Krizovakri Krizovakri komentáře u knih

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Tuto knihu jsem začala číst se zcela jiným očekáváním, než jak mi kniha nabídla. I když se v podstatě do půlky knihy nic moc nedělo, směsice hrdinů, jejich charakterů a osudů byla tak zajímavě popsaná, že jsem stránky zcela hltala. Pořád jsem si říkala, co se tam tam teď stane, kde bude bod zlomu a kde děj začne gradovat. Když ten moment přišel, byla jsem vážně překvapená a o to víc byla kniha čtivá. Jen mě trochu mrzí, že samotný závěr a to, jak to s hlavními postavami dopadlo, bylo na můj vkus trochu odfláknuté. Jinak poklona autorovi, že jde i bez sadistických vražd, sexu, nevěr a přehnaného napětí napsat tak chytlavou knihu, kterou jen tak z hlavy nedostanu.

18.09.2022 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha se mi moc líbila. I když je dějem určená spíše dívkám pubertálního věku, pro mne na mateřské dovolené byla příjemným únikem do jiného světa s nádechem erotiky. Kniha je velmi čtivá a kromě hlavních postav si najdete zalíbení i ve vedlejších charakterech. Určitě se chystám přečíst další knihy ze série.

22.08.2022 5 z 5

Kubík a autíčko Kubík a autíčko Eliška Mauleová

V jednoduchosti je síla, na což sází i tato kniha. Neplyne z ní žádné poučení či vyšší záměr, ale mám vše, co kluky zaujme. Chlapeček jede v autě a potká spousty jiných dopravních prostředků.

22.08.2022 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Pěkné ilustrace, i příběh. Ale musím uznat, že mně se líbila asi více jak Radovánkovi.

22.08.2022 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Po hodne dlouhe dobe se mi stalo, ze ac jsem moc chtela, knihu jsem nedocetla. Chybelo mi asi 20 stran, kdyz jsem zjistila, ze me vlastne vubec nezajima, jak dej dopadne, kdo prezije a jake bude vyvrcholeni. Popis zaveru by byl asi dobry tak pro filmove zpracovani typu mission imposible, kde jsou hrdinove tak trochu nesmrtelni a 50 chlapu proti nim nemaji sanci. Nejdriv me velmi znepokojil autoruv vestecky um, ze valka zacala napadenim Ukrajiny Ruskem. Uz tehdy jsem si rikala, jestli je dobry cas ke cteni teto knihy. Nicmene popis budoucnosti sveta po 3. Svetove mi prisel znacne nerealny a tim padem me tolik neznervoznoval. Pro chlapy mozna zajimave ctivo, ale pro me nudny dej, ve kterem parta zachranuje divku, vlastne ani nevidim uplne duvod proc, pri teto zachrane misi neustale strili a bojuji proti presile, avsak jako zazrakem vsichni preziji a jeste na tom vydelaji. Zadne napeti, zadna gradace, zadny moment prekvapeni. Tato kniha me vubec nevtahla a neudrzela moji pozornost.

14.06.2022 1 z 5

Nasedat! - Traktor Nasedat! - Traktor Pavla Hanáčková

Moc pekna knizka o zivote na farme, co je treba udelat pri peci o zvirata, k cemu a jake druhy traktoru pouzivame a proc vlastne chovame zvirata. Pekne zpracovano a syna moc bavili vypraveci ve forme ptacku :)

25.04.2022 4 z 5

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Nuda, nuda, nuda. Tuto knihu jsem dostala a asi bych si ji sama nevybrala. Nicmene jsem se do ni s vervou pustila a po par kapitolach jsem byla dokonce mile prekvapena. Zajimave pribehy tri zen a nektere eroticke pasaze byly vice nez vzrusujici. Jenze tenhle pocit brzo vystridalo znudeni. Pouhe popisovani strasti techto hrdinek bylo zdlouhave, unavujici a nezajimave. Nebyla zde zadna zapletka, ktera by dej vygradovala a nejaky kloudny konec, ktery by pribehy ucelil, chybel uplne. Nedozvedela jsem se, jak hrdinky dopadly, ani jaky byl osud jejich partneru. Uf, jsem rada ze mam knihu za sebou a jdu si zlepsit chut nejakou poradnou severskou detektivkou.

22.04.2022 1 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Do teto knihy jsem se pustila ze dvou duvodu, jednak se mi libily predchozi knihy od toho autora a jednak proto, ze jsem byla zvedava, jak pan Zibura zvladne takovou vyzvu, jako psat o nasi rodne zemi. Musim rict, ze cteni bylo velmi prijemne. U nekterych kapitol me srdce zaplesalo a vzpominala jsem na navstevu stejneho mista. Nekdy jsem byla velmi prekvapena misty, ktera byla objevena a nerusily mne ani kratne vylety do histerie, ba naopak. Byly zajimave, vecne a zcela na miste. Presto jsem se v nekterych momentech nemohla zbavit pocitu, ze je situace v knize trochu pribarvena, protoze se zdalo, ze panu Ziburovi se stavaji nevsedni a fantasticke veci, jen kdyz vyjde z domu pro rohliky. ale u tohle se da lehce prejit…takze jinak pekne odpocinkove a zaroven trochu i vzdelavaci cteni.

