kulzuz kulzuz komentáře u knih

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Čtivě napsaný historický román. Doporučuji jako oddychové čtení, spíše pro ženy.

10.04.2018 4 z 5

Anička a divadlo Anička a divadlo Ivana Peroutková

Knížky o Aničce mou dceru velmi zaujaly, i když ještě neumí sama číst. Stejně jako ostatní je i tato kniha psaná lehce a srozumitelně, není potřeba si text nějak zvlášť upravovat.

23.02.2018 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Jak může vážná nemoc řídit životy a osudy celé rodiny. Při četbě této knihy se nezbývá jen modlit, aby to nepotkalo i vás.

23.02.2018 4 z 5

Láskobraní Láskobraní Blanka Hošková

Tato kniha mě zrovna moc nenadchla, konec byl zvláštně rychle odbytý.

23.02.2018 1 z 5

Srdce na udici Srdce na udici Hana Andronikova

Místy poeticky psaná kniha povídek s hlubšími myšlenkami a lidskými pocity, které autorka nenásilně a nenápadně provázala jednotlivými postavami. Mohu doporučit všem, kteří ocení jazykově pěkně napsanou knihu a chtějí se na chvíli zastavit a zamyslet.

14.02.2018 4 z 5

Zuzajda a Jurajda Zuzajda a Jurajda Marie Podešvová

Ke knížce jsem se znovu vrátila s dětmi a moc se líbila. Pěkné příběhy dětí žijících v přírodě a ne ve městě. Mohu je doporučit.

11.02.2018 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Knížku si pamatuji ze svého dětství. Nyní jsem znovu přečetla dcerám a mohu jen konstatovat, že mě opět nezklamala a holkám se moc líbila.

11.02.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Klobouk dolů před spisovateli, kteří si ve své hlavě umějí vytvořit celý nový svět a dát to na papír v tak čtivé podobě. Skvěle propracované všechny dějové linie do posledního detailu. Už se moc těším na pokračování.

05.02.2018 5 z 5

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

Strhující příběh, který vezme za srdce o to víc, že se zakládá na skutečnosti.

30.01.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moc povedená kniha, která zachycuje to, co je v běžném životě normální a je zdrojem spousty nedorozumění - každý člověk vnímá stejnou realitu jinak. Je úplně jedno, jestli začnete číst příběh z pohledu Veroniky nebo z pohledu Jáchyma. Zřejmě budete dávat za pravdu vždy tomu pohledu, který vám představí. Patrik Hartl píše s lehkostí sobě vlastní, s humorem, který jej provází stejně jako jeho pověstný smích.

25.01.2018 4 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Příliš roztahané v průběhu, ale na konci to autorka vzala zbytečně moc hopem. Úplně vynechala pocity dívky Carmel a podívala se na situaci pouze z pohledu matky. Kniha mě příliš nezaujala, dočetla jsem ji hlavně proto, že už jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Možná díky tématu mi připomněla knihu Chatrč, která se mi tedy také vůbec netrefila do vkusu.

22.01.2018 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Zajímavá detektivka, která není jen plná vražd. Autor má moc pěkné vyjadřovací schopnosti, píše čtivě, i když stránek je opravdu dost. Ale ani to mě neodradilo od dalšího dílu, který byl dle mého názoru ještě o něco lepší.

09.01.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Úžasná kniha vynikající české spisovatelky. Složité téma dokázala uchopit a zpracovat na přiměřené množství stran, aniž by ubrala na síle příběhu, ba naopak. Používá pro mě krásnou češtinu. Doufám, že se brzy dočkáme další knihy.

09.01.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Autor zvolil zajímavé téma, ale kniha neměla spád, zejména v první polovině. Navíc nebyla psána s takovou lehkostí, abych se do ní začetla a neodtrhla se.

09.01.2018 3 z 5

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Lehké čtení na závažné téma, napsané pěknou čtivou češtinou.

09.01.2018 3 z 5