Kuci12 Online Kuci12 komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Anotace knihy slibuje kriminální zápletku a rodinou historii plnou zvratů. Pro mě to bylo spíše trápení. Zhruba do třičtvrtě knihy je to stále chodí Pešek okolo ... Příliš postav a velké kličkování o okolo "velkého" rodinného příběhu. Za mě protrpěné 3 * a nevím zda se ještě někdy k autorce vrátím.

07.10.2023 3 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Emily Fajnová a Jay ty dva jsem měla fakt ráda. Emily a James někdy pokulhávali a i příběh o vyšetřování mi přišel krapet nedotažený, ale suma sumárum hezká pohádka o tom, že bych i já možná přehodnotila svůj strach z létání.
"A jak jsem tě líbala? Jako bys na náš polibek čekala celý život."

01.10.2023 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Kniha o tom - "Co se může stát, když si lidé dobrovolně a demokraticky zvolí systém, který umožní vládnout psychopatům a zrůdám."
Jeden slib, jeden mlýn a dva bratři, kteří dokázali čelit zlu a svůj slib dodržet i když zaplatili až příliš velkou cenu. "Čas. Vzali jste nám čas. Čas svobody."
Po celou dobu mi v hlavě rezonovala otázka proč? Jak jsme si mohli navzájem způsobit takové věci a proč?
"Přemýšlela o tom, jestli jednou, až lidé zcela zapomenou, jestli se to všechno může opakovat" Ráda bych věřila, že ne, ale znáte to.....Díky za příběh "Nejobyčejnějších hrdinů", který tu už s námi bude napořád - stejně, jako mlýn.

17.09.2023 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

"To chci. Chci, abych měl někoho , kdo bude můj vesmír."
Příběh o tom, co chce každý z nás a i o tom ostatním, co nám v tom brání. O životě, kdy někdy je štěstí na Vaší straně, ale může se znenadání otočit, proti Vám, ale platí to i obráceně.
"Příjemné ticho. Když Mia Wallaceová řekne: Podle toho se pozná, že jsi narazil na někoho extra. Když můžeš tu hubu na chvíli zavřít a příjemně sdílet ticho."

09.09.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla a za mě o kousek lepší než - Ty nejsi můj Romeo. Moje oblíbené sportovní prostředí, střídání vyprávění z pohledu jeho i jí a žádné velké nereálné obraty, takže suma sumárum 4,5* a už se těším na další díl o Tuckovi.
PS. Taky jste překřtili hlavní postavu na Romana? :-)
"Krása je v tom, jak žijeme, jaký život kolem sebe vytváříme."

02.09.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) "Média vám vyloží, jakýkoliv příběh se jim zrovna zachce. Tak to dělají odjakživa a budou to tak dělat až navěky."

Taky Vás mrzí, že Evelyn Hugo není skutečná? Příběh dívky, která od začátku věděla, co chce a šla si zatím. Jen nepočítala s tím, že nejvíc ze všeho bude chtít lásku ženy, kterou nemohla veřejně milovat. Hollywood místo, kde se plní sny - nebo to tak na první pohled aspoň vypadá. Mašinérie na hvězdy, které když si nedají pozor brzy pohasnou. Kde pravda je jen prázdný pojem a nejdůležitější je si stále krýt záda a pořád běžet dál a být lepší a hezčí. Únavný svět, který neúnavně popisuje hvězda Evelyn Hugo - žena, která se nebála žít. Napsáno, tak že věřím že se to stalo.

"Nikdo není jen oběť, nebo jenom vítěz. Všichni jsou někde mezi. Lidi, kteří ze sebe dělají jedno nebo druhé, nejenže si lžou do kapsy, ale taky jsou prvoplánoví, až to bolí."

