krovacek krovacek komentáře u knih

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Na zacatku pomalejsi rozjezd, kdy jsem tak akorat knizku neodlozila, ale ani se do ni moc nezacetla... no ale konec to napetim vynahradil =)

31.03.2023 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Knihu jsem cetla az po shlednuti filmu a nelituji, sice jsem min trenovala predstavivost, ale zase jsem se i vic vizualne ponorila do deje. Ten me strhl i pres to, ze jsem z filmu znala pokracovani... ale jen do pulky knihy:)

14.12.2022 5 z 5

Bitva o Corrin Bitva o Corrin Kevin J. Anderson

No, na zacatku to skoro vypadalo, ze uz snad ani nebude o cem psat a bude to nuda. Pak se to zvrhlo ruznymi zajimavymi smery a nuda to vetsinou nebyla:) Za me stale vedly postavy Voriana a Erasma, bez nich by to bylo o nicem =) Zaver me lehce zklamal, ale zase kdyz to muselo byt napsane tak aby to navazovalo na budoucnost, tak to davalo smysl...

14.12.2022 3 z 5

Křížová výprava strojů Křížová výprava strojů Kevin J. Anderson

Ze zacatku mi to prisla slusna nuda, zhruba ve 30% me to konecne zacalo vic zajimat a ke konci uz se nedalo odtrhnout... precteni tohoto dilu tak celkove nelituji, ale ani to nebyl megatrhak. Postavu Voriana mam asi nejradeji, Norma me tu naopak zacala zklamavat a postupne se stavat nezajimavou, na Arrakis to bylo porad podobne, zajimavejsi byla zapletka s organovymi farmami... a i Erasmus si tu nasel cestu k memu srdci:)

14.12.2022 3 z 5

Služebnický džihád Služebnický džihád Kevin J. Anderson

Trochu jsem se bála, že to bude nuda, ale děj mě brzy vtáhl do sebe. Postava Sereny a Vora mě zaujala hned od začátku, ale i ostatní byly dobré a celou knihu jsem si užila... klidně mohla i pokračovat dál :)

Jinak bez toho, abych nejdriv cetla Dunu, by my mozna nektere casti prisly nudne - napr. cela cast na Arakisu, kde by me to bez pozadi Duny ani nezajimalo,takhle to byl zajimavy pohled do historie Arakisu.
Casti s Kymeky me moc nezajimaly, ty jsem spis protrpela coby nutnou znalost pro spojeni pribehu.

26.11.2022 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tady už se "bohužel" ne vždy dalo odtrhnout:) Jediné, co bylo nudné, tak byly některé pasáže s poradami a planováním, ale dalo se to přežít ;)
Tamlin po předchozím znesvěcení zase trochu coby postava posílil, to mě potěšilo, protože se mi nelíbilo to co z něj autorka udělala v minulém dílu..

26.03.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Za mě o dost lepší než první kniha, velmi čtivé, zajímavé nové postavy i zvrat, který se tedy dal trochu očekávat. Byla tak akorát napínavá, že jsem se na četbu těšila, ale neodtrhávalo mě to od povinností, takže super!

26.03.2022 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nejdříve jsem četla Skleněný trůn, a tak jsem měla asi moc velká očekávání... Toto byla taková Kráska a zvíře pro náctileté, mě to vyloženě nezaujalo, ale ani neurazilo, coby odpočinková četba se to nechalo. Občas trochu moc roztahané, ale to se nechalo přeskočit a člověk o nic nepřišel. Konec trochu laciný, nicméně výsledek jsem celkem očekávala od začátku. Ta poslední čtvrtka mě asi jako jediná vyloženě bavila, byly tam zajímavé momenty. Od dalšího dílu neodradilo :)

18.03.2022 3 z 5

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Porad jsem mela problem se odtrhnout jako u prvniho dilu, ale bylo tam hodne nudnych pasazi, dost veci se opakovalo, treba na chvili, kdy si nekdo stezoval ze ho nekdo klidni, uz jsem byla po chvili alergicka. Neustale probirani dokolecka ruzne politiky me taky lehce ubijelo, ale prekonala jsem to a okolo toho to bylo dobre a napinave :)

21.11.2021 3 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Super kniha, okamžitě mě vtáhla do děje a nemohla jsem přestat číst... bylo tam sice pro mě, co si nepamatuju jména, ze začátku trochu víc postav, ale brzy jsem se zorientovala a skoro všechny postavy si oblíbila :)

13.11.2021 5 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Zkusila jsem coby odpocinkovou knihu a za me parada, nemohla jsem se odtrhnout (takze vlastne spatne:D)..

