KubaHanzelin KubaHanzelin komentáře u knih

1602 1602 Neil Gaiman

Je to v podstatě typický Marvel s premisou klasického Marvelovského děje, jen ne v moderním kabátku jak jsme na to zvyklí, ale o pár stovek let drive, je tu spousta klišé na které jsme zvyklí atd. Ale vlastně se celkově jedná o kvalitní komiks, kterému ubližuje snad jen velké množství postav a jeho rozvleklost, jinak jsem spokojen s tou to netradiční Gaimanovskou odbočkou:)

25.03.2024 4 z 5

Warcraft: Legendy. Svazek tři Warcraft: Legendy. Svazek tři Richard A. Knaak

Jako vždy, neohromí, neoslní, příjemné počtení a návrat do světa Warcraftu:)
Za mě tentokrát nejlepší povídka ohledně Scarlet Crusade
Bohužel, musím vytknout u první povídky špatnou čitelnost textu..
Jinak se samozřejmě těším na završení příběhu Traga, snad nás Crew nenechá dlouho čekat

25.03.2024 3 z 5

Mentati Duny Mentati Duny Kevin J. Anderson

Zpátky u Škol Duny!
Mentati jsou za mě zajímavější, čtivějším a akčnějším dílem než bylo Sesterstvo, kniha měla minimum hluchých míst a po dohnání předchozí trilogie mi teď vše do sebe hezky zapadá, opravdu jsem zvědav na završení trilogie a na napojení na originální Dunu

24.03.2024 4 z 5

Bitva o Corrin Bitva o Corrin Kevin J. Anderson

Závěr Služebnického džihádu a dlouhou válkou mezi lidmi a stroji jsem vyhlížel už při čtení druhého dílu této trilogie a byl jsem zvědavý jak bude navazovat na další knihy, odehrávající se v budoucnosti tohoto obrovského vesmíru
Dle komentářů níže, nejsem sám, koho bavil děj nejvíce do časového skoku, po časovém skoku nastal zlom a děj obsahoval více omáčky než hlavního chodu, stávalo se tedy, že jsem četl na automat a ani jsem nevěděl co čtu:) to se ovšem zlomilo u posledních cca 150ti stran, kde se děj opět rozjel a nemohl jsem se odtrhnout dokud nebyl opravdu konec
Celkový závěr bych si představoval asi trochu jinak, ale nejsem z něj vyloženě zklamaný, ani nadšený, byl zajímavý, jen jsem čekal větší šok ohledně vzniku nepřátelství Atreides x Harkonnen.
Rovnou se vracím k trilogii o "Školách Duny", protože po loňském přešlapu s dřívějším čtení Sesterstva před Historii mě čekají už "jen" dvě knihy, které se zaměřují na doby minulé
Doufám v dotisk další trilogie (Předehra) a zároveň v dotisky dalších starších kousků, které tak trochu zapadly
Snad nás Baronet překvapí

18.03.2024 4 z 5

Křížová výprava strojů Křížová výprava strojů Kevin J. Anderson

Velice dobré čtení i když se lehce předvídatelným dějem
Křížová výprava strojů je to, co bych od druhého dílu v trilogii Historie Duny čekal, sledujeme poměrně velký kus děje během války lidí proti strojům, aneb jak se všechno mění a vyvíjí aby to vše nakonec dávalo smysl vzhledem k originálním dílům od Franka Herberta, ze všech spin-offů, prequelů a sequelů, co jsem u Duny četl, mohu říct, že Historie je asi tím nejlepším co nám autorská dvojice B. Herbert & K. J. Anderson předvedli.
Jsem zvědavý na závěr této trilogie, protože rozehráno mají autoři opravdu dobře

08.03.2024 4 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Po přednášce o Putování po Evropě od autora jsem se samozřejmě těšil i na jeho nejnovější kousek, ale bohužel to tentokrát není ono.
Možná je to tím, že se Ladislav tentokrát snažil hrát při jeho druhém caminu do Santiaga na vážnější notu, což mu nemám za zlé, ale mám radši jeho odlehčenější přístup k vyprávění a toho se mi tentokrát dostávalo po málu, neříkám tím, že je kniha ihned nutně horší než její předchůdkyně, jen mi nesedla tolik jako tomu bylo dříve.
Každopádně pokud někdo uvažujete o návštěvě přednášky od LZ, doporučuji, minulý týden jsem sám na jedné byl a určitě to nebylo naposledy:)

