kvapsv kvapsv komentáře u knih

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Od této knihy jsem čekala něco docela jiného..
Čekala jsem vyprávění o lásce. Takové té, která se dnes už málo vidí..té upřímné, opravdové, věrné ,laskavé, jedinečné, plné citů, vášně a taky smíchu.
Svým způsobem přesně o tom kniha byla, ale střeštěnost hlavní hrdinky to tak trošku posouvala na jinou úroveň. Kniha se tím pádem ubírala jiným směrem..né špatným, jen tím, kterým jsem nečekala.
Zkrátka šlo o docela jinou knihu, než jsem čekala, že začnu číst. To však neznamená, že je špatná..naopak, je to zase něco úplně jiného, co stojí za to si přečíst.

Smysl slova "ozobávání" v podání hlavní hrdinky jsem si zamilovala. Přesné, výstižné, krásné!

26.06.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mi vzala dech..
Dobu hodnotit netřeba, že byla zlá je bezpochyb. Kniha mě však místy nutila přemýšlet o takových věcech, o kterých jsem přemýšlela snad jen u knihy/série Měděný jezdec. Jestli tedy vůbec..
Nedovedu si představit prožít něco takového, asi nejsem tak empatická. Spíš si však ani nechci připustit, že něco takového se opravdu dělo. Ztrácet své blízké bylo tehdy na denním pořádku. O vlastní život se člověk mnohdy bojí mnohem méně než o životy těch, které tolik miluje..

Přála bych této knize, aby se dostala do povinné literatury a stala se dílem, o kterém se bude učit ve školách. Ta kniha na to totiž opravdu má..

25.04.2018 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Kniha byla jiná, než jsem čekala.
Chris byl jiný, než jsem čekala.
Neříkám horší, neříkám lepší..prostě jiný.
Chvilkami mě překvapovala otevřenost Chrise i jeho manželky, která pár stránek do knihy také přispěla. Ve filmové verzi (viděla jsem ještě před čtením knihy), mi Chris přišel jako nesmírně citlivý, spravedlivý, spolehlivý, milující a přátelský muž. Neříkám že takový nebyl, ale působilo to na mě tak, že takový byl především a hlavně ke své vlasti..nikoli ke své rodině.
Možná tedy nejsem ke knize spravedlivá, když jí dávám "jen" 3 hvězdičky. Možná mě ovlivňují moje životní hodnoty a jen mu nedokážu správně porozumět. Některé jeho názory se mi však líbili..

Ale jak Chris v knize mimo jiné také napsal..zodpovídat za svoje činy, se bude tam nahoře. Já bych nechtěla, ani bych si nedovolila soudit život jiného člověka. Pouze píši, jaký pocit Chrisovi řádky vyvolali ve mě.

PS: Na knize jde poznat, že Chris není žádný velký spisovatel, ale především voják. Nicméně se kniha čte dobře a je zajímavé, podívat se na válku a vše co k tomu patří očima člověka, ktarý se s ní setkal tváří v tvář.

12.09.2016 3 z 5

Sama sobě šéfem Sama sobě šéfem Alexandra John

Jsem teprve na straně 101, nicméně určitý názor na knihu již mám. Kniha za Vás určitě nezačne podnikat, nevymyslí Vám know-how, nezaručí Vám úspěšný business, ale.. Dá Vám pár zatraceně dobrých rad do začátku, ukáže Vám, že je za čím jít a dá Vám naději, že i Vy to zvládnete. Díky této knize mám chuť číst mnohem více knih o úspěšných lidech, osobním rozvoji, myšlení a businessu jako takovém. Takže ačkoli knihu nemám dočtenou ani zdaleka, doporučuji VŠEM nejen ženám, které mají touhu a chuť začít podnikat na své triko.

