kuska kuska komentáře u knih

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Tak to prostě musím okomentovat. Kniha je naprosto klišé jak tady už někdo zmiňoval. Tolik věci zakomponovat do jednoho díla, to se mě zdá už moc, strašně hodně náhod na jednu knihu. Popravdě jsem od této knihy nic nečekala, dokonce jsem ani nečekala, že mě bude bavit vzhledem k poměrně nízkému hodnocení (není to červená barva :-D) a co už sem vůbec nečekala, že mi ukápne slzička nad takovou pitomostí. Já vlastně ani nevím jestli ji doporučuji k přečtení nebo ne, protože je to takový brak, že to ani není možné, ale prostě mě to nějak chytlo :-D

23.04.2019

Polibek Polibek Anna Todd

Tak po pravdě, tuhle knížku jsem neměla vůbec v plánu si přečíst. Jakmile jsem ale zjistila, že je zfilmovaná a že jde do kin, tak sem si řekla, že to už musí být něco... že to bude young adult, ve které bude něco víc než v ostatních knížkách tohoto typu. Musím říct, že sem to tam nenašla. Jo byla čtivá, a já mám tenhle žánr ráda, protože se při nich vždycky odreaguji, ale nevím proč zrovna tato dostala to privilegium být zfilmovaná. Do kina na ni nejspíš nepůjdu, ale druhý díl si přečtu s radostí. A Hardin panebože jak ráda bych viděla jeho tetování na živo, ale bohužel budu si muset vystačit se svou fantazií :-)

01.04.2019 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Když jsem začala číst tuhle sérii, nečekala jsem, že se to takhle rozjede. Tento díl zatím za mě nejlepší. Málokdy se stane, že kvalita se s dalším dílem stupňuje, ba právě naopak. sice nevím jestli to vydrží, jelikož 15 dílu nebo kolik to bude mít nebo má to je dost, ale uvidíme. V tomto díle se mi líbilo, že už to nebylo jen o těch dvou hlavních hrdinech, ale o celé partě, tady jsem se zasmála i zatínala všechny svaly z toho jak to bylo místy napínavé. Pořád jsou tady rozjeté zajímavé příběhy o kterých nic nevím, tudíž musím číst dál. Je pravda, že děj je předvídatelný a je to celé takové lehké počteníčko, ale co už mě se to líbí. Však co, i když je to fantasy četba pořád je tam ten "podžánr" román pro ženy :-D, otázka co převládá víc?

12.03.2019 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Páni, tak tohle jsem teda opravdu nečekala, myslela jsem si, že si přečtu klasickou oddechovou knihu pro mládež, ale našla jsem tam mnohem víc. Chápu, že někoho kniha nezaujala, jelikož kniha moc nepřinese a k tomu je napsaná trochu jinak než většina knih, ale můj případ to není. Já jsem této knize úplně propadla, tak umělecky popisované strasti běžného života to mě dostalo, nehledě na to že to umění vykřikuje z každé částečky této knihy. Plus krásně popsané pouto dvojčat. Oblíbila jsem si každou postavu, která zde vystupuje a prostě jsem jim fandila až do konce, i když to bylo lehce předpovídatelné, ale vůbec mi to nevadilo. Myslím si, že tuto knihu budu mít dlouho v hlavě.

20.02.2019 5 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Tak to bylo krásné, dobře podaný klasický příběh ve fantasy světě s nádechem exotiky .... na pohádky nebudu asi nikdy stará :-)

19.02.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

"Tak tohle je absurdní!", to byla první myšlenka, která mě napadla při čtení této knihy. Popravdě nevím, jestli se mám přiklonit k názorů, že to byla blbost a nebo mám být zastáncem toho názorů, že to bylo boží. Tato kniha obsahuje tolik protikladů, že to ani není možné.
SPOILERY!!!

Ze začátku jsem si říkala jo super nebude to taková sladká kniha, bude tam i dost zabíjení a trochu pořádného adrenalinu. Potom se to přehouplo a byly jsme úplně někde jinde v jiném světě, plného hooodně velkých zvláštností, nemůžu říct, že by to bylo to pravé ořechové pro mě (nevím jestli mám takovou bujnou fantazií při popisech nebo to autor opravdu tak zamýšlel). Děj knihy plynul jednou tak, podruhé zase onak, že jsem vlastně nevěděla co je gró celého příběhu a o co se vlastně jedná. Pak se začalo intrikovat, smýšlet plány atd atd. a ani jsem se nenadála a začalo mě to bavit i přes počáteční nechuť k příběhu.

Takže shrnu to tak nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne, ale ve čtení určitě budu pokračovat :-D.

29.01.2019

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Krásný návrat do světa Mercy a Adama. Smekám před autorkou, že zvládla napsat poutavě 10. dílu. Je pravda, že některé byli slabší některé naopak skvělé, ale i přesto si myslím, že je to povedená oddechová fantasy série a ani ta akční stránka tam nechybí. Konkrétně díky tomuto dílu moje srdíčko plesá. V knížce se objevil Stefan, moje platonická láska a k tomu se podstatná část knihy odehrává v Praze, co víc si přát.

