KubaHanzelin KubaHanzelin komentáře u knih

Brány Anubisovy Brány Anubisovy Tim Powers

Je mi líto, opravdu jsem se snažil, ale tohle mě buď úplně minulo, nebo je to možná jazykem/překladem..
Tato kniha opravdu není můj šálek kávy

19.04.2024 odpad!

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Po čase jsem sáhnul zase trochu mimo, než jsem zvyklý a tentokrát jsem si vybral i velmi dobře
Není to literatura, kterou bych chtěl číst na denní bázi, ale něco, co by si měli přečíst všichni, kteří se na světě občas cítí nepochopení a sami
Původně jsem měl v plánu dát plný počet *, ale konec mi to trochu "zkazil" už tomu chybělo to něco co mě u knihy drželo a nechtělo pustit

18.04.2024 4 z 5

Zombie z Marvelu Zombie z Marvelu Robert Kirkman

Obrovsky nevyužitý potenciál, mohla z toho být vtipná nebo vážná a dobře ukončena jednohubka, nebýt toho, že konec.. no, je takový jaký je, za mě bohužel zklamání

15.04.2024 2 z 5

Cyberpunk 2077: Výpadek Cyberpunk 2077: Výpadek Bartosz Sztybor

CP 2077 má velký potenciál napříč platformami, bohužel ty komiksy se zatím moc nedaří, v případě Výpadku se jedná při nejlepším o slabší průměr, vše podtrhuje nezajímavá kresba.. tak snad to bude lepší příště

15.04.2024 2 z 5

Atreidové Atreidové Kevin J. Anderson

Velmi kvalitní rozříšení vesmíru Duny, téměř bych řekl, že kvalita dosahuje, možná i přesahuje kvalit Historie Duny, která mi z těchto knih přišla nejslibnější.
Atreidové fungují daleko lépe než novější "Caladanská trilogie", snad tomu je i dílu druhého a třetího
Budu se modlit ke všem knižním bohům, aby Baronet brzy dotiskl zbylé dva díly, protože sehnat Předehru je dnes celkem problém:)

15.04.2024 4 z 5

Princezna Duny Princezna Duny Kevin J. Anderson

Jako samostatná kniha by Princezna Duny fungovala dobře, ale jakožto součást obrovské série moc ne, víceméně se jedná jen o "pračku na peníze" kde dostanete poměrně obyčejný a lehko předvídatelný příběh, který si autoři možná mohli odpustit..
Co třeba prozkoumat jiné časové období než okolo originální Duny a dávné historie?:)

05.04.2024 3 z 5

Gerdino inferno Gerdino inferno Skottie Young

Masakrózní kulma návrat!
Tak je tu další Pohádkov..počkat, další?
Ano, autoři se rozhodli pro pokračování praštené série, která se jen tak neokouká, vypadá to, že Gerda nám má ještě co říct a už teď se těším na další díl!

03.04.2024 4 z 5

Navigátoři Duny Navigátoři Duny Kevin J. Anderson

(SPOILER) Nemůžu říct, že mě závěr trilogie zklamal, ale pár problémů s ním mám..
Např. Vorova linka je tak ledabyle ukončena, že nevím co si o ni ve výsledku myslet.
To, že se kniha táhla a mohla být tak o 150 stran kratší mě taky neuráží, ale prostě mohla:) tzv. méně omáčky by neuškodilo..
Ale jinak to beru jako poměrně rozumně zakončenou trilogii, kde už nevidím problém v návaznosti na originální Dunu, protože bylo vše v pořádku vysvětleno, velkou výhodu máme v tom, že tento knižní vesmír, stejně jako vesmír jiných velkých známých sci-fi, má spoustu prostoru pro rozšíření.
Uvidíme, co nám budoucnost nachystá

31.03.2024 3 z 5

1602 1602 Neil Gaiman

Je to v podstatě typický Marvel s premisou klasického Marvelovského děje, jen ne v moderním kabátku jak jsme na to zvyklí, ale o pár stovek let drive, je tu spousta klišé na které jsme zvyklí atd. Ale vlastně se celkově jedná o kvalitní komiks, kterému ubližuje snad jen velké množství postav a jeho rozvleklost, jinak jsem spokojen s tou to netradiční Gaimanovskou odbočkou:)

25.03.2024 4 z 5

Warcraft: Legendy. Svazek tři Warcraft: Legendy. Svazek tři Richard A. Knaak

Jako vždy, neohromí, neoslní, příjemné počtení a návrat do světa Warcraftu:)
Za mě tentokrát nejlepší povídka ohledně Scarlet Crusade
Bohužel, musím vytknout u první povídky špatnou čitelnost textu..
Jinak se samozřejmě těším na završení příběhu Traga, snad nás Crew nenechá dlouho čekat

25.03.2024 3 z 5

Mentati Duny Mentati Duny Kevin J. Anderson

Zpátky u Škol Duny!
Mentati jsou za mě zajímavější, čtivějším a akčnějším dílem než bylo Sesterstvo, kniha měla minimum hluchých míst a po dohnání předchozí trilogie mi teď vše do sebe hezky zapadá, opravdu jsem zvědav na završení trilogie a na napojení na originální Dunu