26.08.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Hmm, já Vám nějak nevím. Na jednu stranu za mě hezká detektivní zápletka a praktiky z klasických kasovních trháků, kamery, rušičky, vždy mít po ruce někoho, kdo po mě uklidí a k tomu vzhled Bonda, James Bonda. Ale na druhou stranu na mě bylo moc Sluníčka, miláčka a pak najednou děvky. Patří mu a nepatří, má srdce a nemá srdce. Nějak moc překombinované. Za mě 3,5* a jsem zvědavá na další díly.
"Nemusíš se nijak zasloužit o to, aby tě lidi milovali, Avo. Láska není žádná zásluha, je to dar."

20.08.2023 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

(SPOILER) Je to jiné než Sudetský dům, kde se téměř od první minuty zabýváte vinou, trestem a bezcitností. V tomto příběhu poklidně plyne život i válce navzdory - hledáte "střípky štěstí" rozsypané v tom válečném běhu dní a pak nejednou, když už vidíte světlo na konci tunelu, to přijde a vy si uvědomíte, jak mě jen mohlo napadnout, že to bude mít šťastný konec? Krásně napsané a moc se mi líbilo, že bylo vyprávěno téměř ze všech úhlů pohledu, protože příběh se mění vždy s jeho vypravěčem.

13.08.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

(SPOILER) Nečetla jsem dvě předchozí knihy, které jak jsem pochopila na Kolouška volně navazují. Hlavní hrdinku Lucii jsem si v zásadě představila, jako přímo autorku samotnou. Vzhledem k profesi a její částečné potrhlosti mi tahle asociace vyvstala hned v úvodu. Čekala jsem lehce něco jiného, asi že koloušek zamíchá dějem více, ale nevadilo mi to. Za mě to není jen oddechové čtení. Konec Vás donutí se zamyslet, jako mě již několikrát o čase a rozhodnutích, které činíme, jako bychom měli všechen čas světa. Za mě 3,5 hvězdy a těším se na další knihu.

05.08.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Začnete číst a sbírat drobečky příběhu na pozadí, aby jste si mohli poskládat úplnou rodinnou mozaiku a čekáte, kdy to přijde..... a pak, pak se to snažíte zpracovat a číst dál, na konec, kde zůstanete s otevřenou pusou a smeknete klobouk před autorkou, která dokázala napsat příběh o jedné cácoře, tak že na něj nepůjde snadno zapomenout. Vyprávění o dívce, které Vás donutí se zamyslet a doufat, že děj se odehrál jen na stránkách knihy..... tento možná, ale kolik takových "cácor" je mezi námi?

22.07.2023 5 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Jop, jedna z nejlepších knížek ve svém žánru. Má příběh a zápletka, která sahá do minulosti mě spolu s vyprávěním obou postav baví. Na konci už to bylo možná krapet moc sladkobolné, kýčovité a ne úplně "logické", ale kdo by tu chtěl hledat logiku. Už se těším na další díly.
"Láska je beton pod našimi chodidly. Je to kotva, když jsme uprostřed bouře."

16.07.2023 4 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Tři ženy, jedna cesta - Itálie, moje srdcovka už, když jen čtu o věčném městě jsem spokojená k tomu jídlo, spousty jídla, pár můžu a máte ideální letní čtení - 3,5 hvězdy.

09.07.2023 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

"Celou dobu přemýšlel. O své vině na tom všem. O tom, co s dalo udělat lépe. Má si vyčítat, že naletěl? Že se nepostavil zlu? A jak měl vlastně rozpoznat, že se jedná o zlo? Byl jen prostým člověkem z hor. A v tom to právě bylo. Byl obyčejným člověkem, který chtěl štěstí pro sebe a svou rodinu. Proto mlčel. Proto se nechal strhnout davem. Nebo jsou to všechno jen výmluvy? Nevěděl."

Výjimečná kniha o nelehké době, kdy spravedlnost byla brána, jako štít pro jednání, které se nedá ospravedlnit, ale rozhodně se dá pochopit. Zub za zub, oko za oko..... ano, ale kdy si říci dost. Asi v momentě, kdy poznáme, že naši nepřátelé jsou stejní lidé, jako my a že to vlastně nikdo z nás nechtěl a všichni jsou jen loutkami na poli jedinců omámených touhou po moci. Klobouk dolů před autorem, protože za mě má v sobě kniha vše.