05.12.2018 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Tak tahle knížka je skvost a je to jedno jestli ji poslouchám na youtube jako audioknihu doplněnou krásnými animacemi a skvělou hudební kulisou, nebo čtu knihu. Ten pocit z poslechu nebo ze čtení těch krásných slov, které tvoří hlubokou myšlenku je prostě k nezaplacení.

23.10.2018 5 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Nečíst pár sérii a knih tohoto typu fantasy, tak nevím zhola nic. Je pravda, že tento svět není v knize vysvětlen, proto strhávám jednu hvězdičku. Jsem ráda, že pár knížek typově stejných už mám za sebou a dokázala jsem si knihu užít. Byla to pro mě neskutečná jízda jak už ze stánky fantasy tak i ze stránky milostného děje. Prostě jen tak dál, uvidíme, jak to bude pokračovat.

02.10.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tato kniha je bravurně napsaná. Vypravěčský styl Jodi je fenomenální. Líbí se mi celkové uspořádání příběhů a propletení dějových linií. Nevím co k tomu dále napsat. Myslím, že každý kdo tu knihu četl má své vlastní pocity, které se nedají popsat. Zkrátka, stojí za to si knihu přečíst a to nejen díky téma holocaustu. Akorát konec je jak vystřižený z nějakého milostného románu, i když vlastně o lásku v pravém slova smyslu tentokrát nejde, ale prostě nesedělo mi to tam.

21.07.2018 5 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Tak to ne, tohle už mě teda nebavilo, nevím jestli to bylo táhlým, neatraktivním pokračováním příběhu (teda možná až na ten konec, i když si myslím, že i ten mohl být napsaný více poutavěji) nebo mým rozpoložením během četby, ale bylo to prostě takové nemastné, neslané. Možná, že mi tam chyběly city, postavy byly ploché, zkrátka chyběl mi tam ten impulz co mě nutí pořád číst a neodložit knihu z ruky. Po pravdě jsem už ráda, že jsem knihu přelouskala a můžu se konečně posunout dál.

20.02.2018 2 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Tak to nééé, proč to končí vždycky takhle?
Od téhle knihy jsem nic extra nečekala, ale byla jsem mile překvapena, jak jednoduše jsem se do ni včetla a o to víc jsem byla překvapena, že už jsem na konci. Bavil mě jak první díl, tak druhý díl. O to více jsem zvědavá na třetí.

22.01.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tato kniha byla naprostá bomba, teda až na prvních asi 50 až 100 stran (nechci spoilerovat, tak nebudu říkat proč), kdy jsem chtěla knihu odložit a nechat být, jelikož jsem byla zhnusená, ale jsem straně moc ráda, že jsem to překonala, protože pak to nabralo grády. Nenechte se ošálit prvním dílem, který vůbec nebyl tak dobrý, napínavý a prostě tak dokonalý jako tento díl.

03.12.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Řekla bych, že autorka ztrácí šťávu. Během skoro celé knihy se nic moc nedělo, ale na druhou stranu zase ten konec naladil do té správné noty, no když se to vezme pro a proti tak kniha ani neurazí ani to není "Bůh ví co". Prostě pohodové čtení, pro dny kdy nemáte čas číst něco složitého nebo zdlouhavého. Pro mě to byla dobrá psychoterapie kdy nemusím nad ničím přemýšlet a jen čtu a čtu a čtu. Asi bych stejně neodolala a koupila si další díl :-D.

16.05.2017 3 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Tak musím říct, že tento díl byl o hodně lepší, než ten první. Konec mě hodně naštval, snad bych mohla říct jen .... Kdy vyjde další díl?

10.03.2017 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

odpověď karolhlina naprosto souhlasím akorát bych nedávala odpad, protože nápad tam opravdu byl a to bezvadný, je pravda, že provedení nic moc, ale dalo by se to více vykutit tak, aby to bylo napínavější a více akční.

21.01.2017 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Strašně dlouho jsem čekala, až se mi tato kniha dostane pod ruky..... kniha byla dobrá, dobrý námět, který doufám, že zůstane pouze v knížce, přečtené za jeden den, ale asi jsem tam přece čekala více akce. Na druhou stranu, nějaké pasáže, kde mi opravdu běhal mráz po zádech tam přece byly. Takže asi celkově spokojenost, ale nechtěla bych žít v takových podmínkách, opravdu ne.

30.12.2016 4 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Prostě miluji Stefana. Škoda, že už není jednou z hlavních postav, ale pevně věřím, že mu není ještě odzvoněno :-D

21.12.2016 4 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Chyběl tam prostě Stefan, co víc říct. Ten konec to je strašně málo :)

13.12.2016 3 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Tak tento díl byl o hodně slabší než ten první. většina knihy vypovídala vlastně o ničem, ale jestli byla důležitá či ne to vlastně nevím, to ukáže až další díl, takže vlastně mé hodnocení závisí na dalším díle, buď to bude taková plytká knížka bez vlastně něčeho důležitého, nebo důležitý mezník mezi druhým a třetím dílem, bez kterého by děj byl o ničem.

26.11.2016 3 z 5