplývá, že první díl je nej a pak série upadá...

Celkově dávám 4 hvězdy za fajn odpočinkové čtení...

02.11.2014 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

První díl mě zaujal více, možná to je tím, že druhý díl je s pár novými informacemi to samé, co díl první, akorát z pohledu druhého hlavního hrdiny.

02.11.2014 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Skvělá kniha, doporučuji!

19.10.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Odpočinkové čtení, které ale dokáže chytit za srdce.

18.10.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Výborně napsaná kniha! Naprosto mě dostala a zároveň mi rozšířila obzory! Doporučuji!

08.07.2014 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Při čtení první poloviny knihy jsem myslela, že ji budu muset odložit nedočtenou. O to více mě překvapila druhá polovina, z které jsem byla nadšená a napjatá, jak toto může skončit. Fajn oddechové čtení.

30.05.2014 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Skvělé čtení! Dávám pět hvězd, i když dle komentářů je autorčina druhá kniha "Než jsem tě poznala", kterou jsem ještě nečetla, lepší, mě se velice líbila i tato. Jedná se o odpočinkové čtení, přesto mě kniha bavila od začátku až do konce.

22.05.2014 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Knihu jsem přečetla během jednoho odpoledne, není špatná, ale čekala jsem více.

25.04.2014 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Kniha mě místy bavila, místy se neuvěřitelně vlekla. Hodnotím průměrem.

25.04.2014 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Skvělé dílo!

14.04.2014 5 z 5

Piercing Piercing Rjú Murakami

Nebylo to špatné, ale mě nějak více nezaujala, bohužel.

23.02.2014 3 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Dojemné dílo! Kniha mě velice zasáhla, víc není potřeba dodávat.

30.01.2014 5 z 5

Herák Herák Melvin Burgess

Nebyla špatná, ale knihy Memento nebo My děti ze stanice ZOO mě chytly více za srdce.

27.12.2013 3 z 5

Pro mě je ( narozdíl od některých hodnotících ) kniha napsána brilantním způsobem. Dokonale vykresluje problematiku mnohočetné poruchy osobnosti, obrovské utrpení Angely Lenzové i nás hlouběji seznámí se spíše odbornějšími tématy jako je právě např. fungování satanských sekt atd...Dle mého názoru má kniha za úkol jak seznámení čtenáře s danou problematikou, tak i "vyburcování" společnosti z lhostejnosti a popírání toho, že se skutečně něco takového děje. Kniha mi i po pár dnech od přečtení stále "leží" v hlavě a jen tak se z ní asi nedostane.

06.10.2013 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Výborná kniha.

02.10.2013 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ani nevím proč, ale od knihy jsem mnoho nečekala, nějak mě na první pohled nezaujala a v knihovně jsem ji vzala jen proto, že jsem spěchala. Jaké bylo mé překvapení, když mě kniha naprosto dostala. Skvělý, propracovaný příběh s POSELSTVÍM!! Nestává se, že jednu knihu čtu vícekrát, ale tato bude určitě výjimkou. Doporučuji.

10.08.2013 5 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Skvělé dílo, mě kniha zaujala.

01.08.2013 5 z 5