kuska kuska komentáře u knih

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Tato kniha za mě asi nejhorší, vlastně nic zajímavého se tam vůbec nestalo, akorát mě navnadila si přečíst znovu Lukova :)

13.04.2023 2 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Myslela jsem, že Švýcarsko a Dánsko nic nepřekoná, ale Irsko stálo opravdu za to. Je pravda, že ani jedna kniha není žádný klenot světové literatury, ale jako odpočinkové čtení stojí za to. Není to úplně přeslazené a ani vyloženě nereálné, jak občas tyto knihy bývají a to se cení.

15.04.2022

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Patřím do fanklubu této autorky. Vlastně ani nevím proč, ale vždy se na její knihy těším. Autorka píše jednoduché děje, bez nějakých šílených zvratů. Člověk vždy ví jak to dopadne, ale přesto se neumí od knihy odtrhnout, totéž platilo o této knize. Hlavní hrdinové mi nevadily, trošku mě štval ten rychlý konec, kdy jsem nechtěla aby kniha tak rychle skončila... mohlo to být více podrobnější a vůbec by mi nevadilo kdyby ten konec měl menší spád. A popravdě ty její epilogy nesnáším, protože vždy chci víc a to nejlépe druhý díl.

17.05.2021 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Čekala jsem knihu typu: "Rozešla se se svým přítelem, přestěhovala se do své domoviny, založila pekárnu, zamilovala se do svého prince a žili spolu šťastně až do smrti". Jaké překvapení, že tomu tak nebylo. Krásné počtení z malebné krajiny Švédska. Nejprve jsem byla trošku zmatená jmény a celkovou rodinou linií a postavami napříč různými generacemi. Retrospektivní dějová linka byla příjemné překvapení, které mě bavilo snad o trošičku víc než hlavní dějová linka, která mi přišla tak trošku předvídatelná a pro mě ne tak zajímavá,, ale celkově hodnotím knihu velmi pozitivně, přehlédnu-li milostný vztah v rodině což asi není to pravé ořechové, jestli budou další díly, tak nechci poznat co udělala genetika s další generací :-D.

26.03.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha byla skvělá, dobře se četla, bavila mě až na ten konec, ale ten nemůže výrazně změnit můj názor na knihu. Pro volné chvíle, kdy se chcete odreagovat doporučuju.

12.03.2021

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Bylo to krásné, sladké, dobře se to četlo, ale zkrátka knihy, které napsala s Elle mají pro mě větší říz. Přesto nemůžu říct že by mě tato kniha nebavila. Je to prostě úroveň na kterou jsme od Sariny Bowen zvyklí a hlavně figuruje tam hokej a to je top.

06.03.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tak tuhle sérii mám přečtenou už hodně dávno a vůbec by mě nenapadlo, že podle ní bude někdy natočen seriál, až tady na databázi jsem zjistila že knihy začínají nabírat na oblíbenosti a říkala jsem si proč? no a tak nějak jsem zjistila, že to je kvůli seriálu, i když tomu stále nemůžu uvěřit. Vždycky mě tak nějak zamrzí, že knihy nemůžou být oblíbené prostě proto, že jsou to knihy, ale musí je pořádně proslavit až film nebo seriál. Při tom tady tyto knihy jsou víc než dobré ve svém žánru. Je tady vše co má správná harlekýnka mít. Vždycky když čtu tento žánr tak mě strašně baví intriky a podlézání smetánky a čekám kdo co za skandál udělá. U čtení těchto knih si vždycky ráda odpočinu a odreaguju, což je asi účel toho žánru.

27.01.2021

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Měla jsem chuť na upíry, proto jsem se pustila do této série a musím říct, že jsem příjemně překvapená. Taková klasická upírská fantasy a musím dokonce říct že mě ani hlavní hrdinka neštve a to už je co říct, jinak ostatní postavy mi celkem sedí. Děj tak nějak odsýpal. Jo, jsem spokojená.

26.10.2020 4 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Tato kniha se mi úplně hodila do nálady. Byl to krásný zážitek strávený v Nepálu. Tato kniha Vás donutí se zamyslet nad dnešní uspěchanou dobou, pohladí Vás po duši a přivede Vám klid a touhu dát se do nových dobrodružství. Jsem z ní úplně nadšená. Krásný design knížky, dobře čitelný obsah o horách, krajině, kultuře, lidech opepřený o náboženství a filozofii. Krásné fotografie. Co víc si přát, snad jen více takových knížek. Velká pochvala autorovi.

22.10.2020 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Tak jako jsem Nolana milovala již od předešlého dílu, tak jsem Everly nesnášela, zkrátka nemůžu si pomoct ale tato osoba mi byla krajně nesympatická, řekla bych až protivná. Odběhnu-li ale od osobních sympatii a antipatií tento díl se mi zdál nejslabší, i když budu asi jedná z mála s tímto názorem. Děj byl strašně táhly a moc to neodsýpalo. Knihu jsme přečetla snad jen kvůli Nolanovi a Blakeovi, což byli mí oblíbenci v tomto díle.

