kudrdlinka kudrdlinka komentáře u knih

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Je to opravdu pohodové čtení, které mě někdy rozesmálo a někdy dojalo. Přátelství Jiřiny a Zdeny se mi moc líbilo, stejně jako jejich přístup k životu. Něco je potřeba brát s nadhledem, ale to nevadí, opravdu jsem se dobře bavila. Je to jedna z mála knih, kdy jsou hlavní hrdinky už v pokročilejším věku (70+), což je jen dobře, jen takových knih víc!
Jen mi tam některý věci nesedly fakticky, jako třeba několikakilometrový dosah chytrých hodinek. Možná takové existují, ale moje mají dosah jen pár metrů.

18.08.2021 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Po čase jsem si poslechla zase jednu detektivku se všímavou slečnou Marplovou. Ze začátku jsem sice měla trochu zmatek ve jménech, ale časem jsem si všechny zařadila a poslech jsem si užila.

09.08.2021 4 z 5

Julinčina pekárna Julinčina pekárna Táňa Keleová-Vasilková

Knížka se četla dobře, typická oddechová Keleová, kterou čtu ráda. Ale zase je to taková rychlovka - 230 stran textu, široké řádkování, a než se nadějete, je konec. Přestože se mi tahle knížka líbila víc než Rodinné klubko, tak na dřívější knihy to nemá.

04.08.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a poslouchala jsem opravdu s chutí. Byl to zajímavý příběh z doby předválečné, válečné i poválečné. Nemyslím si, že by byla Eugenie tak rozmazlená. Vždyť její dětství nebylo úplně jednoduché, hlavně díky matce, vdávala se mladá a žila život jaký si sama nevybrala, neměla to, po čem tolik toužila. Její vztah k dětem se mi nelíbil, ale ona asi jinak nemohla, neuměla nebo nedokázala. Nevím. Konec mi přišel dost rychlý, ale jinak mě příběh Eugenie a hotelu Continental opravdu zaujal.
Je to moje první kniha od J. Poncarové, tak nemám s čím srovnávat, ale určitě si přečtu nějaké další knihy.

26.07.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tak jsem dočetla čtvrtou knihu z této série. Je to uvedené jako pátý díl, ale pokračujete tady příběh Maddie z Cukrárny v Paříži, a proto jsem se do knihy pustila. Zatím se mi líbila nejmíň, přestože jsem se na moře a Chorvatsko hodně těšila. Příjemný dojem jako u ostatních dílů mi hodně kazila Tara a Cory, ikdyž tam asi měly svůj význam. Chybělo mi taky více lehkého humoru, "špičkování", ale i toho Chorvatska. Pro mě byla zatím nejlepší Pekárna v Brooklynu, ale ani tohle nebyla špatná oddychovka.

22.07.2021 4 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Tohle je moje první historická kniha nejen od H. Whitton ale i celkově první z této edice historických románů (spíš románků) , která je u nás v knihovně dost oblíbená. Nevím jak moc je to založeno na historických faktech, ale poslouchalo se mi to hezky, skoro jako když mi někdo vypráví pohádku. Přesto jsem ráda, že jsem se o Anně České něco dozvěděla.

05.07.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Je to zase příjemná detektivka bez zbytečného násilí a potoků krve, která se tentokrát odehrává v malé jihočeské vesnici, kde si jeden druhému takřka vidí do talíře. Možná je to spíš román s detekvitní zápletku a svou roli hraje i tajemství z poválečných Sudet. Detektiv Bergman mi navíc připomíná vyšetřovalatele ze starších českých filmů, které mám ráda.

05.07.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Poslouchala jsem jako audio. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak se to celkem rozjelo, měla jsem víc tipů na vraha, ale konec mě opravdu překvapil.

20.06.2021 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Třetí setkání s Louisou bylo taky fajn čtení. I když první půlka se mi nelíbila tolik jako ta druhá, ta mě bavila mnohem víc, hlavně když se Lou rozhodla být sama sebou.

02.06.2021 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

S Ovem jsme si na sebe museli chvíli zvykat, možná i proto že jsem poslouchala jen po chvilkách. Ale jak se postupeně odkrýval Oveho životní příbět, tak si na konec mé sympatie získal :) A to i díky panu Vlasákovi, který knihu skvěle načetl.

