krizek krizek komentáře u knih

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Můžu dát více hvězd? Styl psaní, jazyk, příběh miluju to, potřebuji více knih autorky a pevně doufám, ze budou tak skvělé jako takhle. Od prvních slov do těch posledních jsem nemohla dýchat, taky jsem knihu přečetla za jeden den! I když to vůbec nebyl milý a příjemný příběh, ja se u čtení cítila vážně příjemně a dokonale. Smekám a doporučuji každému.

11.11.2023 5 z 5

Noc, kdy zmizela Bea Nesbitová Noc, kdy zmizela Bea Nesbitová Joanna Schaffhausen

Strašně zdlouhavé a strašně předvídatelné. Podle mě bez detektivní zápletky, bez vykreslení charakterů hlavních postav i bez zajímavé dějové linky... Za pár korun z výprodeje super, ale další díl si už nevyhledám.

08.12.2022 2 z 5

Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Josef Urban

Kniha by mohla být zajímavá, pokud by to nebyl pouze příběh o pubertálních kamarádech, které okouzlila starší vdaná paní. O lezení ani o Joskovi jsem se toho moc nedozvěděla, za to přesně vím, jaká prsa má Vlasta. Škoda.

08.08.2022 2 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

Skutečný příběh, skutečně silná rodinná historie....
To je vše, co bych, bohužel, hodnotila na této knize kladně. Kniha je stylisticky špatná, pocity paní Teege chaotické, opakující se, nedávající časovou souvislost. Škoda.
Určitě si vyhledám jiné a další rodinné příběhy na toto téma, jelikož samotné téma je opravdu zajímavé.

07.06.2022 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Musím se přiznat, že jsem se na knihu těšila, ale bohužel mě trochu zklamala. Děj byl příliš zdlouhavý a předvídatelný, takže jsem se k dočtení musela opravdu nutit. I když je to má prvotina od Roberta Bryndzy, věděla jsem, co přijde na dalších stránkách a přiznám se, že mě to ani moc nebavilo. Ovšem musím přiznat, že i přes to všechno mě na stylu psaní něco upoutalo a rozhodla jsem se, že tomu dám ještě šanci a po nějakém čase zkusím i 2. díl s Kate Marshallovou, tak snad mě mile překvapí.

31.05.2022 3 z 5

Tak těžké a zároveň geniální čtení. Prolnutí příběhu a faktu dodává celé věci větší mrazivost... Jakoby samotná podstata události nestačila. Dávám rozhodně 100/10, geniální počin, který by měl být povinnou literaturou na školách.

26.04.2022 5 z 5

Chytla jsem se na krásný název. Těšila jsem na krásný francouzský příběh, kdy na mne dýchne atmosféra Paříže... Udělala jsem ale nejspíš velkou chybu, že jsem knihu poslouchala v audio verzi. Nesedl mi ženský hlas, který byl na mne moc ubrečený, tím pádem jsem i hlavní hrdinku vnímala jako stále ubrečenou hysterku, což mě opravdu nebavilo. Romantického tam také nic neshledávám. Za pár let zkusím přečíst knihu tištěnou a třeba názor změním. Prozatím bohužel, ale můj šálek kávy to není.

11.08.2020 1 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Mám pro paní Grimmovou jistou slabost, líbí se mi prostředí Kostelce, zámku, šlechtického rodu. Ovšem příběhy trochu pokulhavaji, co si budeme... Ale to neznamená, že příště nesahnu opět po pěkne oddechovce.

27.04.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

V kinech právě běží filmová adaptace, chtěla jsem si knihy prvně přečíst a pak se jít podívat na film, dle toho, jak se mi bude příběh líbit. Škoda, že jsem narazila na trailer a při četbě jsem si automaticky představovala Hynka Čermáka a Vilhelmovou. Příběhu to naštěstí neublížilo, a já jdu na další pokračování. Moc příjemné a zábavné čtení. Kdo kdy nechtěl žít na hradě?

