kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

YOUCAT - Příprava na biřmování YOUCAT - Příprava na biřmování Bernhard Meuser

Opravdu se mi knížka líbila. Myslím si, že obsáhla to podstatné a některé části byly skvěle vysvětleny s humorem. Několikrát jsem se během čtení zasmála. Doporučuji číst i úryvky z Bible, které jsou na kraji stránek. Krásně dovysvětlí, co chtěli autoři říci. Doporučuji k přečtení!

13.02.2024 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Kniha, ke které bych se nedostala, kdyby nebyla čtenářská výzva. Díky za ni! Velice milé čtení pro celou rodinu. Děti najdou pěkný dětský příběh a dospělým připomene, že důležité je to, co je očím skryto. Doporučuji k přečtení!

30.01.2024 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha se mi opravdu moc líbila. Skvělá dvojka Shustermanů nám ukázala velice dobře krutou realitu ve skvěle vystavěném příběhu. Příběh je vlastně taková tragikomedie. Naprosto odlišné charaktery osob, které by se v normálním světě nikdy nebavily. Pár situací mě opravdu dostalo a četla jsem další stránky s otevřenou pusou. Fascinovalo mě, jak skvěle byl příběh vyprávěn z tolika pohledů. Ocenila jsem, jak skvěle byla popsána stádia dehydratace u člověka. Mega moc by mě zajímalo, které části psal Neal, a které Jarrod. Nedokázala jsem to rozeznat. A asi nezapomenu, jak jsem se v některých chvílích cítila, když jsem u čtení této knihy pila sklenici vlažné vody. Knihu rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

19.01.2024 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Kniha se mi moc líbila. Mám moc ráda tuto spisovatelčinu volnou sérii. Příběh byl opět poutavý a plný překvapení. Rob s Meagan pro mě byli sympatičtí hlavní hrdinové. Sestra od Meagan mi připadala místy dost ujetá, ale až děsivě mi občas připomínala mou kamarádku. Příjemná oddechovka s hlubšími tématy na zamyšlení a problémy teenagerů, které se ve světě objevují. DOPORUČUJI k přečtení!

15.09.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha je moc dobře napsaná. Mornštajnová má svůj styl, který si drží, a který mám moc ráda. Co se týče děje, tak byl poutavě napsaný. K mému údivu mi ani nevadilo, že se děj tak rychle posouval o několik let dopředu. Co mě trochu zklamalo bylo, že na mě kniha neměla moc velký dopad. Čekala jsem, že mě to více dostane do kolen. Na druhou stranu jsem rok 1989 vůbec nezažila, a ještě dlouho trvalo, než jsem se narodila. Myslím si, že jinak bych knihu prožívala mnohem více. Kniha se mi přesto líbila, a proto ji DOPORUČUJI k přečtení!

07.09.2023 5 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Myslím si, že tato kniha má velký časová přesah. Zaujme člověka v jakémkoliv věku i v jiném století. Spousta hlubokých myšlenek. Knížku jsem četla dlouho, protože tam bylo hodně věcí, které jsem potřebovala postupně vstřebávat. Také jde o knížku, kterou určitě bude stát za to, přečíst si ji po čase znova. Věřím, že tam najdu jiné myšlenky, které jsem momentálně nepochytila. Lewis byl prostě borec. Rozhodně DOPORUČUJI k přečtení!

25.08.2023 5 z 5

KADAS MANA – Pět rozhovorů o Bohu mimo kostely KADAS MANA – Pět rozhovorů o Bohu mimo kostely kolektiv autorů

Kniha se mi moc líbila. 5 inspirativních lidí = 5 jiných příběhů. Některé příběhy se mě dotkly více jiné méně. Každý měl, však něco do sebe a rozhodně mě přinutily přemýšlet nad mými názory, postoji... Myslím si, že i při opětovném čtení budu objevovat nové myšlenky. Rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

21.05.2023 5 z 5

Carlo Acutis Carlo Acutis Camille W. de Prévaux

Velice hezky zpracovaný životopis Carla Acutise do komiksu. Přestože je tato knížka určena spíše dětem, i já jsem se dozvěděla nové věci o Carlu. Moc mě bavilo komiks číst. Carlo byl neuvěřitelný a velmi inspirativní člověk. Knihu rozhodně DOPORUČUJI k přečtení!!!

14.05.2023 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Komiks se mi moc líbil. Moc ráda je čtu. Baví mě si prohlížet obrázky a představovat si, jak je autor kreslil. Nečetla jsem Měsíční kroniky, což asi ubralo na kvalitě. Příběh mi připadal celkem trhaný, ale na to jsem u čtení komiksů zvyklá. Mají jinou přidanou hodnotu ,než je dokonale propracovaná dějová linka. Doporučuji k přečtení!

