kulibunda kulibunda komentáře u knih

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tak toto fakt nešlo. čekala jsem lehkou oddechovku, žádné dílo, ale toto bylo děsné.

01.11.2023

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Velké zklamání, četla jsme před tím Coura a ta se mi líbila, byla vtipná, chtělo se to číst furt, s holkama jsem chodila na kafe atd., proto jsem si vzala Kolouška a přečetla jsme to jen proto, že nerada odkládám knihy. Navíc těch chyb - např. jdu na byt k mamce, napíšu Karlovi SMS .... otočíte stránku a ... někdo ťuká na dveře, kdo by to tak mohl být, protože Karlovi jsme nepsala, tak nemůže tušit kde jsem. A něčeho takového tam bylo víc.

05.09.2023 2 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Kniha má dobrý nápad, ale provedení se mi teda nelíbilo. Oddechovka - ano, snadno předvídatelné - ano, ale chybělo tomu to, aby jste tu knihu chtěla přečíst celou a hned.

05.09.2023 2 z 5

Zeppelin Zeppelin Tormod Haugen

Wau, tak to je. Velmi zvláštní styl psaní, dceru - 8 let to přestalo bavit, ale já to musela dočíst. Asi je to kniha, která by se neměla přečíst na jeden zátah, aby si člověk uvědomil celou hloubku... Za nějakou dobu si knihu půjčím znovu a třeba už dceru chytne.

30.03.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Přečteno, ale mě to zase tak moc nenadchlo. Řekla bych, že to bylo průměrné.

20.01.2023 3 z 5

Doktor Jesenius Doktor Jesenius Jaroslava Černá

Krásná knihu, jdu se hned vrhnout do opakování dějepisu.

21.11.2022

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Já jsem nedočetla. Nějak to dál nešlo.

08.11.2022

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Přečteno, a nevím. Vysoké hodnocení, srovnání s Agátou Christie... Ale mě tam něco chybělo, trochu jsem se u toho nudila.

21.10.2022 2 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Tak toto by si měl přečíst každý. Neuvěřitelné čeho byl komunistický režim schopen.

17.08.2022 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Když jsem začala knihu číst, byla jsem trochu zklamaná. Neměla jsem náladu na nějakou motivační knihu, která mi bude vykládat jak Mám na vybranou, čekala jsem román o životě autorky. Ale po přečtení pár stran jsem si řekla že přečtu aspoň teda první část a pak to případně odložím. Neodložila! Skvělá kniha, vlastně to je román o životě autorky, ale je prokládaný i příběhy jiných lidí. A musím říct, že mě tato kniha v životě bude provázet. Protože po přečtení mám pocit, že na vybranou opravdu máme vždy a za každých okolností.

08.08.2022 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Volání Kukačky bylo skvělé, druhý díl byl - nudáááá, a toto se zase vydařilo. Ale nedám plný počet, je to čtivé, člověk chce vědět jak to dopadne, ale místy se to natahuje úplně zbytečně, stále dokola Strik nemá nohu, bolí ho, nemá peníze, atd. atd. atd., to stejné s Robin, některé stále dokola omílané situace, mít to o sto stran méně, má to ode mně plný počet hvězd a není co vytknout. Další díl si zase vypůjčím, i když mě děsí že to má zase víc stránek než toto.

19.07.2022 3 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Čte se naprosto lehce, krásné, čtivé. Rozhodně stojí za přečtení.
Už je to pár dní co jsem knihu dočetla, ale stále na ni myslím a chtěla bych ji číst dál. Jít se na mlýn za bratry podívat.
A jejich logika - proč elektriku. Abyste mohli poslouchat rádio. My ale nemáme rádio. A kdybyste měli elektriku museli bysme si je koupit. Atd atd. Určitě si knihu přečtu ještě někdy znovu.

23.04.2022 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Mě se tento díl nijak moc nelíbil. První díl se mi líbil moc, proto jsem začala číst i ten druhý, ale docela mě to zklamalo. Strike s Robin jsou sympatičtí a tak zkusím časem další.

10.04.2022 3 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

A mě se to líbilo. Ano je tam spousta věcí, které už člověk někde slyšel, četl,... Ale opakování mi nevadilo, řečené zase trochu jinak a hlavně mě celou dobu provázek úsměv na tváři. Za mě milé čtení.

04.04.2022

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mě se to moc líbilo. Některé popisy míst bych klidně zkrátila. Čtivé, napínavé, žádný krvák...
Jdu na další díl.

28.03.2022 4 z 5

Zpomal a pozoruj Zpomal a pozoruj Rachel Williams

Perfetkní kniha, dětem i rodičům se líbila. Každé téma se dá s dětmi rozvykládát... Libí se nám i další knihy z tého řady.

25.03.2022 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Skvělé, kdyby šlo dát víc hvězdiček dávám. Určitě si knihu koupím a bude to kniha, kterou dokáži otevřít na kterékoliv stránce a hned se začtu.
Mám ráda příběhy obyčejných lidí, které mě zavedou tam, kam už není možné se podívat. Uvědomuji si u toho, že někteří lidé měli opravdu těžký život a to jen proto, že žily v určitě době a někdo měl těch "těžkých dob" za život víc. O to je obdivuhodnější, jak se dokázali s životem prát.
Ale ano i mě trochu mrzí, že poslední dva příběhy nebyly podrobnější.

17.01.2022 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Naprosto skvělá kniha, jedná z těch co chcete mít doma. Chytrý, inteligentní pohled na vztah různých ras, morálku,..., vysvětlován rozhovory otce s dětmi a situacemi v malém městě ve 30 letech 20. století.

05.01.2022 5 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé Sarah Langan

Mě ta kniha nebavila a chtěla jsme mít rychle dočteno. Byly tam pouze pasáže, které mě strhly, ale kniha jako celek za moc nestále.

03.12.2021

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Druhá kniha od autorky a její schopnost psaní a vyjádření pocitů mě dostala. Kniha je velmi čtivá, chvilkama se mi stahoval žaludek. Původně se mi do knihy nechtělo, odrazoval mě přebal, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, rozhodně to stálo za to.

08.11.2021 4 z 5