15.10.2020

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Myslela jsem, že přečtením této knihy narazím na pořádnou fantasy knížkou s tématem ne tak profláknutým, jako jsou čarodějnice, ale spíš mě to připadalo že čtu červenou knihovnu pro náctileté. Nemám nic proti tomu žánru, sama si ho někdy přečtu, ale když mám chuť na fantasy tak chci číst fantasy. Zkrátka pro mě zklamání. 3/4 knihy se vlastně nic neděje a poslední třetina nezachrání celou knihu. Prostě proti gustu žádný dišputát.

27.07.2020 3 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Musím se přidat k názoru tady většiny s tím, že druhý díl je lepší než první, i když je kniha psaná asi pro mladší generaci a k tomu strašně podobná stmívání, tak jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Pořád tam bylo to něco, co potřebovalo rozlousknout a nutilo mě číst dále. Nebudu hodnotit chování hlavních hrdinů, protože jak už jsem psala je to pro mladší generaci, a přesto že jejich chování bylo místy strašné, do toho příběhu mi to tak nějak asi pasovalo.

17.06.2020 4 z 5

My My Elle Kennedy

Tak to bylo slaďoučké počteníčko. Fakt to bylo něco co jsem zrovna potřebovala. Jednoduché, kde nechyběl humor, ale také strasti běžného života. Je super, že tahle série je propletená s WAGSkami, jen doufám že těmto jménům ještě neodzvonilo a bude třeba další série, která bude souviset s osudy těchto lidí. No a hlavně jedná se o hokej, což je asi úplně na tom to nejlepší...

25.02.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

juuu, to byla taková krásná pohádka. Nic náročného nebo překombinovaného, prostě lehká osvěžující romantika přenesena do minulosti. Krásně vykreslený charakter hlavních hrdinů, prostě mi to sedlo do nálady.

19.01.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tak to je neskutečný příběh, chci jen upozornit, že tento komentář se netýká knihy nýbrž celého příběhu. Za prvé bylo osvěžující, že tam nehrála žádnou roli láska a že autorka se vyvarovala milostným trojúhelníkům. Líbilo se mi že tyto knihy neukáží své tajemství hned, že s přibývajícími otázkami roste touha číst dál. Je pravda, že místy mě štvalo, že vlastně nic nevím (i když jsem to možná nevěděla jen já, třeba ostatní čtenáři to věděli hned) a jakmile jedna záhada byla objasněna přišla další, ne-li hned několik... a vlastně ani nemám tušení jak se bude děj odvíjet dále, já chci další díl... Jen co mi tam krapet nesedělo byl věk hlavní hrdinky a její vyvinutý rozum, ale to se dá lehce přehlédnout.

19.09.2019 5 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Dle komentářů jsem měla opravdu strach si knihu přečíst, ale po přečtení musím říct, že to až tak hrozné nebylo. Je pravda, že s erotikou to nemělo vůbec nic společného a kdybyste v knize hledali složité dějové linky a zvraty taky to v ní nenajdete, ale na druhou stranu jsem chtěla vědět jak to skončí a ani jsem se do čtení nemusela nutit. Prostě jednoduché letní čtení. Jen z čeho jsem byla zklamaná byl konec asi jsem čekala ten klasický happyend.

03.09.2019 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Netřeba slov, kdo chce si přečíst tak si přečte, kdo ne tak nechá ležet. Těžké hodnotit, řekla bych jen co se týče stylu jednoduše napsané z pohledu kluka, žádná těžká literatura. Téma hodnotit nebudu, jak už jsem psala kdo chce si přečíst, tak si přečte...

09.06.2019 5 z 5

Obsidián - Nie sú ako my... Obsidián - Nie sú ako my... Jennifer L. Armentrout

Fantasy romantika podobná Stmívání, proč ne. Kniha mě bavila, hlavní byli hrdinové sympatičtí. Dostatek akce i romantického jiskření. Prostě klidné nenáročné čtení, které je za jeden den fuč. Přidávám body za originalitu, fakt o mimozemšťanech jsem ještě nečetla. Čekala jsem opravdu něco ve formě E.T. a ono to bylo úplně jinak. Chci další díly.

27.05.2019 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Sladké klišé ... dvě slova, kterýma bych popsala tuto knihu, ale prostě jsem se do ní musela zamilovat. Na odreagování ideál. Vůbec bych se nezlobila kdyby byly příběhy i o ostatních bratří.

25.05.2019 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Kniha mě po celou dobu bavila. Ano, má mnoho nedokonalostí, mnoho náhod, ale na druhou stranu je to kniha pro mládež. Kniha je napsaná poutavě, děj odsejpá, za mě tam nebyla hluchá místa, kde bych se vyloženě nudila. Sama jsem byla zvědavá jak se tyto žánry skloubí do kupy a byla jsem mile překvapená. Bylo to zase něco jiného, než ten klasický vzorec tohoto typu knih. No a ten konec to už jsem se vyloženě jenom smála :-D.

10.05.2019 5 z 5