26.05.2021 4 z 5

Dotkni se mě, lásko Dotkni se mě, lásko Katarína Gillerová

Po čase jsem zase sáhla po knize K. Gillerové. Příběh Zuzky se mi četl hezky, její život byl plný různých zvratů a překážek, byla možná hodně dokonalá, ale vždy ochotná pomoci. V příběhu se postupně odkrývala i tajemství z minulosti, s kterými se musela Zuzka vypořádat.

05.05.2021 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Poslouchala jsem jako audioknihu a nebylo to špatný, i když opravdu docela překombinovaný. Věřit se nedalo skoro ničemu a nikomu.

25.04.2021 4 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Knížky L. Diamond mám ráda a i tuhle jsem si s chutí přečetla. Je to pohodový čtení zase hlavně o ženách, o jejich starostech a trápeních a hlavně vztazích.

11.04.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Vůbec jsem netušila, co mám od knihy vlastně čekat. Byla jsem ale mile překvapená, i když to často nebylo úplně veselé. Příběh se mi moc líbil a probudil i spoustu emocí, zajímavé byly návraty do minulosti, které mnohé odkrývaly. Prostředí Kréty a šumění moře byl milý bonus navíc. Poslouchala jsem jako audio příjemně načtené Richardem Krajčem.

06.04.2021 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Knížku jsem poslouchala jako audio a ze začátku mě to moc nezaujalo, bohužel ani četba Simony Postlerové, musela jsem si na ni trochu zvyknout. Když už se ale děj přesunul na jachtu Polární záře, začalo to být víc zajímavé a napínave. Takže nakonec to nebylo vůbec špatný.

23.03.2021 4 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Po čase jsem si zase s chutí přečetla jednu knihu od T. Keleové. Je to jednoduchý příběh ze života, do kterého jsem se začetla od prvních stránek. Čtu její knihy už skoro dvacet let a líbí se mi, jak její hrdinky stárnou jako já a řeší i podobné problémy, teď už s dospělými dětmi.
Nemůžu si ale odpustit jednu poznámku - mrzí mě, že jsou knihy T. Keleové čím dál tenčí a ještě se počty stránek snaží "nahnat" širším řádkováním, to je aspoň můj dojem. Dříve měly knihy i 300-400 stran a ty příběhy se daly mnohem víc prožít. Tady se celý příběh vešel i přes to řádkování na 217 stránek a já jsem měla pocit, že tím letím jen tak letem světem.

14.03.2021 4 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Tak jsem se vrátila na Dranitz a tentokrát jsem knihu četla a ne poslouchala. Knihu jsem četla docela dlouho,přestože to nebylo vůbec špatné. Možná za to může i několikaměsíční odstup od prvního dílu. Víc jsem se začetla až v druhé části a konec byl taky moc pěkný. První díl, který je moc hezky načtený K. Špráchalovou, mě ale asi víc vtahnul do děje. Určitě se na Dranitz vrátím ještě do třetice.

13.03.2021 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Po krátké pauze jsem si poslechla třetí díl a vrátila se na Kostku. Chvílema jsem se smála i nahlas. Byla to asi zase hlavně zásluha Veroniky Kubařové, která to úžasně načetla, a taky, že jsem si jako hlavní postavy představovala E. Balzerovou, H. Čermáka, M. Pechláta a další. Jinak je to ale dost krátký, a tak než jsem se nadála, byl konec.

09.03.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tohle je opravdu povedený psychothriller, dobře promyšlený a napínavý. Poslouchala jsem jako audioknihu a v druhé části jsem si musela dát i pauzu, protože jsem na to nějak neměla - podobně jako když jsem četla Za zavřenými dveřmi. Ale zvědavost mi nedala a musela to doposlouchat, protože ten závěr za to stál.

06.03.2021 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Je to moc hezky a sugestivně napsaný příběh podivínské osamělé ženy, která si samotu zřejmě vybrala sama, je nemocná fyzicky i duševně, a vy pořád jako by čekáte co bolavého přijde. Poslouchala jsem jako audio, moc hezky načtené, ale nejsem si jistá, jestli jsem všechno pochopila dobře. Celkově to bylo temné a ponuré až na chvíle týkající se sběru bylin. Nevím, jestli se pustím i do knihy Ke dnu...
Jinak mě ale překvapilo,že knihu napsala taková mladá autorka, to obdivuji.

20.02.2021 4 z 5