24.03.2024 4 z 5

Bitva o Corrin Bitva o Corrin Kevin J. Anderson

Závěr Služebnického džihádu a dlouhou válkou mezi lidmi a stroji jsem vyhlížel už při čtení druhého dílu této trilogie a byl jsem zvědavý jak bude navazovat na další knihy, odehrávající se v budoucnosti tohoto obrovského vesmíru
Dle komentářů níže, nejsem sám, koho bavil děj nejvíce do časového skoku, po časovém skoku nastal zlom a děj obsahoval více omáčky než hlavního chodu, stávalo se tedy, že jsem četl na automat a ani jsem nevěděl co čtu:) to se ovšem zlomilo u posledních cca 150ti stran, kde se děj opět rozjel a nemohl jsem se odtrhnout dokud nebyl opravdu konec
Celkový závěr bych si představoval asi trochu jinak, ale nejsem z něj vyloženě zklamaný, ani nadšený, byl zajímavý, jen jsem čekal větší šok ohledně vzniku nepřátelství Atreides x Harkonnen.
Rovnou se vracím k trilogii o "Školách Duny", protože po loňském přešlapu s dřívějším čtení Sesterstva před Historii mě čekají už "jen" dvě knihy, které se zaměřují na doby minulé
Doufám v dotisk další trilogie (Předehra) a zároveň v dotisky dalších starších kousků, které tak trochu zapadly
Snad nás Baronet překvapí

18.03.2024 4 z 5

Křížová výprava strojů Křížová výprava strojů Kevin J. Anderson

Velice dobré čtení i když se lehce předvídatelným dějem
Křížová výprava strojů je to, co bych od druhého dílu v trilogii Historie Duny čekal, sledujeme poměrně velký kus děje během války lidí proti strojům, aneb jak se všechno mění a vyvíjí aby to vše nakonec dávalo smysl vzhledem k originálním dílům od Franka Herberta, ze všech spin-offů, prequelů a sequelů, co jsem u Duny četl, mohu říct, že Historie je asi tím nejlepším co nám autorská dvojice B. Herbert & K. J. Anderson předvedli.
Jsem zvědavý na závěr této trilogie, protože rozehráno mají autoři opravdu dobře

08.03.2024 4 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Po přednášce o Putování po Evropě od autora jsem se samozřejmě těšil i na jeho nejnovější kousek, ale bohužel to tentokrát není ono.
Možná je to tím, že se Ladislav tentokrát snažil hrát při jeho druhém caminu do Santiaga na vážnější notu, což mu nemám za zlé, ale mám radši jeho odlehčenější přístup k vyprávění a toho se mi tentokrát dostávalo po málu, neříkám tím, že je kniha ihned nutně horší než její předchůdkyně, jen mi nesedla tolik jako tomu bylo dříve.
Každopádně pokud někdo uvažujete o návštěvě přednášky od LZ, doporučuji, minulý týden jsem sám na jedné byl a určitě to nebylo naposledy:)

26.02.2024 3 z 5

Berserk 16 Berserk 16 Kentaró Miura

Snad už je ta otravná linka s elfy, kteří nejsou elfi za námi
Konečně by se mohlo zase opět dít něco zajímavého co nás vtáhne víc do děje ohledně Gutsovy cesty za pomstou

22.02.2024 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Putování s Ladislavem trochu jinak než jsme zvyklí
Tentokrát po Česku, hlavně asi díky covidovým restrikcím:)
Kniha je psaná trochu jinak, než jsem byl do teď zvyklý, ale když už budu chtít v budoucnu někam po naší zemičce vypadnout mám spoustu tipů a to se vždy šikne, k tomu všemu jsme se tentokrát dočkali i slušného historického okénka, které jsem jako fanoušek historie uvítal.
Bohužel, musím uznat, že v cca půlce jsem měl dost krizi až jsem měl kandidáta na nejslabší knihu od autora, ale s blížícím se koncem se to zase vše obrátilo a i já musím uznat, že to vypadá, že je i u nás celkem hezky:)
Pomalu se vrhnu na nejnovější kousek, který se týká nejnovější cesty do Santiaga a budu se těšit na nedělní přednášku v kině Lucerna!

16.02.2024 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ze začátku to vypadalo velmi slibně a zajímavě, po dočtení nevím co psát, možná už nejsem cílovka, možná bych měl být cílovka, vzhledem k tomu, že se stále občas cítím jako dítě, ale bohužel cca od půlky už jsem vyhlížel konec, protože se opakovalo pořád to samé dokola
A ani té Hance Holden nezavolal, to mě fakt deprimuje nejvíc.

12.02.2024 3 z 5

Uvažoval jsem proč to je vlastně "Už nikdy pěšky..", ale s postupným čtením mi to došlo:)
Každopádně další super oddechovka s momentálně nejznámějším českým cestovatelem, která mě ve spoustě věch bavila víc než jeho předchozí pouť v Asii:)
Asi protože jsou nám země jako Gruzie a Arménie bližší, i přes bohužel špatnou historickou zkušenost
Skoro mě mrzí, že už mi zbývají ke čtení už "jen" dvě knihy od Ládi, ale doufám, že se ponesou ve velmi podobném duchu!

06.02.2024 4 z 5

Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (zelená obálka) Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (zelená obálka) Jacek Rembiś

Jedny z nejoblíběnějších Sapkowskiho povídek o Geraltovi převedeny do komiksové podoby, proč ne?
V podstatě se jedná o zkrácený opis povídek, které všichni fanoušci dobře znají
Komiks je příjemnou jednohubku s typickou kresbou pro komiksy se Zaklínačem, která nám připomene jak tento, dnes již fenomén, začal.
Chválím, že se autoři drželi Sapkowskiho předlohy např. co se týče Geraltova vzhledu, myslím, že takhle si budu ode dneška knižního Geralta představovat:)
Musím také pochválit krásnou zelenou obálku, více takových!

06.02.2024 4 z 5

Star Wars - Královnin stín Star Wars - Královnin stín E. K. Johnston

Za mě zklamání, postavu Padmé mám rád, ale toto rozšíření jejího příběhu po Epizodě I je víc než zbytečné, prakticky se nedovídáme téměř nic nového ani zajímavého..
Příště budu radši za dotisky starších SW knih

30.01.2024 2 z 5