19.06.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Čte se snadno a to i v černu, kdy nemáte úplně chuť opět přemýšlet o zimě a Vánocích. Víc než milostná zápletka mě bavila rekonstrukce hradu. Jak už tady je zde několikrát zmíněno, jde o oddychové čtení, které je estetickému a labužnickému oku čtenáře lahodící.

"Ano, ale každý má přátele, jaké si zaslouží."

04.06.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

"Koho by to taky mělo zajímat? Vždyť už nyní mnozí jejich potomci žijí tak, že nikdo netuší, že pocházejí z Řecka." Mě to zajímalo a hodně. O téhle části našich dějin jsem neměla nejmenší tušení a je to další díl do skládačky zvrácené doby, kdy rovnost a svoboda znamenali bohužel něco úplně jiného. Pozoruhodná sága o generaci Řeckých uprchlíků, kteří přišli a domov a rodiny a museli zkusit začít znovu v zemi, která se jim snažila vysvětlit, co je dobré a kdo je zlý....Líbil se mi styl vyprávění, který bral život, tak jak šel. Bez zbytečných gest a patosu a díky tomu, tak opravdicky.

"O svobodu? To slovo mi ani neříkej. Já přišla o domov, rodiče, o vlast, protože někteří lidé pořád mleli něco o svobodě."

27.05.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Rodina, vztahy, život - obyčejný život, většina z nás ho žije, tento stále se dokola opakující nudný, náročný, smutný a pohlcující život. Rutina Vás vcucne a nepustí, děti, manžel, zlý, starý otec a ona - matka, manželka a dcera, která chce vše stihnout, aby byli všichni šťastní a ona měla čas žít. Čekala jsem, kdy se něco změní přijde otočka v ději nebo jen pointa, ale čím více se blížil konec tím víc jsem přestala chápat, snahu autorky nám něco sdělit - něco jiného, než jen, že někdy je to opravdu těžké. Moje první kniha od autorky a upřímně moc nechápu tak vysoké hodnocení.

13.05.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Jaké je to být sám, opravdu sám? To zjistí člověk zřejmě až v momentě, kdy mu nezbyde ani on sám. Nikdy mě nenapadlo se na tuto problematiku podívat i ze strany člověka, který nemůže za to, co dostal do vínku a celý život se snaží nepodlehnout. Jak těžké to musí být se narodit s tímto stigmatem a snažit se žít takový to život s čistým štítem a zároveň najít aspoň trochu toho štěstí. Klobouk dolů za zpracování tohoto tabuizovaného tématu a způsob, jakým dokázala autorka aspoň trochu posunout vnímání celkového problému.

05.05.2023 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Jednotlivé myšlenky a celková pointa velké ano, kresby nádherné, ale stačí to opravdu na knihu, je to vlastně kniha, když i když jsem jednotlivé kapitoly četla opravdu pomalu, tak 30 minut a nebylo o čem? Ano některé věty tesat do kamene a uvědomit si je. Ale já vám nevím, jestli je to kniha, nebo jen grafik a autor uměli 15 myšlenek roztáhnout do knižní podoby.

01.05.2023 4 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

(SPOILER) Moje první knížka od autorky a ráda si přečtu další ze série Avalon Bay, která bude vyprávět příběh druhého z dvojčat Hartleyhových. Vyprávění z pohledu obou mám vždycky ráda a tady to nebylo výjimkou, jen co bych zlepšila, byl závěr, kde odpuštění a provalení a celkově v podstatě zápletka, byla provedena na můj vkus moc rychle.

01.05.2023 3 z 5

Tak jo, chtěla jsem si před svojí vlastní cestou do Santiaga přečíst, něco díky ,čemu si vždycky řeknu - to nic, tobě se nic neděje.... a myslím, že to se rozhodně povedlo. Klobouk dolů, před každým, kdo šel a zažil část PCT a všem Trailer Angels. Díky, že jsem mohla být aspoň vzdáleně součástí téhle neuvěřitelné cesty.

09.04.2023 4 z 5