kudrdlinka kudrdlinka komentáře u knih

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Po delší době jsem si vzala zas jednu Ivanku Devátou, tentokrát jako audioknihu, kterou sama načetla. A to je určitě velký bonus. Mně se asi nejvíc líbilo chalupaření v Českém ráji, ale celkově je to příjemná a pohodová knížka.

21.03.2020 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Knížka byla rozhodně čtivá a napínavá. Tento styl psychologického drama mám ráda. Je pravda, že mi tam nebyl asi nikdo sympatický, děti jsem spíš litovala. Důkazy přibývaly jak houby po dešti a každou chvíli ukazovaly na někoho jiného. A jak už tu bylo mockrát napsáno, konec byl hodně překvapivý a pro mě ne moc uvěřitelný.
Knížku jsem začala poslouchat jako audioknihu, ale pak jsem si radši vzala klasickou papírovou - poslouchat čtené twitterové diskuse mi tam hrozně vadilo, na slovo hastage jsem už měla alergii. Tak jsem knížku v klidu dočetla a byla jsem spokojená.

29.02.2020 5 z 5

Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Milena Štráfeldová

I když povídky nemám zrovna moc v oblibě, tak tahle knížka mě opravdu zaujala a některé příběhy jsem musela i chvíli vstřebávat. Nelehké osudy jednotlivých hrdinů v různých dobách ve mě vyvolaly spoustu emocí i otázek. Je to rozhodně knížka, která stojí za přečtení.

23.02.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Ke knize jsem se vrátila po několika letech a tentokrát jako audio. Zapůsobila na ně snad ještě víc. Co všechno dokázala Anna překonat a zvládnout v tak mladém věku je obdivuhodné. Určitě takových žen bylo a je více, ale s touto se paní Körnerová setkala a její příběh krásně sepsala.
Obdivovala jsem nejen hlavní hrdinku, ale o ochotu ostatních lidí v těžkých dobách podat pomocnou ruku, i když sami na tom nebyli nejlépe.
Určitě je to kniha, kterou můžu doporučit.

15.02.2020 5 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Já jsem si po pár letech přečetla zase jednu M. Mlynářovou a moc mě teda nenadchla. Vzala jsem si jí i kvůli té padesátce, ale nějak mě neoslovila, chvílema mě opravdu nebavila. Možná to je tím, že se odehrává spíš v devadesátých letech. Hezké je ale vždy motto na konci kapitoly, až na to poslední - do důchodu mám v padesáti, na rozdíl od hrdinky, ještě hodně daleko.

12.02.2020 3 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Knížka je určitě čtivá, i když mi chvíli trvalo než jsem se srovnala s tím, že ten příběh vypráví každý úplně jinak. A kdo vlastně lže? V poslední třetině to začalo být jasné a mělo to i větší spád. Takže já jsem spokojená.

05.02.2020 4 z 5

Kdyby mi knihu nečetl Martin Stránský (díky němu je i čtvrtá hvězda), tak nevím, jestli bych u ní vydržela, ale jsem ráda. Moc mě nebavily kapitoly z minulosti a politika, i když bylo opravdu neuvěřitelné co Alan za svůj stoletý život zažil, s kým se setkal a ovlivnil chod dějin. Ale že bych se u knihy kdovíjak bavila, jako někteří, to ne, ikdyž začátek byl celkem dobrý a ke konci jsem se fakt i zasmála. Možná se časem podívám, jak se Alanův život vyvíjel dal.

01.02.2020 4 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Knížka se mi líbila, moc hezky se četla a hlavně mi tam byli snad všichni sympatičtí. Je to příjemná romantika s vůní zajímavého jídla, kdy od začátku tušíte jak to asi skončí, ale vůbec mi to nevadilo. Notting Hill mě láká k návštěvě, nebo se musím kouknout aspoň na film :)

22.01.2020 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Krásně napsaná a moc hezky načtená klasika od Agáthy, která nezklame. Dokonale promyšlená vražda, ale Poirotovi jako vždy nic neunikne.

06.01.2020 5 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Do nového roku jsem vstoupila s oblíbenou autorkou. Je to možná trochu jako pohádka, ale z obyčejného života, a já jsem si zase krásně početla. Knížka ve mě skoro po celou dobu vyvolávala spoustu emocí, a to mám prostě ráda. Jen jsem litovala, že už jsem na konci, s chutí bych četla ještě dál a dál ...