14.05.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Z knihy jsem nadšená! Moc se mi líbil celý příběh. Pohledy z dvou úplně jiných světů a velká škála postav mi připadala velmi poutavá. Nechyběly ani překvapení a scény, které mě chytly za srdíčko. Jenom si říkám, zda konec byl opravdu reálný. Ale z celkového pohledu proti němu nic nemám. Moc DOPORUČUJI k přečtení!

28.03.2023 5 z 5

Kvítky svatého Františka Kvítky svatého Františka neznámý - neuveden

Kniha je velice zdařile napsaná. Líbily se mi krátké příběhy o svatém Františkovi. Byl to opravdu člověk, který důvěřoval Bohu. Úplně mě nebavily některé příběhy o ostatních svatých, ale myslím si, že k dokreslení té doby a hlavně zdůraznění výjimečnosti Františkova řádu, byly důležité.

20.02.2023 4 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Musím uznat, že se do knihy člověk musí postupně začíst, aby ho pohltila. Popravdě mě příběh ze začátku nebavil. Četla jsem ho spíše z donucení. Když se Agnes vydala na cestu, tak mě příběh začínal vtahovat. Kniha má krásnou myšlenku a je velice plynule a pěkně napsaná. Ale nejsem úplně cílová skupina. Na předčítání pro děti za mě skvělá volba. :D

27.07.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Kniha se mi líbila. Musím uznat, že jsem se nic světoborného nedozvěděla, ale velice ráda jsem se vrátila zpět do příběhu Kroniky prachu. Mám ráda hlavní postavy a zbožňuji Thomase Reeda. Moc se mi líbily všechny 3 dodatkové příběhy. Měly svoje kouzlo a pěkně dokreslily okolnosti dějových linek. Pro milovníky Kroniky prachu rozhodně DOPORUČUJI!

22.07.2022 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Kniha měla pomalý začátek. Tím pádem mi trvalo se začíst. Potom to už šlo samo a stránky mi utíkaly před očima. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila a dokázala jsem se do nich vcítit. Líbilo se mi, jak se pomalinku poznávali a tím rostla i důvěra mezi nimi. Konec se mi líbil. Byl lehce idealistický, ale spisovatelka ho špetičku okořenila napětím. Doporučuji k přečtení!

22.07.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Tato kniha je skvělá. Jsem z ní moc nadšená. Spisovatelka opět vypráví děj velmi poutavě. Hltala jsem každé její slovo. Líbilo se mi, že tato kniha není závislá na té první, ale určitým způsobem dokresluje příběh předchozí knihy. Reva jsem si oblíbila. Přestože byl pro mě zprvu podivím. Jak se postupně odkrývaly jeho další stránky osobnosti, zamlouval se mi čím dál více. Nadchlo mě přátelství mezi Revem a Declanem. Každý by měl mít někoho o koho se může v těžkých chvílích opřít. :D

Jenom jsem si občas říkala, jestli tam už těch těžkých témat nedala spisovatelka příliš mnoho. To však mé nadšení z knihy nijak nemenší. Knihu ROZHODNĚ DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

16.06.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Z knihy jsem nadšená. Moc se mi líbí charakter postav a postupné odkrývání jejich minulosti během celého děje. Příběh mě několikrát překvapil a některá rozzuzlení jsem ani nepředpokládala. Úplnou třešničkou na dortu byl humor spisovatelky, který se tu a tam objevoval na stránkách knihy. Musím uznat, že věk postav, který spisovatelka několikrát v knize zmínila, nebyl úplně odpovídající. To jsem, však dokázala, díky skvělému ději, přehlédnout. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

10.06.2022 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Kniha ve mně zanechala protichůdné pocity. Nemůžu říct, že mě nebavila. Bylo v ní spousta nezodpovězených otázek, na které si musí čtenář odpovědět sám dle vlastního svědomí. Myslím si, že každá část měla něco do sebe. Jde vidět, že tuto knihu psal život. O to větší dojem na mě zanechala. Knihy podle pravdivého příběhu se nezapomínají. DOPORUČUJI k přečtení!

07.02.2022 4 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Kniha se mi moc líbila. První jsem si musela zvyknout na styl psaní spisovatele, ale potom jsem si stránky jenom užívala. Spisovatel nám nenásilnou a uvolněnou formou ukazuje odbornou pomoc na Haiti. Jeho sarkastické, ale trefné poznámky dodávají šťávu a tvář samotné knize. DOPORUČUJI k přečtení!!!

07.02.2022 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha mě moc nebavila. Četla jsem ji spíše z donucení. Styl psaní autora mě nezaujal. Připadalo mi, že spisovatel přecházel s jednoho tématu do druhého a skoky do minulosti na mě byly moc zmatené.

30.12.2021 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha se mi líbila. Byla nenáročně napsaná, a pokud se člověk prokousal úvodem, hezky plynula. Doporučuji k přečtení!

25.09.2021 4 z 5