04.11.2021 4 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

četla se dobře, na můj vkus tedy byla moc krátká, ale naštěstí jsem na ní narazila až v době vydání dalšího dílu, jinak by mě zklamal i otevřený konec...

02.11.2021 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Opravdu dojemné, čtivé nahlédnutí do úplně jiného života, než známe my. Mě bude ještě dlouho strašit představa žvýkání kamení, a to tam ani nebylo to nejhorší. Nezbývá než doufat, že postavení žen se i zde stále zlepšuje...

24.08.2021 4 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Kdyz uz jsem trochu pronikla do tohoto podivneho sveta, vic jsem si knihu uzivala. Silil vztah k jednotlivym postavam a na konci uz zase peklo - neslo se od knihy odtrhnout:)
Nektera intermezza mi prisla zbytecna, ale ono to mozna jeste bude k uzitku v dalsich dilech... a nebo to proste bylo jen proto, abychom nebyli tak moc v obraze:)

19.07.2021 4 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Tedy, dost dlouho mi trvalo, nez jsem se alespon trochu zacetla. Mnozstvi postav tomu nepomahalo, se svou pameti jsem si ze zacatku musela delat poznamky, abych si vubec vzpomnela, kdo byl kdo. Ale vzpomnela jsme si na Hru o truny, ktera me taky ze zacatku nezaujala a pak nadchla, a tak jsem se rozhodla knize dat sanci a cetla ve chvilich opravdove nudy. A nakonec jsem k ni i k postavam nasla cestu. Jako prvni knihu zachranil Kaladin, toho si nedalo nezamilovat (i kdyz myslim, ze jeho historie by byvala stacila v narazkach a nemusela byt tak moc rozepsana). Pozdeji jsem si nasla cestu i k Salan, ktera byla ze zacatku spis divna a moc jsem ji nemusela. Kazdopadne po docteni jsem musela zacit rovnou dalsim dilem, takze za me stoji za precteni.

19.07.2021 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Knihu jsem četla až po sérii, a asi bych toto pořadí i doporučila. Sice člověk už narážky na děj v sérii slyšel, ale tam neznalost podle mě nevadila a tady to zase tak moc neodkrylo. Osobně, kdybych začala touto knihou, možná bych jí ani nedočetla (a tudíž a i sérii) a byla by to škoda. Takhle už jsem měla s postavami vztah a zvládla se tak prokousat první, za mě nejnudnější, novelou. A taky bonus, po dotčení série mi bylo líto, že už to nepokračuje, tím, že jsem si mohla přečíst tuto knihu, jsem to pěkně završila a už nic nepotřebuji :)

Vražedkyně a Pán pirátů, Vražedkyně a léčitelka - ** - hodně mluvení, naparování a málo akce

Vražedkyně a poušť - ***** - jediná mě dokázala strhnout tak jako knihy série, zajímavé postavy i děj

Vražedkyně a podsvětí, Vražedkyně a říše - *** - zajímavé doplnění vztahu s Arobynnem a Samem, ale tedy příšerná naivita a arogance hlavní postavy mě trochu vytáčela. Ale tak bylo to tak správně, každý se vyvíjí;)

28.05.2021 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Nevíte někdo, proč je nyní kniha nedostupná? Chtěla jsem zakoupit ebook, a nikde to nejde... a vypadá to, že i s papírovou verzí to není tak růžové..

12.05.2021 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Paradni zaver serie, nekde byly trochu hlussi pasaze, ale vetsinou to byla jizda:) Vsechny volne konce se krasne uzavrely, parada. Sice me mrzi, ze to skoncilo, nastesti ale bez cehokoliv co by ctenare nenechalo spat.

20.03.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Kdyz jsem uviděla popis, o cem ma byt dalsi dil, nemohla jsem verit vlastnim ocim. A dost vaznr uvazovala o tom, ze ho preskocim... ale pak jsem si precetla par komentaru a prrsvedcily me, abych to zkusila. Ze zacatku se mi cetlo spatne, nervy napjate na pokracovani a to politikareni me tam moc nebavilo. Navic Chaol mi moc k srdci neprirostl, s dost jeho chovanim jsem nesouhlasila. Nesryn me zajimala, ale ne nejak moc. Nastesti se brzy objevila postava Yrene, ktera me zaujala hned od zacatku. No a po chvili uz jsem na Aelin a ostatni zapomnela a hltala i tento strhujici pribeh, rozhodne doporucuji:)

07.03.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Některé části byly míň strhující, ale o to líp, aspoň jsem mohla při čtení aspoň trochu fungovat:) Všechny postavy se krásně vykreslují a přibývají pomalu další, pěkně čtivé, paráda.

26.02.2021 4 z 5