06.01.2016 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Silný příběh..i takový umí osud být. Po dlouhé době jsem přečetla nějakou tu klasiku a ta mě zase přesvědčila o tom, že klasiky stojí za to číst! :)

02.10.2014 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je to už delší dobu, co jsem tuto knihu měla číst k maturitě. Nečetla jsem ji, ale stáhla si ji jako načtenou knihu a poslouchala. A určitě jsem udělala dobře, protože kniha je způsobem psaní chvilkami dost těžko pochopitelná a bylo jednodušší lehnout si, zavřít oči a poslouchat..vychutnávat si to.

A vlastně ani nebyla tak špatná..je to prostě taková ta klasika. Je tak krátká, že se do ní snad brzo ještě jednou pustím, ale tentokrát už opravdu vezmu do ruky tu papírovou formu a začtu se. :) Každý by si ji měl přečíst..byť jen jednou, ale měl by. Vždyť se o ní učí děti již někdy v 5. - 6. třídě ZŠ. :)

27.08.2014 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Jako u spousty jiných knih (popřípadě sérií) jsem měla pocit, že je tato kniha (zbytečně) moc rozvleklá. Měla jsem pocit, že kdyby tam nebyly některé scény, vůbec nic by to nezměnilo na smyslu celé série. Nicméně 99% takovým rozvleklým knihám to jen ubližuje. Autor se do toho zbytečně zamotá a plácá a plácá a knize to ubere strašně moc z konečného dojmu. Tahle kniha patří však do toho 1%, kdy autor sice něco protahuje, ale dává to dokonalý smysl, krásně se to čte a člověka to nepustí. :)

Úžasný závěrečný díl série!

PS: Už se nemůžu dočkat pokračování filmového zpracování. :)

25.08.2014 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Páni! Nevím co říct..ta kniha je tááák jiná než všechny, které jsem doposud přečetla. Závidím Amy a Rogerovi cestu napříč Amerikou. Snad si i já tenhle sen budu moct jednou splnit.

Hltala jsem stránky této knihy a ještě teď po dočtení jsem hladová po dalších. Kniha Vás zavede do takových koutů Ameriky o kterých nemáme ani tušení.

PS: Trošku jsem si přála, aby Amy byla s Lucienem. Alespoň na chvilku..věděla jsem, že je to nepravděpodobné, ale prostě se mi ta myšlenka líbila. :)

PPS: Víc takových fast foodu a dinerů jako je v knize, tady u nás. :) A taky chci ochutnat pravý HOT BROWN!

12.08.2014 5 z 5

Steve Jobs komiks Steve Jobs komiks neznámý - neuveden

Osekaný životopis jednoho z největších mužů Ameriky - troufám si říct všech dob! A že byl EXCELENTNÍ! Tento krátký komiks mě přesvědčil o tom, co už delší dobu vím..musím si přečíst více knih o tomto muži. Jeho chytrost, bystrost a charakter mě snad nikdy nepřestanou udivovat.

08.08.2014 5 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Marně jsem v knize hledala takový vulgarismus a obscénnosti jaké v knize měli podle mnohých recenzí být. Ono u někoho stačí v knize použít jedno sprosté slovo a už je to podle něj vulgární. Druhého zase nerozházejí ani postelové scény typu jako byly v této knize. Já tedy asi patřím k té druhé skupině lidí.

Když knihu vezmu jako celek, neřekla bych, že to byl průměr. Já bych ji zařadila asi malinko víš. Kniha byla pro mě poměrně chytlavá a styl psaní Spencera mi docela sednul. Určitě bych ještě sáhla po nějaké jeho knize, ale v češtině pokud je mi dobře známo je tahle jediná.

Abych to shrnula: Kniha měla zajímavý námět. Jen mi chvilkami přišlo, že je spoustu věcí nepravděpodobných. Myslím si, že spoustu věcí by v životě bylo jinak, ale třeba taky ne..třeba život právě takový je a já to jen nedokážu správně posoudit, protože jsem mladá a "neošlehaná" životem. Ona hlavně celá situace řešená v knize je dost nestandardní..s takovou by se asi ani moc lidí skutečně nesetkalo.