01.01.2020 5 z 5

Odposlechnuto v Praze Odposlechnuto v Praze kolektiv autorů

Knížka mě opravdu pobavila :) u některých příhod jsem se smála nahlas, prostě jak se říká "to nevymyslíš".
Jinak oceňuji celkově tento počin Klubu srdcařů, stejně jako Srdcaře na cestách - můžu jen doporučit.

30.12.2019 5 z 5

Pohádky dědečka Aloise z Pecky Pohádky dědečka Aloise z Pecky Naděžda Hamanová

Knížku jsem si přečetla hlavně proto, že mám Pecku moc ráda a milé ilustrace mi připomínají známá místa. Takže pro mě spíš taková nostalgie a příjemné čtení.

27.12.2019 4 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Knížku jsem si vybrala na předvánoční relax. Nebyla špatná, četla se hezky a na chvíli mě přenesla na francouzský zasněžený venkov. Ale přesto že je to kniha o těžkých ztrátách, tak se mne to až tak moc nedotklo. Mám pocit, že ji brzy zapomenu.

25.12.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Moc hezký a čtivý román odehrávající se ve dvou časových rovinách s krásným emotivním závěrem. Historická linie byla asi hezčí, ale ani ta současná nebyla špatná. Knížka určitě stojí za přečtení.

09.12.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Knížka nakonec nebyla až tak špatná, jak se mi v půlce zdálo. Slibně se to rozjelo, pak mi to začalo připomínat "odstíny šedi", ale ke konci zase začalo vzrůstat napětí a moje zvědavost. Konec a hlavně pachatel byl pro mě překvapivý. Jako psychothriller to určitě není špatný, i když trochu zvláštní, až šílený.
Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou dvěmi ženami, a to mi možná pomohlo neplést si příběhy Emmy a Jane, které si byly podobné.

07.12.2019 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo tom příjemné. Kniha je opravdu psaná s humorem a nadhledem, ikdyž došlo taky na vážnější témata, a dává nám nahlédnout do života obyčejných Italů z pohledu jedné české Marty.
A vzala jsem si z toho jedno ponaučení - měla bych víc chodit :)

23.11.2019 4 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Přesně tohle jsem teď potřebovala - nenáročnou oddychovku s dobrým koncem. Bavilo mě postupné odkrývání minulosti, i když občas jsem se v tom lehce ztratila. Knížku K. Gillerové jsem nečetla už dlouho a tak jsem si ji docela užila.

17.11.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Této knize jsem se podvědomě dlouho vyhýbala, a asi jsem věděla proč. Bylo to na mě opravdu velké Psycho. Začetla jsem se od prvních stránek, a hned ze začátku jsem při čtení cítila lehké mrazení a obavu, co přijde dál. A to se stupňovalo, skoro jsem se bála otočit stránku, nevím, jestli mě víc děsila minulost nebo přítomnost. V půlce jsem i přemýšlela, že knihu snad odložím. Ale to mi nedalo, byla jsem zvědavá a dočetla jsem. Konec se mi moc nezdál, i jsem to dočetla s větším klidem. Rozhodně teď nic podobného číst nechci, potřebuji něco oddychového :)

05.11.2019 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Knihy D. Chamberlain mám moc ráda, a tak se těším na každou novou. A tahle mě zase nezklamala, naopak patří k těm nejlepším - spolu s Krutou volbou patří mezi mé TOP.
Nutné lži je kniha opravdu moc hezká a čtivá, která chytne od prvních stránek. Příběh je silný, emotivní a dotýká se poměrně náročného tématu řízených sterilizací v USA v 60. letech. Určitě můžu jen doporučit.

01.11.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Konečně jsem se k této knize taky dostala. A je moc hezká - krásný příběh plný emocí ale i otázek, a ne úplně jednoduchých. Louisu jsem si oblíbila brzy, postupně i Willa, Nathana a další. Bylo mi s nimi moc fajn. Knížku jsem poslouchala jako audioknihu moc hezky načtenou Evou Josefíkovou.

30.10.2019 5 z 5