květáček Online květáček komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Obecně vzato, pocit takový nijaký. Emoce taky ne. Prostě kniha která začíná být ke čtení až na 160 stránce měla šanci jenom kvůli popularitě. Ještěže jsem na ní byla zvědavá. Téma je těžké, zápletky nedotažené. Kdyby tak do té stošedesáté stránky bylo bývalo něco osvětleno dopředu, třeba otec, rodina Jakuba apod.
Napsáno čtivě, ale mohla být o třetinu kratší, jenže to by neutáhla ani paní Mornštajnová. Například strašně mi vadilo, že hlavní postava zůstala celou knihu bezejmenná, což taky dokazuje určitou vlastní odtažitost od tématu...takovou tu skrytou mezi řádky..a proto bych ji celkově zhodnotila asi jen na 70% ze sta.

22.07.2023 3 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Nádherný styl i začátek. Nevěřila jsem svým očím, že tak mladá holka bude takhle psát. V momentě kdy asi chtěla upozornit na to, že si nečteme báji ale jsme v realitě .. slova jako fejsbůk, Kaufland apod. mě vyloženě vadily. Způsob jak byly popsány prolínající se tradice a pověry s moderním světem a smýšlením mně nebyly sympatické a tak asi i proto jsem knihu pořádně nedočetla.

04.07.2023 2 z 5

Kamínek malovaný Kamínek malovaný Michaela Fišarová

Moc pěkně napsané, milé, nápadité i veselé vyprávění o putování kamínků. Strhující děj, který nelze opustit dokud se nedočte poslední stránka.

16.04.2023 5 z 5

Nejlepší přítel člověka je mol Nejlepší přítel člověka je mol Magda Jogheeová

Takové zbytečné čtení, už jsem chtěla vůbec nehodnotit, ale zas na druhou stranu, snaha byla :) Nevím proč byly fejetony vůbec vydány jako kniha. Hodí se tak do přílohy nedělních novin.

20.03.2023 1 z 5

Lenka Lenka Anna Fodorova

Paní Lenku Reinerovou jsem vždycky měla tak nějak přirozeně ráda, i když psala pouze v němčině. Naštěstí pro nás čtenáře, měla skvělou překladatelku O. Walló.
Její dcera Anna zde výstižným a poutavým způsobem popsala vztahy dvou žen, matky a dcery... a že to byly životní Osudy s velkým O asi netřeba dodávat. Líbí se mi způsob, jak o své mamince vypráví. Kdo má paní Lenku rád, doporučuji tuto útlou knížku k přečtení.

04.10.2021 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Četla jsem na doporučení, bohužel musím konstatovat, že úplně nedočetla. Styl psaní se mi nelíbil. Za jedno, jazyk je na mě až příliš pohádkový a navíc (za druhé), tak moc kopíruje jiné knihy na stejné téma.
Je mi to líto, protože jsem byla celá natěsena, že si po dlouhé době přečtu dobrý kus.

10.09.2021 1 z 5

Okna do pokoje Okna do pokoje Eva Tvrdá

Nově (pro mě) objevená spisovatelka. Nemám slov, skoro .. poetika, vzpomínky a život sám, ale před mnoha a mnoha lety. Jsem tak unešena, že jsem si ji koupila a pak ji možná daruji naší knihovně, ale spíš ne :) Dokoupila jsem si i další knížky: Dědictví, Třešňovou alej a Pandořinu skříňku.

17.04.2021 5 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Pan Kožík je bezesporu vynikající spisovatel, jeho román Největší z pierotů je toho opravdovým důkazem. Přes počáteční pocity, zvyknout si na styl a trošku jiný jazyk, než se dnes používá (napsáno v r. 1939), mohu směle doporučit, protože si prostě rychle a rádi zvyknete :-) a čtenářský zážitek se dostaví.

08.07.2020 5 z 5

Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti kolektiv autorů

Čtvrtá kniha pohádek byla pro mě První kniha pohádek od dětí a pro děti. Dostala se mi do ruky náhodou, každý večer před spaním jsem si ve svém již pokročilejším věku :)) s radostí jednu přečetla. Děti mají fantastické a neuvěřitelně skvělé nápady na "moderní pohádky", které vlastně tak trochu a krásně kopírují ty, co pamatuji ještě já. Zkuste a uvidíte! :-)

29.12.2019 5 z 5

Sto zázraků Sto zázraků Zuzana Růžičková

V podstatě souhlasím se vším, co napsala uživatelka Ronny, díky!
Kniha je sice beletrie, ale je podle skutečných událostí a je opravdu moc zajímavá, ale také velmi hořká a smutná. Také jsem poněkud tápala, když se pohybovala v oblasti hudby, nicméně to nic nemění na tom, že jsem vlastně byla ráda, že se roky (kapitoly), tak hodně střídají. Nezvládla bych vše číst tak, jak na sebe děj navazoval..
Zuzanu Růžičkovou jsem si oblíbila v době, o které se tu sice nezmiňuje, ale pro mě měla v tu dobu (1982-1988) zcela zásadní vliv. Pravidelně jsme s přáteli navštěvovali její koncerty u Sv. Jakuba v Praze.
Jsem velice ráda, že tato kniha u nás vyšla!!

06.08.2019 4 z 5

Moře potkalo oblohu Moře potkalo oblohu Eric Fan

Překrásné ilustrace, kraťoučký milý příběh. Kdo má rád, moře, velryby, lodě a také trochu steampunk :) tak se knížkou potěší, myslím také dospělé čtenáře a ne jen děti! :-)

21.05.2019 5 z 5

V překrásném měsíci máji ... : (Družina májová) V překrásném měsíci máji ... : (Družina májová) Miloš Pohorský

Výborně, Noční ptáku! Díky.

30.04.2019 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Jejda, to byl velký omyl :(

11.04.2019

Paní plukovníková Paní plukovníková Rosa Liksom (p)

Vysloveně mě nezaujala. Škoda. Téma dobré, ale to zpracování??

02.04.2019 1 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Lehce a čtivě napsáno. Slušná oddechovka, kde není moc jisté co je fakt a co ne, což je v podstatě jedno :) Špatnou náladu jsem po pár stránkách zažehnala, tak knížka plně splnila svůj účel.
Bohužel jsem ji již nedočetla, páč se ty humory nepravděpodobnosti stupňovaly a na můj vkus, až závratnou rychlostí. Nicméně jsem ráda, že už blogerku trochu znám a mohu vytipovati čtenáře, kteří se u ní rádi zasmějí.

29.12.2018 3 z 5

Příběhy Staré dámy Příběhy Staré dámy Tomáš Macek

Výborná kniha, velmi čtivá a místy i zábavná. Dá se číst jako román. Obsahuje příběhy slavných cyklistů a vznik nejslavnějšího závodu.

04.12.2018 5 z 5

Logopedické písničky Logopedické písničky Jana Havlíčková

Vynikající, milé a poučné. Děti knížku milují.

28.11.2018 5 z 5

Tara - Teriérka, která obeplula svět Tara - Teriérka, která obeplula svět Rosemary Forrester

Pěkný, pohodový cestopis. Pejsek byl osvěžením :)

25.10.2018 3 z 5

Fretky na ranči Fretky na ranči Richard David Bach

Milé, veselé i smutné i k zamyšlení vhodné. Prostě celý R. Bach.

25.10.2018 4 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Velmi dobré, trochu připomíná našeho Niedla. Přečteno jedním dechem, jak se tu říká...

18.10.2018 4 z 5