26.02.2024 3 z 5

Berserk 16 Berserk 16 Kentaró Miura

Snad už je ta otravná linka s elfy, kteří nejsou elfi za námi
Konečně by se mohlo zase opět dít něco zajímavého co nás vtáhne víc do děje ohledně Gutsovy cesty za pomstou

22.02.2024 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Putování s Ladislavem trochu jinak než jsme zvyklí
Tentokrát po Česku, hlavně asi díky covidovým restrikcím:)
Kniha je psaná trochu jinak, než jsem byl do teď zvyklý, ale když už budu chtít v budoucnu někam po naší zemičce vypadnout mám spoustu tipů a to se vždy šikne, k tomu všemu jsme se tentokrát dočkali i slušného historického okénka, které jsem jako fanoušek historie uvítal.
Bohužel, musím uznat, že v cca půlce jsem měl dost krizi až jsem měl kandidáta na nejslabší knihu od autora, ale s blížícím se koncem se to zase vše obrátilo a i já musím uznat, že to vypadá, že je i u nás celkem hezky:)
Pomalu se vrhnu na nejnovější kousek, který se týká nejnovější cesty do Santiaga a budu se těšit na nedělní přednášku v kině Lucerna!

16.02.2024 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ze začátku to vypadalo velmi slibně a zajímavě, po dočtení nevím co psát, možná už nejsem cílovka, možná bych měl být cílovka, vzhledem k tomu, že se stále občas cítím jako dítě, ale bohužel cca od půlky už jsem vyhlížel konec, protože se opakovalo pořád to samé dokola
A ani té Hance Holden nezavolal, to mě fakt deprimuje nejvíc.

12.02.2024 3 z 5

Uvažoval jsem proč to je vlastně "Už nikdy pěšky..", ale s postupným čtením mi to došlo:)
Každopádně další super oddechovka s momentálně nejznámějším českým cestovatelem, která mě ve spoustě věch bavila víc než jeho předchozí pouť v Asii:)
Asi protože jsou nám země jako Gruzie a Arménie bližší, i přes bohužel špatnou historickou zkušenost
Skoro mě mrzí, že už mi zbývají ke čtení už "jen" dvě knihy od Ládi, ale doufám, že se ponesou ve velmi podobném duchu!

06.02.2024 4 z 5

Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (zelená obálka) Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (zelená obálka) Jacek Rembiś

Jedny z nejoblíběnějších Sapkowskiho povídek o Geraltovi převedeny do komiksové podoby, proč ne?
V podstatě se jedná o zkrácený opis povídek, které všichni fanoušci dobře znají
Komiks je příjemnou jednohubku s typickou kresbou pro komiksy se Zaklínačem, která nám připomene jak tento, dnes již fenomén, začal.
Chválím, že se autoři drželi Sapkowskiho předlohy např. co se týče Geraltova vzhledu, myslím, že takhle si budu ode dneška knižního Geralta představovat:)
Musím také pochválit krásnou zelenou obálku, více takových!

06.02.2024 4 z 5

Star Wars - Královnin stín Star Wars - Královnin stín E. K. Johnston

Za mě zklamání, postavu Padmé mám rád, ale toto rozšíření jejího příběhu po Epizodě I je víc než zbytečné, prakticky se nedovídáme téměř nic nového ani zajímavého..
Příště budu radši za dotisky starších SW knih

30.01.2024 2 z 5

Duna: Dědic Caladanu Duna: Dědic Caladanu Kevin J. Anderson

Tak nějak nevím co napsat, názor mám i o třetím dílu trilogie stejný jako u dílu druhého
Víceméně zbytečné knihy, které se snaží vytrřískat z oblíbených postav ještě něco víc, i když už je vidět, že je to poměrně dost na sílu.
Ale ano, pořád je kniha čtivá a na tyto chmurné zimní dny ideální, protože i přestože to není ta správná Duna, dokáže vás příběh alespoň na chvíli odtáhnout od problémů reálného světa

27.01.2024 3 z 5

Sbohem Sbohem Bill Willingham

Je to neuvěřitelné, ale opravdu je konec, nemyslel jsem, že se toho někdy dočkám, ale je to tak, moje milované Mýty končí svou základní sérii. Je mi jasné, že se tu najde spousta čtenářů, kterým bude zakončení připadat rychlé a moc jednoduché, ale nezapomínejte, že každá pohádka končí slovy "A žili spolu šťastně až na věky"
Mýty, budete mi chybět!