06.03.2022 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Za mě velké zklamání. Předchozí knihy od tohoto autora se mi moc líbily a na základě hodnocení jsem se těšila i na tuhle. Koncept knihy mi ale vůbec nesedl. Od začátku víte, kdo je vrah, takže část napětí zmizí a objeví se až na konci. Celý příběh mi přišel jako pouhé popisování sadistických vražd. U severské detektivky jsem nečekala smrt ve spánku, ale popisování 20 vražd, z nichž každá byla jiným způsobem brutální, to bylo moc už i na mě. Jakmile jsem se prokousala ke konci, a že jsem se musela nutit večer knihu otevřít, čekalo na mě aspoň trochu napětí a trocha toho překvapení. Nicméně netrvalo dlouho a byl konec knihy. Celkově mi některé pasáže přišly nereálné a přeh

27.08.2021 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Stejne jako predchozi dily me kniha ihned vtahla do deje. Nicmene jsem musela mnohdy tapat a hledat souvislosti z minulych knizek, ktere jsem si uz nepamatovala. Vyvoj knihy byl strhujici a velmi gradoval. Mozna az moc. Obdivuju na autorce jak zvladne napsat nekolik krasnych vet, ktere ale nic nerikaji. Hlavne na konci jsem byla mnohdy zmatena, nevidela jsem souvislosti a chybely mi odpovedi na otazky. Doufam, ze se je dozvim v dalsich dilech.

01.06.2021 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Autor opet nezklamal. Dopral mi klidne veceri s ctivou a nenarocnou knihou. I kdyz to pusobi, ze vernost neexistuje, vnimam z knihy davku nadsazky, tudiz me dej neurazi. I kdyz se dotyka citliveho tematu, ocenuji, ze zadna pasaz nepusobila vulgarne, ale vzdy eroticky. Neobycejny pribeh obycejnych lidi me proste bavi.:)

15.05.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Od toho autora jsem cetla dve knihy. I kdybych nevedela, ze jsou od stejneho autora, podobnosti byly velmi patrne. At charaktery a vek hrdinu, tak tematika. I presto me kniha velmi bavila, sice nebyla tak desive realisticka, jako kniha Sucho, o to vic s lehlosti se mi cetla. Dej byl poutavy, mel spad, zapletku, proste vse, proc by se mel ctenar tesit navecer, az knihu otevre. I kdyz to neni tak narocne cteni, presti donuti k zamysleni a dava duvod k diskuzi.

26.03.2021 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pro me jedno velké zklamani. Kniha byla zdlouhava, proložena pro me unavujicimi odbočkami o australské historii, které byly bohužel pro dej postradatelné. Hlavni postava detektiva me neuchvátila, klasicky samotar, který je tak trochu sólista a ma problém s alkoholem. Tento charakter postavy detektiva působil ohrane. Pribel byl mnohdy nelogicky a nedomyšleny. Treba jak detektiv Harry Hole podvede svou přítelkyni, tak se naštve a stropi scenu, Harry padne do opilecke jizdy a pak se bez jakehokoliv vysvetleni ci konfrontace znovu pomiluje se svou přítelkyni, ktera se k nemu vrati. Dalsi dulezita vec nebyla vysvětlena a to vrazda teto pritelkyne. V knize bylo nalezeni jejiho tela popsáno snad do 4 vet, ale informace i Pavlovi a jeho pokusech na psech (ktera absolutne nebyla pro dej dulezita), byly rozepsane asi na 1 a pul stránky. Snad jsem si vybrala zrovna nejslabsi knihu z jeho tvorby, protoze jsem na toho autora slysela jinak samou chvalu. Dam mu jeste sanci a tento výtisk zastrcim dozadu me knihovny.

03.03.2021 1 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Nastesti jsem nemela od knihy velká ocekavani a co jsem chtěla (par probdělých noci s manželem), mi kniha zajistila.:D ale vice v tom opravdu nehledejte. Dej zadny a počet stran bych klidně tak o 30 zkrátila. Za chvíli totiz mate pocit, ze drive byli všichni chlípni a nemysleli na nic jiného, než na sex. Někdy bylo autorovo pojmenování milostných hrátek až groteskní. Knihu zkratka musíte brat s nadsázkou, jelikož hrdinka dělá cest svému nazvu.