Ačkoli jsem této knize dala 3* (nevím proč, prostě vnitřní pocit), patří pro mě mezi ty silnější. Ty, které ve Vás vyvolají otázky a aspoň chvíli po Vás žádají se nad nimi zamyslet. Škoda, že lidé tuto knihu až přehnaně spojují s filmem (já ho ještě neviděla - prý je to prostě love story), protože si myslím, že má v sobě nejen myšlenku NEKONEČNÉ LÁSKY mezi hlavními hrdiny, ale mnohem mnohem víc!

UPDATE
Tak už jsem se podívala i na film (z roku 2014) a musím uznat, že je opravdu hodně jiný. Stejné má spíš úplně nepatrné detaily, ale byl moc pěkný a romantický. Vzhledem k tomu, že bych knihu zařadila do jiného žánru než film, nemůžu říct co se mi líbilo víc. Nicméně film byl pro mě asi po dějové stránce poutavější.

08.08.2014 3 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Musím se přiklonit k názoru, že tento díl byl smutný, ale zase ne srdcervoucí. Tak nějak se dal podobný konec plný rozhodování čekat.. Nebyl to špatný díl a celkově to nebyla vůbec špatná série, ale ani mi nevyrazila dech. :) Takové milé počteníčko.. Četlo se to rychle, obálky celkem pěkné - prostě fajn oddechovka.

Plná cena co jsem tak našla byla 179 korun za jeden díl..což bych upřímně za tyto knihy nedala. Jak už jsem napsala..ne že by byly tak špatné, ale na mém seznamu knih k zakoupení jsou anotací pro mě rozhodně zajímavější knihy. Sérii jsem celou koupila v LK za 39 korun jeden díl..a co jsem se tak dívala pořád je mají. Takže kdo by knihy chtěl utíkejte pro ně.. ;)

24.07.2014 3 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Stejně jako u prvního dílu jsem nechtěla dát 5*, protože je kniha taková jednodušší..ačkoli je děj trochu víc zapeklitý než v prvním dílu. Možná to bude tím, že jsem si zvykla za poslední dobu na náročnější knihy a "oddechovky" jsem nechala ležet stranou. Nicméně tato kniha si 5* zaslouží. Je napsána čtivě, zábavně, pořád se něco děje a námět je vymyšlený moc hezky. :)

20.07.2014 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Kniha mě velice mile překvapila, protože jsem nečekala, že bude až tak zábavná a nutit mě nepřestávat číst. Dala bych 5*, ale ačkoli chápu, že je to taková "oddechová" kniha, postrádala jsem alespoň nějaké hlubší myšlenky. Nicméně se těším na další díl ze série a knihu jako "oddechovku" můžu jen a jen doporučit. :)

PS: Jak tak čtu komentáře asi jsem nebyla jediná, kdo měl ze začátku trochu problém se stylem psaní.

17.07.2014 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Po Rudé jako rubín výborné pokračování! Mnohé série podle mne druhým dílem zklamou..což není případ Modré jako safír. :) V týdnu mi přijde 3 díl a už se nemůžu dočkat jak příběh dopadne. :)

13.07.2014 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Knihou se koušu už od Vánoc a teprve včera jsem ji dočetla..navíc tak trochu s donucením, protože rozečtené knihy nikdy neodkládám. Jednu hvězdičku jsem dala spíše z lítosti..Hugh Laurie by měl spíše zůstat u hraní, protože to mu jde určitě mnohem lépe než psaní. Nicméně nepopírám, že se mi kniha nemusela líbit třeba i proto, že detektivky nečtu. Čekala jsem, že alespoň konec knihy překvapí..bohužel se tak nestalo.

