kudrdlinka Online kudrdlinka komentáře u knih

Vůně španělských třešní Vůně španělských třešní Jo Thomas

To byl hezký romantický výlet do Španělska mezi Španěly a vášnivé flamenco, které je víc než jen tanec. Tady Beti našla nejen lásku a vnitřní sílu, ale hlavně sama sebe.

11.04.2022 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tohle byla moje druhá kniha od R. Bryndzy a líbila se mi víc než Dívka v ledu. Možná to ale bylo tím, že jsem poslouchala audio v podání M. Stránského. Každopádně to mělo spád , řešení více než dvacet let staré vraždy mě bavilo a konec byl překvapivý, i Erika mi byla sympatičtější.

04.04.2022

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc pěkný příběh o "holce z bažiny", o osamělosti, odhodlání, síle, odvaze a lásce. Poslouchala jsem jako audio a moc se mi to líbilo.

14.03.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Moc hezký příběh odehrávající se válečném Londýně za druhé světové války, kde Grace objeví krásný svět knih a prožitků ze čtení, ale zažívá i těžké v bombardovaném městě. V těchto dnech se mi to ale nečetlo lehce.

02.03.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Poslouchala jsem jako audio a zase jsem si knížku S. Lapeny užila. Pro mě je to prostě příjemná detektivka na odreagování, kdy máte každou chvíli podezření na někoho jiného, na což už jsem si u autorky zvykla. Stejně jako na to, že na samém konci čeká překvapení.

12.02.2022 5 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Tak tohle byla další rychlovka, taky bych řekla že spíš delší povídka (180 str, široké řádkování, spousta prázdného místa :( ) Čte se sice hezky, příběh ale plyne jako klidná voda a najednou jste na konci. Už jsem si posteskla několikrát, že dříve byly knihy T. Keleové-Vasilkové mnohem lepší.

10.02.2022 3 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Diana Ch. patří už mnoho let k mým oblíbeným spisovatelkám a je pro mě zárukou dobrého čtení. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách (jen se přiznám, že na mě se dost rychle střídaly) začal docela poklidně, ale postupně nabíral gradaci k úžasnému závěru.

06.02.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná, ale i smutná a bolavá kronika života obyčejných lidí před sto lety na hornickém Karvinsku, kterou Karin Lednická zajímavě, čtivě a hlavně lidsky sepsala a Vilma Cibulková moc hezky načetla. Pro mě to byl třeba úplně nový pohled na česko-polské vztahy po první světové válce, kdy místo úlevy z konce války, přišly další obavy. Knížka určitě stojí za přečtení a já jsem zvědavá na pokračování osudů Barky, Ludwika, Julky, Jurka, Žofky a dalších.

31.01.2022 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Knížka se četla dobře a kdo má rád milostné romance, tak si přijde na své. Ty dopisy, které Braxton psal a přidával k nim přívěšky, se mi líbily, ikdyž víc až v druhé půlce. Ze začátku mi asi trochu vadil ten osudový vztah od dětského věku, to mi přišlo přehnané. Ale ke konci jsem byla až dojatá.

08.01.2022 4 z 5

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Tuhle knížku od Ježíška jsem si už dlouho přála mít doma. Hlavně kvůli těm krásným ilustracím Josefa Lady, které mám ve sbírce na pohlednicích, ale v tom velkém formátu je to nádhera. Básničky i povídání byl pro mě příjemný návrat do dětství.

29.12.2021 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Poslechnuto jako audio. První povídka mě celkem pobavila, ale ostatní byly spíš smutné a k zamyšlení. Nejvíc mě asi dostala povídka Marka Epsteina Vánoční přání. Celkově se mi to líbilo, a tak se ke knize asi před Vánocemi budu občas vracet, i když povídky jinak moc nevyhledávám.

21.12.2021 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

O víkendu jsem si poslechla tuhle vánoční klasiku v úžasném podání pana Josefa Somra a byl to krásný zážitek.

06.12.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tuhle knížku jsem od jara pořád podvědomě odsouvala. Jednak jsem tušila, že to nebude veselé čtení, a hlavně nemám ráda "co by bylo kdyby ..". Až teď v listopadu jsem si řekla, že je asi ten správný čas se do Listopádu pustit. No a Alena Morštajnová mě zase nezklamala. Příběh Maji a Magdy mě strhnul od prvních stránek a přiznám se, že mi při čtení bylo dost úzko, cítila jsem smutek a beznaděj. Ale taky úlevu, že to tenkrát dopadlo tak, jak to dopadlo.

23.11.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Moc hezký příběh o lásce, ale hlavně ženském přátelství, síle a odhodlání, odehrávající se ve třicátých letech minulého století v drsných kentuckých horách. Osudy knihovnic mobilní koňské knihovny vás vezmou za srdce a někdy vženou i slzy do očí.

15.11.2021 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha je to smutná až depresivní o životě několika generací vesnických žen na pozadí historických událostí 20. století. A že to byl život opravdu těžký. My si to už sotva umíme představit, naštěstí. Já jsem si při tom často vzpomněla na svoji babičku a dědu, kteří také nevstoupili do JZD a dlouho sami hospodařili, jak to muselo být těžké.
Poslouchala jsem jako audio a někdy jsem měla trochu problém orientovat se v posunu času.

04.11.2021 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Poslouchala jsem jako audio. Nebylo to špatný, ale Venkovské sílo se mi líbilo víc. Druhý díl časem taky zkusím.

11.10.2021 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Příjemná letní oddychovka provoněná sluníčkem, dobrým jídlem a hlavně levandulí. Určitě by se mi líbilo strávit v rodinném penzionu La Petite Sorcière pár dní.

06.10.2021 4 z 5

Oheň a déšť Oheň a déšť Diane Chamberlain

To je asi poslední kniha od mé oblíbené D. Chamberlain, kterou jsem zatím nečetla. Nejdřív jsem se nemohla začíst, o čemž svědčí i to, že jsem mezitím přečetla dvě jiné knihy. Pak už se to zlepšilo a příběh mě víc vytáhnul. Možná je to i tím, že už je to přece jen starší kniha. Teď už se budu těšit na novou - Prolhané městečko, má vyjít v listopadu.

02.09.2021 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Český detektivky mám ráda a i tato se mi líbila. Soukromý detektiv Matěj Mlynář byl sice trochu ranař, bitek tam bylo dost, ale příběh byl dobrý, zajímavý a napínavý. Kouknu se po i další knize z této série, protože mě zajímá i vývoj soukromého života MM.
Poslechla jsem si jako audio úžasně načtené Martinem Preissem, kterému role Matěje Mlynáře vysloveně sedla. Kousek načetl Kryštof Hádek.

29.08.2021 5 z 5

I čtvrtý díl jsem si poslechla jako audio, což bylo určitě dobře, protože jinak bych to snad ani nepřečetla, ale při vaření to bylo příjemné odreagování. Určité momenty a hlášky mě opravdu rozesmály, obzvlášť Angelika a Sony. Veronika Kubařová je podala naprosto dokonale, takže čtvrtá hvězda je zase jen její zásluhou.

18.08.2021 4 z 5