kukylka kukylka komentáře u knih

Sněhuláček Zmrzlík Sněhuláček Zmrzlík Anna Gabriela Vobrubová

Příběhy sněhuláčka Zmrzlíka, který zdobil dvorek řídících na konci vesničky. Příběhy popisují jednotlivé příhody sněhuláčka, které prožívá s Aničkou a Jeníkem. Trochu smutný konec, ale to ke sněhulákům patří :-).

01.01.2021

O výživě O výživě Andrea Jakešová

Knížku jsem dostala pod stromeček, po přečtení pár stránek mě velice zaujala. Vše napsáno a popsáno velmi srozumitelně. Nejvíce mě dostaly příklady z praxe a zajímavosti. Holky vědí o čem píší :-). Jistě za svou praxi potkaly spoustu takových stále pokoušejících se dietářek jako jsem já.

27.12.2019

Bouře Bouře Steve Sem-Sandberg

Uf, dočteno. V podstatě ani nevím co. Chaotické přecházení z přítomnosti do minulosti a snad i budoucnosti. V jistých pasážích ani není dostatečně zřejmé, kdo zrovna vzpomíná, vypráví nebo spekuluje. Splněno do čtenářské výzvy :-)

18.01.2019 2 z 5

Špačci ve fraku - Vzpomínky na rok 1990 - 1. díl Špačci ve fraku - Vzpomínky na rok 1990 - 1. díl Eva Špačková

Úžasná knížka - příjemný relax a pobavení. Člověk zavzpomíná, jaké to bylo když děti byly malé. Tři kousky po roce je pořádná porce. Těším se na přečtení dalších dílů. Doba byla opravdu těžká. Super kam se malý Petřík propracoval. Úžasná muzika Prague Cello Quartet :-)

09.01.2018 5 z 5

Tygr! Tygr! Tygr! Tygr! * antologie

Na knížku jsem narazila v knihovně náhodou, při výběru do čtenářské výzvy 2017. Počátek knihy je složen z krátkých povídek, které mě moc nezaujaly. Ani už nevím, o čem byly. Hlavní je asi povídka Tygr! Tygr!, která mě opravdu chytla. Doslova jsem jí četla jedním dechem, napínavá a hlavně poučná k zamyšlení.

29.08.2017 4 z 5

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Trvalo mi delší dobu, než jsem se do knihy opravdu začetla. Stihla jsem přečíst dvě jiné. Až posledních cca 150 stran a doslov autorky byl super. Asi člověku, který tu dobu zažil připadají některé pasáže zbytečně vleklé a nic důležitého neříkající.

06.04.2016 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Pro mě milá věc. Stejně jako "Dívka.." čtivá naivní oddechovka, pro zlepšení nálady a odreagování.

01.04.2016 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Mě kniha chytla, sice jednoduchý a předvídatelný děj, ale nedá to číst a číst, zda to tak bude.

20.01.2016 5 z 5

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

Četla jsem již několik Finkovek dříve, a jsem zato ráda. Vždy mě detektivní příběhy velice bavily. Tato prvotina až zas tak ne. Posledních dvacet stránek jsem teprve začala mít pocit, že jde o stejného autora :-)

03.12.2015 3 z 5

Povídky toaletní Povídky toaletní Oliver Burian

Krátké, vtipné, napínavé příběhy. Pohodový relax.

19.11.2015

Zajímavé příběhy. Jsem ráda, že jsem si to přečetla dříve než můj desetiletý syn. Knihu bych rozhodně pro děti nedoporučila. Ani doporučená věková hranice dvanácti let mi nepřijde dostatečná.

19.11.2015 3 z 5

Mezi čtyřma stehnama Mezi čtyřma stehnama Mária Ďuranová

Velmi čtivá kniha o životě tří žen. Každá máme nějaké to trápení se kterým se musíme sama vypořádat.

03.11.2015 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Četla jsem ji se synem, pohodová hezká dětská kniha s ponaučením, jen konec je hrozně smutný.

21.10.2015 4 z 5