02.02.2021 2 z 5

Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Jiří Halda

Jsem ráda, že tuto knihu nemám v elektronické podobě, ale v tištěné. Jelikož se k některým pasážím budu ráda vracet a některé věty bych si nejraději vylepila na lednici. Přestože jsem před tím četla knihu Jsi tam, brácho?, kterou napsal společně s panem Hermanem, a tím pádem se některé myšlenky a poselství opakovala, vůbec mi to nevadilo. Spíše jsem někdy měla pocit, jako kdyby každá špatná vlastnost, agrese, deprivace, různé psychické odchylky , či delikvence dospělého člověka, byla způsobena špatnou výchovou do 3 let věku dítěte. Což mi přišlo hodně zjednodušené a trochu mě vyděsilo, mírně řečeno, co všechno můžu napáchat, když udělám ve výchově dítěte chybu. Zároveň je vždy příjemné, jako rodič, zjistit, které věci děláte dobře, i když jste je dělali intuitivně. Na knize mi akorát chybělo více postřehů z praxe a praktické příklady (věřím, že jich pan Halda má mnoho). V několika ohledech se autor držel pouze teoretické roviny, která mi přišla dosti přímočará (dělej to tak a bude to tak). Suma-sumárum, knihu bych doporučila ostatním, ale se značným rozestupem od knihy Jsi tam, brácho? .

18.01.2021 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Knihu jsem dostala na doporuceni a mozna diky tomu jsem mela velka ocekavani. Kniha me vsak zklamala a na konci jsem dokonce preskakovala nektere pasaze. Nevim, zda mi nesedla hlavni hrdinka...protoze myslenka byla dobra. Dej vsak nedotazeny a prvoplanovy. Snad v jednom okamziku jsem si rekla paaani a jedna kapitola me vazne nadchla. Nicmene me kniha nedokazala vtahnout do deje a co se stane s postavami, mi bylo vlastne jedno. Shrnula bych to jako slabou napodobeni severskych velikanu, ktera se snazi do jednoho pribehu nakombinovat vsechny jejich prvky.

30.12.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Nektere knihy si pamatuji rok, nektere dva roky, ale tuhle knihu si budu pamatovat nejspise cely zivot. Realisticky popis situace, ktera je bohuzel v budoucnu mozna, me donutil zavirat kohoutek casteji, nez driv a zhodnotit sve zasoby ve spizi. Kniha poukazuje na to, jak je lidsky zivot krehky a jak jsme schopni rezat si vetev samy pod sebou. Po vecernim ctenim jsem vzdy jeste 15 min musela knihu vstrebavat a rozhodne tento proces nedoprovazely prijemne pocity. Ale pravda neni prijemna a pri zachrane zivota se clovek podoba vice zvireti. Na druhou stranu to autorka vyvazila nadeji, takze ctenar mohl sem tam zaplesat, ze to s clovekem nebude zas tak zle. Knizku budu urcite doporucovat, ale tento typ literatury zase na nejaky cas odlozim.

15.11.2020 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Když jsem ji začala číst, tak zhruba do 90 % knihy jsme si říkala, JO, TO JE ONO. Příběh měl spád, byl tajemný s mírnými prvky sadismu, což není u severské detektivky překvapivé. Děj gradoval, nechyběl ani AHA efekt a pak....bum. Začala další kapitola, ve které v druhém odstavci dopadli vraha. V pátek odstavci bylo ve třech větách vysvětleno, dle čeho vraha dopadli a pak konec. Takže tak dobře rozjetý vlak nakonec před cílovou stanicí vykolejil a to pořádně. Je to škoda. Jinak byla kniha velmi čtivá a nepředvídatelná. Suma sumárum, mi i ten konec nezničil dobrý pocit z knihy, ale dávám mínus jednu hvězdičku.

21.10.2020 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Úžasné!! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Stejně jako hlavní hrdinka jsem si i já skládala kousky hádanky a stejně jako hlavní hrdinku mě nejen ve dne ale i ve snech trápily nezodpovězené otázky. Kniha se čte jedním dechem a vy se jen děsíte toho, kdy budete číst poslední stránku, protože víte, že na další díl si budete muset počkat...Jediné co bych vytkla je, že v tomto díle si hrdinka mnohdy protiřečí a střídá své názory a nálady jako na houpačce, nicméně, je to přece puberťačka, takže to lze odpustit. :-) Jsem nadšená z toho, že česká literární scéna může vyprodukovat tak kvalitní fantasy.

23.09.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Uz dlouho se mi nestalo, abych se jak mala holka tesila na knihu a v 1 v noci nadavala svemu telu, ze uz chce spat. :) Kniha je poutava, napinava a velmi rychle ctenare vtahne do deje. Je uzasne, jak autorka spojila dva svety. Nejdrive mate pocit, ze se dej odehrava nekde ve stredoveku, pak ale zjistite, ze je to nebezpecna budoucnost. Postavy maji jiskru a charakter. Dejova linka ma spad a vyvoj....snad neni nic, co bych vytkla. Klobouk dolu.

05.09.2020 5 z 5