04.12.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Napínavý příběh, zajímavá myšlenka. Když mě už tak nebaví tento styl a prozření "hlavní hrdinky/hlavního hrdiny". Opakuje se stejná charakteristika stále dokola - Neoblíbený/á detektiv/ka s nepříjemnou, popřípadě smutnou minulostí, ze začátku bez citu, bez pochopení a na konci největší kamarád/ka všech s pizzou v ruce... Ale jinak čtyři hvězdy za zajímavý příběh. :)

22.11.2019 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Ač na tento typ knih nejsem (a na asijské autory), díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této knize a mohu opět zase jen děkovat této komunitě, ymslím, že si ráda rozšířím své obzory i dále. Silný a těžký příběh, přečteno téměř na jeden nádech.

Jen prosím, neočekávejte sbírku básní, poezii, přistupujte ke knize jako k lyrické a nevšední.

06.11.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Když jsem knihu dočetla, musela jsem si vyhledat informace o autorovi. Překvapilo mne, že takový skvost napsal poměrně mladý Australan. Při čtení máte pocit, že dobu zažíváte s hlavními hrdiny, je čtivá, se slovy hravá. Skvost mezi knihami o období 2. světové války. Doporučuji všem, kteří si myslí, že momentálně zažívají nějaké trable - zjistíte, že vlastně ani tak ne. Pět hvězd je pro mne dnes málo.

08.10.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jako oddechovka na dovolenou za ***, jinak bych dala méně. Nic nečekejte, nic nedomýšlejte a bude to fajn.

27.08.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Za prvé je nutno podotknout, že jsem seriál neviděla a nejspíše ani neuvidím.

Dlouho jsem nečetla tak povedený a dobře popsaný příběh. Vše se "dá" představit, "dá" se vžít do hlavní hrdinky. Neřadila bych tento perfektní počin mezi sci-fi, já ho vidím spíše jako utopii, utopistický román, jenž ukazuje i některé zlozvyky dnešní doby. Cituji autorku z českého překladu: "Ano, ženy se opravdu spolčují proti jiným ženám. Ano, jsou schopny svalovat vinu na jiné, aby se samy vykroutily - to je v dnešní době zcela veřejně patrné na sociálních sítích, které umožňují hromadné útočení- Ano, s chutí se ujmou pozic, z nichž mohou ovládat jiné ženy..." Tuto linii příběhu jsem četla já. 11 z 10.

28.05.2019 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Kniha se mi líbila, jednoduché čtení, které ovšem svou hloubku má, pokud pochopíte, co tímto záměrem autor zamýšlel. Divadelní hra za mne "gró" celé knihy. Děkuji za tento zajímavý počin.

10.05.2019 4 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Už před čtením jsem počítala s tím, že to nebude klasická Agatha, a možná proto se mi příběh líbil. Jasný popis místa, děje, postav, zajímavý nápad.

23.04.2019 4 z 5

Vendulka: Útěk za svobodou Vendulka: Útěk za svobodou Ondřej Kundra

20 z 10. Brilantně napsaný a pojmutý již známý smutný příběh. Bez zbytečné omáčky, přes to vykládající historii i pro případné neznalé.

03.04.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Sto lidí, sto chutí. Moje chuť to tedy není. Ani nevím proč jsem knihu otevřela, chtěla jsem lehčí čtení? Oddechovku? Darovanemu koni na zuby nehled? Nevím, ale cca po padesáti stránkách jsem ji opět uložila do knihovnicky. Stihla jsem příběhy tři hysterickych těhotných žen a říkala jsem si - uf, taková nejsem, doufám, že ani nebudu! To je vše, co jsem si odnesla, třeba to byl autorcin účel

06.09.2018 1 z 5

Potíže v zálivu Pollensa Potíže v zálivu Pollensa Agatha Christie

Protože Agatha není jen Hercule Poirot a Slecna Marplova. Sbírka krátkých detektivních povídek, které jemně zapřáhnou vaše šedé buňky mozkové. Nenáročné čtení a přemýšlení, přitom tolik zajímavé.

06.09.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Takový slibný nápad a tak ho pokazit :( Jak jiz bylo několikrát řečeno - krásný začátek, vtáhne do děje, zname pocity obou... Ale ten konec? Ach jo. Prekombinovane, preakcnene. Zbytečně.

03.06.2018 3 z 5