kvenez kvenez komentáře u knih

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Opravdu nevšedně napsaná kniha, která měla mou 100% pozornost asi tak do půlky, pak už mě to nekonečné čekání a veškeré možné překážky trochu přestaly bavit. Teď jsem zvědavá na filmové zpracování, jistě je to kniha, která stojí za přečtení a třeba v budoucnu ji opět ráda vytáhnu z poličky.

21.02.2015 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Jako vždy Betty nezklamala, vtipné, nevšední, břitké :)

21.02.2015 5 z 5

Anglie posledních Stuartovců 1658-1714 Anglie posledních Stuartovců 1658-1714 Martin Kovář

Náročná a občas matoucí, ale podrobně vykreslená éra.

22.01.2015 3 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Naprosto odlišné od zbývajících knih, ale závěr byl pro mě jistým upokojením duše.

18.01.2015 3 z 5

Napoleon Napoleon Paul Johnson

Čtivá a přehledná historie jednoho malého velikána.

15.01.2015 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Okouzlující příběh, který ve mně ještě dlouho bude dřímat.

14.01.2015 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem tuto knihu nepřečetla. Samotný svět autistů je velmi zajímavý a autor ho zde naprosto dokonale popsal.

03.01.2015 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Stále jsem k Charlesovi nenašla cestu, třeba v pozdějším věku..

03.01.2015 2 z 5

Žhář Žhář Egon Hostovský

Krásná čeština, napínavý příběh a něco absolutně jiného ..:)

08.12.2014 5 z 5

Žhář Žhář Egon Hostovský

Krásná čeština, napínavý příběh a něco absolutně jiného ..:)

08.12.2014 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Jako průvodkyně na zámku jsem tu knihu doslova zhltla. Sama věřím na nějaké ty zámecké duchy, takže mě nic nepřekvapilo ani nezklamalo. Humor Evžena mě vážně baví a jen tak se ho asi nenabažím. Za mě další pecka, u které jsem se posmála a zavzpomínala na letní provádění na zámku.

21.11.2014 5 z 5

Rodinné dědictví Rodinné dědictví Ruth Bondyová

Mile napsaná kniha o původ židovských jmen nejen pro studenty, ale i nadšence. Kniha popsala ta nejhlavnější jména srozumitelně i pro největšího laika.

19.11.2014 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Mrazivá upřímnost této knihy snad nikomu nedá zapomenout. Výborný příběh založený na skutečných osudech, doplněn o magickou sílu knih.

17.11.2014 5 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Výborný příběh, který mě naprosto strhnul. Skvělé popisy pocitů z Československa.

09.11.2014 5 z 5

Nadvláda Nadvláda Christopher John Sansom

Vskutku zajímavá teorie o tom, co by kdyby...
I když trochu náročnější k četbě, přesto stálo za to :)

08.11.2014 4 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Do duše promlouvající kniha a jako vždy s nevšedním příběhem.

14.10.2014 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Stále jsem čekala na vrchol, který tedy přišel až v posledních stránkách a nebyl tak naplňující, jak jsem očekávala. Zajímavý náměť, ale nenadchlo mě jeho zpracování.

12.10.2014 3 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Jedna z nejnapínavějších knih, které jsem za poslední dobu četla. Výborný příběh, skvělá zápletka. Přečteno jedním dechem.

05.10.2014 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Nezklamalo, příběh je prostě fascinující a s doplněním fotografií nemá konkurenci !

03.10.2014 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Klasika, která nezklamala :)

29.09.2014 5 z 5