18.01.2024 4 z 5

Duna: Lady z Caladanu Duna: Lady z Caladanu Kevin J. Anderson

Když si odmyslíte, že je to Duna, tak je to celkem i fajn, jako oddechovka, kde se nic moc neděje, možná to buduje nějaké napětí na velké finále, které ale upřímně v třetím díle neočekávám, protože velké finále je až v originální Duně:)
Ale při čtení jsem se nenudil, jen bych ubral tak 100-150 stran výplní zbytečných žvástů a popisů..

17.01.2024 3 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Po Kouř a Zrcadla jsem sáhnul ze zoufalosti, protože mám poslední dobou problém se do čehokoliv začíst a u Gaimana mám téměř stoprocentní jistotu, že se začtu.
Jeho představivost a lehkost s kterou píše mě neskutečně baví a pak se mi těžko cokoliv od tohoto autora odkládá, bylo tomu tak i v tomto případě - řikáte si tedy proč nedám plný počet? Jde o soubor povídek, kde se mi většina líbila, ale něktěré, hlavně ty kratší, mě neuchvátily tolik jak bych si přál

07.01.2024 4 z 5

Metuzalémovy děti Metuzalémovy děti Robert A. Heinlein

Třetí a nejslabší Heinlein
Autor se stále motá kolem cestování v čase, neříkám, že nutně špatným způsobem, ale u Metuzelámových dětí mi to přišlo nejslabší, příběh měl spoustu hluchých míst a do čtení jsem se musel doslova nutit, trochu příběh osvěžila druhá část knihy, která mi přišla už zajímavější a víc se v ní dělo, bohužel, byla taky značně kratší, takže to tento kousek z padesátek už nezachrání..

28.12.2023 2 z 5

Beren a Lúthien Beren a Lúthien J. R. R. Tolkien

Čekal jsem 5 let(!), pět let od oznámení českého překladu, pět let odkladů, pět let změn překladatelů..
Ale konečně jsem se ke konci roku 2023 dočkal..
Nemohu říct, že jsem zklamaný, asi si za to můžu i sám, ale rok za rokem odkladů jsem si sám vybudoval k Berenovi a Lúthien téměř vztah alá "Vichry Zimy "
O to mě ve výsledku mrzí, že nemůžu dát 5*, i když nebýt šílených očekávání bych i dal, ale asi jsem se těšil až moc na něco co bylo ve výsledku parádní, opět překrásně napsané, detailně popsané, ale bohužel nic přelomového na co bychom u Tolkiena byli zvyklí, rád bych řekl, že třeba zase příště, ale nevím kolik toho u nás ještě od legendy fantasy může vyjít

19.12.2023 4 z 5

Job: Komedie spravedlnosti Job: Komedie spravedlnosti Robert A. Heinlein

Celkem zvláštní kousek u kterého jsem si často nebyl jistý o jakou literaturu se jedná.
Je to zvláštní sci-fi a zároveň lehká kritika náboženství, nebo spíš jeho výkladu. Za mě by si měli přečíst ti věřící, kteří se doslova řídí Biblí, Koránem a dalšími "svatými" knihami, možná byste se neměli slepě řídit tím, co někdo napsal před xxx lety, ale pouze se tím v některých směrech inspirovat a řídit se svým vědomím a vírou v sama sebe.

11.12.2023 3 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Vzhledem k tomu kdy kniha vyšla, tak musím říct, že je neuvěřitelně nadčasově napsaná, parádně se čte a i když jsou některé názory a myšlenky již překonány
V knihovně mi leží další kousky od Heinleina, nevidím důvod proč nezkusit hned další:)

04.12.2023 4 z 5