kusma kusma komentáře u knih

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Opět pobavilo. Těším se na třetí díl.

05.04.2024 4 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Takové romány mi prostě sedí. Super vypravěčka, popis života od dětství, žádné hluché místo. Výborně napsáno, četlo se samo. Určitě doporučuji.

01.04.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Začátek knihy byl výborný, pak mě styl vyprávění a celkově děj spíš znechucoval a těšila jsem se až první část skončí. Druhé dvě části se mi ale líbily, možná mohly dostat víc prostoru. Celkově kniha dost temná a depresivní.

23.03.2024 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Povedený díl. Vyhovuje mi tato trojice hrdinů, příběh byl napínavý a rychle ubíhal. Jen by to chtělo méně diskuzí s koňmi, ale to autorovi odpouštím. Zatím mě tato série knih baví.

17.03.2024 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Zatím druhá nejlepší kniha této série (po Sestře ve stínu). Hodně se mi líbila linka z minulosti, tam bych klidně byla i déle. Současnost byla taky hezká, až na ten zavěr, tam už to bylo trošku utažené za vlasy. Ale celkově moc pěkné. Jsem zvědavá na další sestru, mohlo by to mít jiný náboj než dosud.

08.03.2024 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Nenáročná kniha. Byla tam i trocha napětí, ale zase ne tolik, abych ji nemohla odložit. Trochu se mi tu pletla jména, což se mi u knih často nestává, tak nevím, čim to bylo. Každopádně, děj a námět zajímavý, přišly i momenty překvapení, za mne příjemný průměr.

23.02.2024 3 z 5

Nepřestanu tě milovat Nepřestanu tě milovat Robert Munsch

Krátká knížka a přitom tak laskavá a dojemná. Pro všechny milující rodiče a jejich milované/milující děti.

22.02.2024 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Krásná kniha. Zejména mě pohltila první část. Druhá, ač byla taky silná, mi přišla trochu jak z rychlíku. Oproti podrobné první zde byly velké časové skoky, což je škoda. Mohly z toho být dvě pěkné knihy. Přesto hodnotím vysoko.

16.02.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

No nevím, za mne jedno velké utrpení. Jako bych četla hodně špatné Stopy hrůzy. Moje první kniha od tohoto autora a do další se nepustím. Knihu jsem dočetla rychločtením a přeskakovala. Nelíbil se mi styl psaní, zápletka ani vyřešení. Bohužel za sebe nedoporučuji.

02.02.2024 1 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Vydržela jsem to do 1.dopisu. A to se už dál nedalo. Nezáživné a bez šťávy. Ale hodně naivní a romantické duše si to asi užijí. Nedočteno a nehodnotím.

Jinak, krásná obálka.

25.01.2024

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Hodně zajímavá kniha, z které bude mít jistě každý jiný pocit dle toho, na jakou stranu se přikloní. Trochu mě mrzí, že jsem měla pocit, že i autorka má své favority, ač se to jistě snažila potlačiť. Ale možná si to jen namlouvám. Zajímavé postavy, těžká témata, kde je hodně poražených. Začátek pomalý, no a konec...tam bych si přála dozvědět víc. Určitě kniha k zamyšlení. Bohužel chybí i trochu pohled mužů- otců.
A ještě doporučuji nečíst anotaci, prozrazuje docela zásadní věc....

20.01.2024 5 z 5

Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Garth Stein

Čekala jsem něco jiného, víc vtipného. Byl to ale smutný přiběh vyprávěný přechytralým psem. Chybělo mi tam víc toho psa, byl to spíš lidský vypravěč v psím těle. Za mne průměrná kniha, která mě příliš neoslovila. Příběh by byl možná zajímavější, kdyby ho vyprávěli lidské postavy, některé jejich postoje by mě docela zajímaly.

09.01.2024 3 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Zajímavý životní příběh. Bylo zde mnoho informací o životě v Keni, o jejím osidlování britskými občany a o snaze pomáhat slonům a bojovat proti pytlákům. Některé pasáže ale byly opravdu zdlouhavé, tak jsem trochu přeskakovala. Přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla.

31.12.2023 3 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Mě to teda pobavilo. Moc ráda bych si přečetla další příběhy tohoto stádečka. Za mne super vánoční jednohubka.

10.12.2023 5 z 5

Kryon 5 - Cesta domů Kryon 5 - Cesta domů Carroll Lee - Kryon

Nevím, jak knihu hodnotit. Něco mě oslovilo, něco rozčilovalo, občas jsem žasla, jindy se nudila. Poselství knihy asi každý pojme jinak, záleží, kde se zrovna nachází. Budu o ní přemýšlet a nebudu hodnotit hvězdičkami.

02.12.2023

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Zajímavě pojatý styl vyprávění. Krátké a výstižné kapitoly, které umí říct víc než leckterý román. Smutek a zvláštní atmosféra z toho sálá, přesto bych ale dala přednost klasickému vyprávění. Ráda si od autorky přečtu další knihu.

22.11.2023 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Hodně povedená knížka. Od začátku napínavá a ač by člověk řekl, že je to vlastně úplně jasné, co se stalo, autorka si s námi pohrává, že nic není jisté. Jsou tu i výborně popsané postavy, úplně jsem ty jejich reakce viděla, krásně uvěřitelné. Kniha se mi moc líbila.

17.11.2023 5 z 5

Ve škole i za školou Ve škole i za školou * antologie

Moc pěkné povídky. Vděčné školni téma, příjemně zpracované českými autory. Já byla spokojená. Nejvíc se mi líbily: Učitelka, Svatozář a Nedokončená skica.

13.11.2023 4 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Knížku jsem si přečetla díky filmu, ktery se mi kupodivu líbil, hlavně díky skvěle zvolenému herci v hlavní roli (JJ Feild). A to mi knihu asi i pokazilo, protože mi nepřišla tak vtipná, ani tam nebyla k uvěření chemie mezi postavami... hvězdičku jsem přidala za to, že díky tomu vznikl onen film. Jinak to byla spíš podprůměrná hodně oddychová knížka.

09.11.2023 3 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Čtivá a zajímavá kniha, která dodá, co od ní čtenář čeká. Já si tedy nevšimla, že je to první část série, tak vše nebylo bohužel prozrazeno. Ale což, ráda si tedy přečtu další díl. Autorův styl mi sedí.

05.11.2023 4 z 5