kubrus kubrus komentáře u knih

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Bylo to o něco lepší čtení než Ve stínu říše. Spousta povídek mě opravdu bavila. Některé sice byli slabší, ale převažovali ty dobré.

29.04.2019 4 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Po prvních dvou povídkách jsem si myslel, že to nikdy nedočtu. Ty mě opravdu nechytli, ale pak se to začalo zlepšovat a některé povídky byli opravdu hodně povedené, vypíchl bych Digimengele, to bylo opravdu hodně povedené. Celkově mě ty povídky ze třetího období bavili asi nejvíc. Snažil jsem se ohodnotit každou a knize dát průměr, což díky nepovedenému začátku stačí na 3 hvězdičky a tak nějak to asi bude i pocitově.

18.03.2019 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Bavilo mě to :-)

Motörhead Motörhead Lemmy Kilmister

Výborná kniha - ukázka života člověka, který uměl žít ;-)

05.06.2018 5 z 5

Qejci: Existenciální sperma komiks Qejci: Existenciální sperma komiks Jiří Charvát

Dobrá oddechovka na jedno odpoledne ;-)

Sex  nad zlato Sex nad zlato Jaroslav Radvan

Stejně jako uživatelka přede mnou, tak i já jsem nechtěl číst klasickou pohádkovou knížku. Tohle byla příjemná oddychovka na dvě hodinky :) A nutno říct, že místy jsem se opravdu srdečně smál :) Dávám 4 * ;-)

10.08.2017 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Lepší než jednička, nějak jsem se od tohohle nemohl odtrhnout . . .

09.08.2017 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Hodně dobrá, ale bratrstvo krve ještě o chlup lepší :)

08.08.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělý čtení . . .

27.07.2017 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Pro mě prozatím nejlepší kniha série.

25.07.2017 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Celou knížku jsem si řikal že to nedočtu, až jsem byl najednou dvacet stránek před koncem a zajímalo mě jak to dopadne, i když jsem to věděl. Ale těch pár stránek za zbytek toho trápení moc nestojí no . . .

08.06.2017 2 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Pobavilo mě to :) akorát sedma se pane autor hraje ve čtyřech a né ve třech ;-)

15.02.2017 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Taky si nějak nemůžu pomoci, ale silo mi přišlo lepší. Ale i tak hodně dobrý čtení. . .

27.05.2016 4 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Nevím . . dávám 4. Bylo to čtivé, bavilo mě to, ale v jedný části knihy mi vadily rádobyvtipné komentáře k mrtvolám .. . . .

15.05.2016 4 z 5

Hrdinové nové fronty – příběh punkové legendy Hrdinové nové fronty – příběh punkové legendy Petr Štěpán

Knihu jsem si koupil, řekněme mírně v náladě, na punkový akcičce. Od tý doby mi ležela asi tak čtvrt roku v knihovně a bál jsem se do ní pustit. Bál jsem se, že si zkazim názor na tuhle kapelu, že kniha bude další poučování proč pankáči nosej číra, a proč je všechno okolo na. . . Ale ono ne, je tam ta hlubší myšlenka, jsou tam ty důvody, proč kapela hrála to co hrála, proč vůbec existovala a hlavně proč skončila. Před přečtenim jsem doufal, že tuhle kapelu uslyším někdy hrát, ale teď už nechci, skončila v nejlepším a kdybych jí někdy slyšel hrát, nebyla by to ona, bylo by to něco jinýho a to vlastně nechci. Kniha za mě 5*

05.05.2016 5 z 5

Běsnící spravedlnost Běsnící spravedlnost Wilbur Smith

Jedna z těch lepších, oni i ty horší bývají hodně dobré, ale tohle jsem doopravdy přečetl jedním dechem :)

05.05.2016 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Sci-fi není můj šálek kávy, ale poznal jsem, že až tolik nezáleží na žánru, ale na čtivosti, alespoň u mě. Za mě 5*, sice slabších - nejlepší kniha co jsem četl to není, ale určitě doporučuji.

23.04.2016 5 z 5

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

Jedná z nejslabších knih od autora jakou jsem četl, první příběh nuda, předvídatelné téměř vše. Druhý příběh o něco lepší, ale zase se vědělo jak dopadne. Slabší 3*

23.04.2016 3 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Dlouho jsem přemýšlel, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec dávám 4, ale je to spíš takovejch 4,5 :-) Výborný historický román a určitě doporučuju. I když je pravda že pilíře se mi četli o něco lépe :)

21.03.2016 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Za mě teda výborná kniha. Reakce na zkaženost církve, kterou v té době chápali už i prostí lidé. Prostě parádní čtení :)

07.02.2016 5 z 5