PS: knize nemohu odepřít, že některé pasáže byly vtipné a přirovnání velmi trefná! :)

13.07.2014 1 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Když jsem knihu dočetla a zavřela, nemohla jsem uvěřit, že je konec..tedy prvního dílu. Páni jak tohle se mnou zacloumalo.. Kniha způsobila přesně to co měla..vydala jsem se do knihkupectví koupit si druhý díl. Snažím se moct nečíst YA knihy (přijdou mi někdy až moc jednoduché a tak je raději čtu jen když potřebuji nějakou "oddechovku"), ale tahle za přečtení opravdu stála. Řekla bych, že vede žebříček "časocestovacích" knih, které v dnešní době vycházejí u různých nakladatelství a to nejen u mě, ale i u spousty ostatních čtenářů.

Film byl také moc povedený a už se těším na jeho pokračování. :)

11.07.2014 5 z 5

Kacíř a čarodějka Kacíř a čarodějka Philippa Gregory

Musím říct, že jsem se knihou kousala opravdu hooodně dlouho. Autorka mě prostě nedokázala opravdu vtáhnout do děje.. Občas tam byly zábavnější pasáže, ale rozhodně to na více jak 2 hvězdičky nestačí.

Nikdy neříkej nikdy - takže nevím zda si koupím pokračování (pokud tedy u nás vyjde). Zatím si spíš myslím, že raději utratím peníze za zábavnější knížky a i tahle časem poputuje k někomu jinému.

Opravdu asi jediná věc, která mě na knize překvapila bylo to, že na posledních asi 100 stránkách se rozvinul úplně jiný příběh. A možná i ten si vysloužil právě tu 2 hvězdičku.

09.07.2014 2 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Asi jsem tak trochu knižní barbar, protože jsem tuto knihu četla až někdy začátkem tohoto roku (a to zatím jen první díl, ale na další se chystám brzy!). Kniha mě uchvátila, protože byla opravdu skvěle napsaná - zábavná a čtivá. Byla to jedna z těch, které nemůžete odložit.. Moc jsem si i díky ní dystopické knihy oblíbila.

Už moc se těším na další díly..schválně jsem se ani nepodívala na film..tedy druhý díl. Mám ráda, když čtu knihy o kterých vím opravdu málo.. jen zhruba co to je za knihu. :)

04.07.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

To, že knihu musím mít, jsem zjistila ihned po skončení filmu Hvězdy nám nepřály. Taky jsem si ji okamžitě šla koupit do knihkupectví. Na knihu jsem nekladla vysoké nároky..říkala jsem si - autorova prvotina a pak tu byly recenze co říkaly, že kniha je to dobrá, ale Hvězdy jsou hvězdy.. CHYBA!

A teď mě ukousněte kdo chcete, ale Aljaška jsou moje Hvězdy! Ať už je to tím, že tuto knihu jsem četla až po knize Hvězdy nám nepřáli a nebo čímkoli jiným..prostě takový pocit z toho mám. O Hvězdách se mluvilo jako o absolutním bestselleru a možná i proto ačkoli mě nadchly mě nedokázali dostat tolik jako se to povedlo právě Aljašce od které jsem žádná vysoká očekávání neměla..

Miluju "Greenovky" a nemůžu se dočkat další..ačkoli moje angličtina není nějak zvlášť úžasná už mě i napadlo koupit si některou z jeho dalších knih v originále. Tak uvidíme.. :)

Ať už jste četli knihu Hvězdy nám nepřály nebo ne..dejte šanci i knize Hledání Aljašky a věřte, že Vás kniha překvapí.

03.07.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tak se mi konečně také poštěstilo a já si knihu mohla přečíst. :) Musím říct, že se mi vryla pod kůži..od té chvíle co jsem knihu dočetla jsem si pomyslela: "Teď už potřebuji přečíst vše z pera Johna Greena." U čtení jsem se nenudila ani chviličku a knihu jsem měla přečtenou během pár dnů.

Smutný a silný příběh plný něčeho zvláštního co nedokážu přesně definovat. Knih s podobnou tématikou je napsáno takové množství..přesto mi tato kniha přijde svým nápadem tak jedinečná.

Filmové zpracování je taktéž báječné.. :)

03.07.2014 5 z 5